Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is vállalt úgy gyereket,...

Más is vállalt úgy gyereket, hogy igazából nem szerette volna? Hogy viseli az anyaságot? Átértékelődött ez a későbbiekben?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, férjemmel két éve vagyunk házasok. Megismerkedésünk és a kapcsolatunk maga volt megvalósult álom. De! Mikor a férjemet megismertem, nagyjából hasonlóképpen gondolkodott a családalapításról, mint én. Gyerekvállalás? Soha!!!!!! Aztán valamiért mégis csak elkezdte mondogatni az esküvőnk után, hogy azért legalább egy gyereket mindenképpen szeretne. Addig, addig míg nem végül bele mentem és kompromisszumot kötöttük, hogy kizárólag egy gyereket hajlandó vagyok szülni annak érdekében, hogy ne kelljen erről lemondania mellettem. 38 hetes vagyok és két hét múlva szülök. A terhességem maga volt a rémálom, egy pillanat erejéig sem éltem meg pozitívumként. A gyerekre a hasamban egyenlőre nem tudok szeretettel gondolni, igazából semleges. Félek tőle és igazából nem is akarom, de már itt van. Nincs mit tenni, megfog születni és nekem el kell látnom őt. Nagyon aggódom ezek miatt az érzések miatt, hogy ez változni fog e valaha? Én magamtól soha nem vállaltam volna gyereket, igazából nem is nagyon kedvelem őket. Mindig is kényelmes életet szerettem és tudom, hogy ez gyerek mellet már nem így lesz. Hihetetlen, hogy nem tudok semmilyen pozitívumot felhozni mellette. Most már inkább úgy gondolom bárcsak vissza tekerhetném az időt a teherbeesésem előtti napra. Soha többé nem engedném magam rábeszélni. Még akkor sem, ha ez miatt később el kellett volna válnunk.

2019. febr. 17. 20:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/108 anonim ***** válasza:
94%
En hasonlóképpen voltam annyi különbséggel hogy az én férjem mindig is akart gyereket. Most 5 hónapos a kislányom és imádom. Igaz idő kellett mivel sürgősségi császárom volt és egy ideig nem is láttam. Nekem nem volt az hogy megláttam és rögtön, hanem ahogy telt az idő és hangolódtunk össze. Mostmar el sem tudnám képzelni az életem nélküle.
2019. febr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/108 anonim ***** válasza:
8%
Nem is anyának való vagy!Szerencsétlen kisbaba.Add örökbe,jobban jár!
2019. febr. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/108 Vicky92 ***** válasza:
59%

Hmmmm, hihetetlen hogy ilyet olvasok. Bár valamelyik babás oldalon olvastam a jelenségről. 14+2 hetes várandós vagyok, nem terveztük a párommal de őröltünk és termeszetesen akartuk is ,első baba:)a 12.heti UH-s képet ahogy megkaptuk s láttuk milyen szép baba formája van, onnantól kezdve mindennap beszélünk hozzá és elmondjuk neki hogy "Szeretlek". Számomra elképzelhetetlen lenne a várandósság anélkül hogy már most ne nevelném szeretetben a magzatom. Sajnálom ami veled történik, remélem amikor legelőször karjaidba veszed a babád ,mindenért kárpótol s úgy fogod érezni Te vagy a világon a legboldogabb anya/ember. :) Tényleg elképzelhetetlen hogy nem szeretné egy anya a gyermekét.

Esetleg lehet érdemes lenne szakemberrel beszélni... ha csak megnyugtat már megérte!

Minden jót kívánok nektek!:)

2019. febr. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/108 anonim ***** válasza:
14%
Hiába pontozott le valaki....a véleményem nem változik.Mi a francnak szül aki így érez??!!😡😡
2019. febr. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/108 anonim ***** válasza:
87%
Van egy pontosan ugyan ilyen ismerősöm. Nem akart soha gyereket, de a párját mindig is szerette, aki apa akart lenni mindig is. És hát igen, ő is a párja miatt vállalta be az anyaságot. Ennek már kb. 15 éve és boldog családként élnek. Van ilyen is, remélem veled is hasonlóan jól alakul minden.
2019. febr. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/108 anonim ***** válasza:
74%

Azt senki sem tudhatja előre, hogy meg fognak-e változni az érzéseid, és mikor, de valószínűleg igen. Gondolkodj el azon, vajon miért nem szerettél volna gyereket. Nincsenek jó tapasztalataid kisgyerekekkel, babákkal? A sajátod más lesz, te neveled, te leszel az anyukája, akit mindenkinél jobban szeret. Az életed nyilván meg fog változni, de lesznek benne jó változások is. A gyermekedben magadat és a férjedet is látod majd, és ha beindul benned az anyai ösztön, szeretni fogod őt is. Lehet, hogy nem fog rögtön a szülőszobán vagy a kórházban megtörténni a "csoda", emiatt ne ostorozd magad. Az első napok, hetek nehézségei valószínűleg lekötik majd a figyelmedet, idő kell, mire összeszoktok. Kérj segítséget a férjedtől, anyukádtól, hogy legyen egy kis időd magadra is.

