Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is vállalt úgy gyereket,...

Más is vállalt úgy gyereket, hogy igazából nem szerette volna? Hogy viseli az anyaságot? Átértékelődött ez a későbbiekben?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, férjemmel két éve vagyunk házasok. Megismerkedésünk és a kapcsolatunk maga volt megvalósult álom. De! Mikor a férjemet megismertem, nagyjából hasonlóképpen gondolkodott a családalapításról, mint én. Gyerekvállalás? Soha!!!!!! Aztán valamiért mégis csak elkezdte mondogatni az esküvőnk után, hogy azért legalább egy gyereket mindenképpen szeretne. Addig, addig míg nem végül bele mentem és kompromisszumot kötöttük, hogy kizárólag egy gyereket hajlandó vagyok szülni annak érdekében, hogy ne kelljen erről lemondania mellettem. 38 hetes vagyok és két hét múlva szülök. A terhességem maga volt a rémálom, egy pillanat erejéig sem éltem meg pozitívumként. A gyerekre a hasamban egyenlőre nem tudok szeretettel gondolni, igazából semleges. Félek tőle és igazából nem is akarom, de már itt van. Nincs mit tenni, megfog születni és nekem el kell látnom őt. Nagyon aggódom ezek miatt az érzések miatt, hogy ez változni fog e valaha? Én magamtól soha nem vállaltam volna gyereket, igazából nem is nagyon kedvelem őket. Mindig is kényelmes életet szerettem és tudom, hogy ez gyerek mellet már nem így lesz. Hihetetlen, hogy nem tudok semmilyen pozitívumot felhozni mellette. Most már inkább úgy gondolom bárcsak vissza tekerhetném az időt a teherbeesésem előtti napra. Soha többé nem engedném magam rábeszélni. Még akkor sem, ha ez miatt később el kellett volna válnunk.

2019. febr. 17. 20:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/108 anonim ***** válasza:
48%

Azt meséljétek már el, hogy pl. a 4est miért pontoztátok le annyira? Semmi rosszat nem mondott, csak leírta a véleményét, mert gondolom vele is ez történt.

Ha már valaki más véleményen van, akkor az ennyire gáz? Ez egy ilyen oldal emberek, ahol rengeteg ember, rengeteg véleményen van. De az ilyesfajta hozzáállás nagyon undorító.

2019. febr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/108 anonim ***** válasza:
95%
Kedves kédező, az ég világon semmi baj nincs veled! Hidd el, rengetegen éreznek úgy, ahogy te, még olyanok is akik nagyon akarták a gyereket. Nem vagy az a tipikus ősanya, aki a gyereke adta örömön kívül mást nem ismer. Én sem akartam soha gyereket, a legtöbb gyerek felidegesít a vonyítással meg az értetlenséggel.... A férjem viszont mindig is nagyon akart gyereket. Választanom kellett hát: vagy hagyjuk egymást, vagy kompromisszumként vár türelemmel míg azt mondom most -tanulatm eddig, most csinálom a doktori fokozatszerzést, most van biztos állásom éa a férjemnek is, házunk, szóval ami nekem kellett ahhoz, hogy jöhessen a gyerek. Van aki erre azt mondja, hogy naiv meg butácska vagyok...de én meg azt mondom, hogy szerencsére olyan férfit találtam, aki miatt érdemes ezt az áldozatoz meghozni. Sosem leszek a kisbabák jelenlétében olvadozó nőstény, és a terhességet sem eufóriaként éltem meg. Sőt, én programcsászárt kértem, és nem tudtam szoptatni sem, de bevallom nem is bántam. Van aki erre azt mondja, minek szültem.... Én meg úgy gondolom nem kell mindenkinek egyformán megélni ezt. Igenis, nekem fontos az alakom, imádom a munkám, de törekszem a gyerekkel való minőségi időtöltésre és kimondhatom, hogy imádom a gyerekem, a családom és büszke vagyok rájuk és magamra, hogy én alakítottam ilyenné az életem. És nem bántam meg. Ha elfogadod saját magad hozzáállását akkor könnyebb kilépned az áldozatszerepből. Nem vagy áldozat. Gondolj inkább magadra egy céltudatos nőként, aki nem megesett 20 évesen, meg nem az ösztönei vezérelték a gyerekvállalásban az első spermadonorral aki az útjába került, hanem tudatosan, egy komoly és őszinte kapcsolatba vállaltatok gyereket. Nem érzed azt a nagy misztériumot, mert nem az. Az élet része, nagyszerű része, de hétköznapi, hogy úgy mondjam. Biztos, hogy szeretni fogod a gyereked, csak mert elfogadni, hogy te nem az a fajta anyuka vagy és leszel, aki azt gondolja a gyerekszülés az egyetlen teljesítmény, amit nő elérhet.
2019. febr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/108 anonim ***** válasza:
78%

Az én terhességemben is volt pár ilyen hét. Pedig tervezett volt, előtte sírtam minden hónapban, amikor nem jött össze.

De az ismeretlentől szorongás, meg hogy mennyit vesztettem a karrieremben, meg a sok panasz kb a 8. hónapban engem is hasonlóan érintett.

Fel is voltam készülve arra, hogy nem fogok érezni semmit az újszülött iránt, hogy depressziós leszek stb.

Aztán meg "szerelem első látásra lett", most hathetes a kislány és nagyon boldog vagyok vele. Azért szoktam szomorkodni, hogy ez az időszak elmúlik.

Meg is fogadtam, hogy ha lesz még egy terhességem, akkor nem rontom el egy percét sem felesleges rágódással.

