Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is vállalt úgy gyereket,...

Más is vállalt úgy gyereket, hogy igazából nem szerette volna? Hogy viseli az anyaságot? Átértékelődött ez a későbbiekben?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, férjemmel két éve vagyunk házasok. Megismerkedésünk és a kapcsolatunk maga volt megvalósult álom. De! Mikor a férjemet megismertem, nagyjából hasonlóképpen gondolkodott a családalapításról, mint én. Gyerekvállalás? Soha!!!!!! Aztán valamiért mégis csak elkezdte mondogatni az esküvőnk után, hogy azért legalább egy gyereket mindenképpen szeretne. Addig, addig míg nem végül bele mentem és kompromisszumot kötöttük, hogy kizárólag egy gyereket hajlandó vagyok szülni annak érdekében, hogy ne kelljen erről lemondania mellettem. 38 hetes vagyok és két hét múlva szülök. A terhességem maga volt a rémálom, egy pillanat erejéig sem éltem meg pozitívumként. A gyerekre a hasamban egyenlőre nem tudok szeretettel gondolni, igazából semleges. Félek tőle és igazából nem is akarom, de már itt van. Nincs mit tenni, megfog születni és nekem el kell látnom őt. Nagyon aggódom ezek miatt az érzések miatt, hogy ez változni fog e valaha? Én magamtól soha nem vállaltam volna gyereket, igazából nem is nagyon kedvelem őket. Mindig is kényelmes életet szerettem és tudom, hogy ez gyerek mellet már nem így lesz. Hihetetlen, hogy nem tudok semmilyen pozitívumot felhozni mellette. Most már inkább úgy gondolom bárcsak vissza tekerhetném az időt a teherbeesésem előtti napra. Soha többé nem engedném magam rábeszélni. Még akkor sem, ha ez miatt később el kellett volna válnunk.

2019. febr. 17. 20:21
 61/108 A kérdező kommentje:
Majd valahogy kibirjak egyutt, addigra mar tapszeres lesz, szoval ilyen teren sem fog tolem fuggeni!
2019. febr. 21. 14:22
 62/108 anonim ***** válasza:
83%
#60: Az már a ti hülyeségeteket, ha hagytátok ennyire tőled függni a gyereket... Ha sír az apjánál, hát sír, majd megnyugszik, de ha egyből pattansz, nem is fogja megszokni, hogy néha igen is az apjánál kell lennie. És ezen csak tovább ront, hogy melletted is alszik. Elaludna ő máshol is, a saját ágyában pl, de nyilván ha melléd van szoktatva, akkor majd a különszoktatásnál megy a szenvedés. Nálunk nem volt semmi gond azzal, hogy a pár hónapos gyerek az apjával maradt kettesben. Olyan NINCS, hogy egy gyermek ne tudjon megmaradni az anyján kívül senkivel, szóval emiatt ne aggódj kérdező.
2019. febr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/108 anonim ***** válasza:
40%
Azért ne legyen már bűn,ha egy hat hetes baba csak az anyját akarja :) az én gyerekem mondjuk nem ilyen volt,de ettől még nem tartom kórosnak azt amit ez az anyuka írt.
2019. febr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/108 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem mondta, hogy bűn, de ne állítsuk már be általánosnak és ne rémisztgessünk már másokat azzal, hogy egy a pár hónapos gyerek csak az anyjával van el. Igen is ellenne az apjával is, ha adnának rá esélyt és nem lenne elvéve apukától első nyikkanásra. Ha anyuka lebetegszik és ne adjisten kórházba kerül, akkor mi van? A saját apja csak tud már gondoskodni a gyerekéről.

Az meg abszolút nevetséges kategória, hogy "4 hónapos baba az a kategória, aki pár órát esetleg kibír mással."

Mint mondtam egy gyerek nem csak az anyja mellett tud létezni, max akkor ha ahhoz van szoktatva és ez NAGY különbség. Egy újszülöttet is rá tudsz hagyni a tulajdon apjára, nem fog belehalni, nem hogy egy 4-5 hónaposat.

2019. febr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/108 anonim ***** válasza:
42%

Hogy lenne kóros? Főleg 6 hetes növekedési ugrásnál nem. Ő sem volt mindig ilyen, ahogy hazajöttünk a kórházból, esténként elmentem egy fél órára kutyázni és addig más vigyázott rá. Ez most egy ilyen időszak. De pont ez az, hogy sokféle időszak van.

Az együttalvásról lehet vitatkozni, de nem itt a helye a vitának. Mindenesetre a pár hetes csecsemő fő szükséglete az anyja és a testkontaktus. Ha épp matrica-fázisban van egy ekkora baba, semmi értelme erőszakkal megtagadni tőle a szükségleteit. De tényleg hagyjuk, én csak azért mondtam a kérdezőnek, hogy ne legyen olyan biztos a nyári terveiben, mert én is bevállaltam mindent (pl kurzust tartok egy főiskolán, meg előadást nálunk az egyetemen, és azért most fő a fejem, hogy nem olyan leteszem-ottmarad baba lett, minr gondoltam.

2019. febr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/108 A kérdező kommentje:
#65 felteszem iszsz szerint szoptatsz?
2019. febr. 21. 15:06
 67/108 anonim ***** válasza:
27%

64. Te meg lécci, ne fantáziálj az életemről. Nincs elvéve az apjától az első nyikkantásra. És nincs is pár hónapos és nemigen különbözik az ismerőseim gyerekeitől.

Az volt az érzésem, hogy a posztoló több napos programra gondol, persze ha csak egy koncert vagy ilyesmi, azt nyilván meg lehet oldani. Sehol nem írtam, hogy minden gyerek ilyen, csak felvetettem, hogy a négy hónapos hosszabb időre nem szívesen nélkülözi az anyját.

Amúgy meg lécci kímélj meg ettől az anyuka sporttól, hogy mindenki ítéleter alkot fél mondat alapján a másikról és osztja ki.

2019. febr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/108 anonim ***** válasza:
34%
Igen, szoptatok.
2019. febr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/108 anonim ***** válasza:
92%

Nem fantáziál senki az életedről, csak akkor nem kéne olyanokat biztosra állítani, amiket nem tudsz, mint például, hogy legelőször talán 4 hónaposan bír ki "néhány" órát a gyerek az anyja nélkül, mert ez nem igaz! Ha amúgy is csak 1,5 hónapos a gyereked, honnan tudod, hogy mikortól bír ki x órát nélküled??

Egy gyermeket (jobb esetben) az apja is el tud látni, tisztába tudja tenni, meg tudja etetni, tud vele játszani, egy gyerek sem halt bele még abba, ha az anyja elment kiengedni a fáradt gőzt és addig az apjával maradt.

2019. febr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/108 anonim ***** válasza:
69%
Feltételezem nekem szólt a 66%-os válasza, de a 71%-ossal maximálisan egyetértek. Az én lányom se halt bele, mikor egy fertőzés miatt kórházba kerültem 2 napra. Ekkor volt 2,5 hónapos a lányunk, apuka tökéletesen el tudta látni. Ő is meg tudja etetni, tisztába tudja tenni, tud vele játszani, el tudja altatni és a többi. Aludni meg az első másodperctől a saját ágyában alszik, mindegyik gyerekünknél így volt ez (3 van) és soha nem volt semmi probléma belőle, el tudtak nélkülem is aludni. Barátainknál is ugyanez a helyzet, mindenhol egyedül alszanak a gyerekek, szóval nem kellene olyat állítani, ami nem igaz. Nagy különbség van aközött, hogy nem akar és aközött, hogy nem tud!
2019. febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!