Vki tanácsolta, hogy minél jobban vond be a rokonokat. Én ezt nem tanácsolom.

Egyrészt nagyon sok rossz és ósdi tanácsot adnak nagyon erőszakosan.

Másrészt csökkentik a kompetencia érzésedet. Én a babámmal egyágyas szobába kerültem. Három nap alatt a páromat is beleértve összesen 2x3 órát volt nálam vki, nővérek se kényeztettek el. Olyan volt, mint egy túlélőtábor, de akkor jöttem bele mindenbe. Vendég (nagyszülő) is csak heti kétszer 1-2 órára jött. A hazakerülésem másnapján már porszívóztam, főztem, kutyát sétáltattam, igaz lassan. Párom sokat segít, de nem ül más a nyakunkon, Anyunak, Apósnak,Tesómnak örülök, de nem nyomnak agyon tanácsokkal, így jó. Nem tudom, Te milyen alkat vagy, aszerint gondold vegig.

2019. febr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/108 anonim ***** válasza:
65%

32-nek.

33 vagyok, summa cum laude orvosi diplomaval, szakizsgával, doktorit is írok én is.

És nem gondoltam én sem, hogy akkora misztérium a gyerek, de egyébként az. Nagyon furcsa és nagyon szent dolog az egész, és sokkal különlegesebb élmény, mint bármi más. Ettől még én is hisztis terhes voltam és olyanokat gondoltam, mint Te. De nagyon hirtelen nagyon sokat változik az ember a szülés előtti és utáni hetekben. Ha odáig jutsz, talán Neked is mégis misztérium lesz.

2019. febr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/108 A kérdező kommentje:
Tudjátok a férjem mindig azt mondja, "a nők legnagyobb ellenségei a nők" és valóban mindig bebizonyosodik, hogy igaza van. Például az ilyen hozzászólásokból, hogy "edd meg, amit főztél"! Jó!!!!! MEGESZEM, hiszen más választásom nincs is, nem igaz? Ugyanakkor, ha téged ez a témakör nem érint minek jössz ide? Kiélni magad, hogy most jól megmondhatod ismeretlenül? Szuper, sokat nem segítesz vele. Leírtam már, felesleges ezért engem szapulni, mert megteszem én magam is. Számomra is elég nagy probléma az, hogy így gondolkodom. Gyomoridegem van reggeltől estig, hogy mi lesz most, hogy fogom bírni? Stb.. Tehát eszem a levét, ettől remélem te most boldogabb vagy és jobban alszol.:) Mindenki másnak nagyon köszönöm a válaszokat, főleg az utolsóval tudok nagyon azonosulni. Sok mindenben igazad van!!! Egyébként én is úgy gondoltam, hogy nem fogok szoptatni, de mindenhol csak azt zúdítják az emberre ez mennyire fontos a babának. Tehát ebben is, mint minden másban alkut köt9ttem magammal, hogy megpróbálom, de kizárólag 3 hónapig. Ha nem megy akkor viszont nem fogom erőltetni. Azon is gondolkodom, hogy elmegyek és beszélek egy kineziológussal, hogy honnan ez az ellenszenv a gyerekekkel kapcsolatban. Mert gyerek koromban, amikor elképzeltem milyen leszek felnőttként, akkor mindig arra gondoltam, hogy lesz férjem és gyerekem is. Talán a változás az, amitől a legjobban félek, hogy a saját kényelmes, pörgős, vidám életemet most fel kell adnom. Hiányzik a munkám, a kollégáim, szeretnék majd minél előbb vissza térni és újra dolgozni, talán akkor már könnyebb lesz. Annak a hozzászólónak is köszönöm, aki leírta, hogy ő ilyen családba született. Ugyanakkor nagyon sajnálom, hogy ezt személyesen kellett megtapasztalnod. :(
2019. febr. 20. 19:48
 36/108 A kérdező kommentje:
Az utolsó ebben az esetben már a #32 válaszoló, amíg írtam, írtatok egy páran.
2019. febr. 20. 19:50
 37/108 anonim ***** válasza:
66%
34-es: nem nagyképűsködés miatt írtam a doktorit, meg nem mintha bármit is jelentene a gyerekvállalás terén, csupán azt érzékeltetvén, hogy amint minden klappolt az életemben már szívesebben vettem a terhességet. Nekem nem volt soha az a nagy eufória, nem is akarom mások ilyen irányú örömét letörni, de úgy érzem sokan vagyunk ilyen típusúak, és nem vagyunk ettől rossz anyák, de szeretik ezt elhitetni velünk. Ez szeritnem sok probléma forrása. Már meg van a kislányom, és nem szeretem kevésbé vagy kisebb szenvedéllyel, mint más a gyerekét. Csupán mások vagyunk, de ettől még nem fogjuk tönkre tenni a gyerekünk életét, legalábbis nem emiatt.
2019. febr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/108 anonim ***** válasza:
20%

Drága kérdező, köszi az aggódás, nagyon jól alszom, mert nem vagyok annyira ostoba, hogy akaratom ellenére bevállaljak egy gyereket, aki velem lenne minimum 20 évig és kockáztassam, hogy az én és az ő életét is tönkretegyem :D Szóval igen, nyugodt éjszakáim vannak. Veled ellentétben.


Minek jövök ide? Nyilvános oldalon kérdeztél vadidegeneket, oda megyek és azt olvasok, amit akarok :3

2019. febr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/108 A kérdező kommentje:
Mert rosszindulatu vagy! Ennyi! Es mehetsz is!!! 😉
2019. febr. 20. 20:26
 40/108 anonim ***** válasza:
7%
Remelem ez megvaltozik amint megszületik...
2019. febr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!