Van egy barátnőm, aki mindig azt hangoztatta, hogy nem szereti a gyerekeket, idegesítik őt, és ő soha sem fog szülni. Aztán a nővérének megszülettek az ikrei. Amikor rendszeresen látogatta őket, rájött, hogy mégsem utál minden gyereket, szép lassan megváltozott a hozzáállása. Most már úgy gondolja, hogy ha lenne egy olyan férfi, akit igazán szeret, akkor vele szívesen vállalna babát. Én nem gondoltam volna, hogy valaha is ezt fogja mondani. És őt nem is a saját gyereke változtatta meg, hanem a testvére gyerekei...

2019. febr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/108 anonim ***** válasza:
97%
Az ismerősei körünkben olyan is akad, akinek véletlenül csúszott be a gyerek, utálta az egész terhességét, még arra is gondolt a várandóssága alatt, hogy öngyilkos lesz szülés után, aztán már a kórházban megfordult vele a világ, és hirtelen nagyon akarta a babát, el se engedte maga mellől egy percre sem. Aztán olyan is van, aki akarta az anyaságot, mégsem tudott kötődni a gyerekéhez bő fél évig szülés után, idegennek érezte. Mindenféle sztori van. Én pl. imádtam a kisbabámat anno 10 éve, de egy csomószor eszembe jutott, milyen könnyű lenne megölni, és elképzeltem néha, ahogy megteszem (a felelősség gondolata riasztott valójában, az jött ki ilyen gondolatok formájában). A harmadik gyerekem is akartam, mégis egész terhesség alatt bár szerettem, de sokkal idegenebbnek éreztem, mint az elsőt, de a szülés után azonnal tudtam kötődni hozzá, és ugyanúgy imádom. Egy ismerősöm már a második babát tervezte a férjével, amikor az első gyerekük egy éves korában szétmentek, végül az elsőt is inkább a volt férje neveli, mert mégsem jött be neki az anyaság, most pedig boldogan él egyedül, az exférje meg boldog nagycsaládos a második feleségével. Szerintem keveseknek zökkenőmentes történet a családalapítás, aztán mégis mindig lesz valahogy. Ne aggódj, minden rendben lesz.
2019. febr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/108 anonim ***** válasza:
90%
Nincs gyerekem, nem is akarok, ezzel a párom is tisztában van és megbeszéltük, hogy tőlem biológiai úton soha de soha. Nem értem, miért mentél bele. Remélem, nem fogod utálni szerencsétlent.
2019. febr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/108 anonim ***** válasza:
93%

Szia Kérdező!

Engem is így vállalt anyukám.

Ő nagyon tudatosan és precízen készült az egészre, és így is nevelt. Mindig megvolt az az érzésem, hogy hiába tesznek meg mindent a szülei, igazából egy felesleges kolonc vagyok. Nem szerettem a közelükben lenni, és csúnya ezt mondani, de nem is éreztem szeretetet, mindigmenekültemotthonról, pedig nem bántottak, és különösen kívülről idilli család voltunk. Depresszió, szorongás, öngyilkossági kísérletek, aszociális viselkedés... barátok hiánya. Stb.

Már szinte nagykorú voltam, mikor elmunta anyám, hogy soha nem akart gyereket, nem szerette/nem szereti őket, családi nyomásra vállalt. A terhességet végrehajtandó feladatnak fogta fel, és amikor megszülettem, akkor sem érzett semmit, és hosszú hónapok teltek el, mire valami kötődésféle kialakult. A viselkedése tökéletes volt, tankönyvszerű a kötelező nevetés, mert tudta, hogy ezt várják tőle. Közben minden arról szólt, hogy ő feláldozza magát értem, de velem mennyi baj van... soha nem voltam elég jó semmilyen szempontból. Elmondta, h alig várta, hogy elköltözzek, s ha ma lenne fiatal, dehogy vállalna gyereket.

Hálás vagyok, hogy ezt elmondta, mert a pszichológus legalább tudott dolgozni az infóval (állítólag amúgy gyakori történet, csak az nem gyakori, hogy a szülő valaha is elmondja).

Kapcsolatunk ma is a kötelességekről szól. Húsvát-szülnap-karácsony-ajándékok-kajálás-bevásárlás-ügyintézés-segítség.... de őt egyáltalán nem érdekli, hogy velem mi van, elmondja a saját gondjait, mártírkodik kicsit, mi meg meghallgatjuk és bólogatunk - amit meg tudunk, abban segítünk.

Azt tudom neked tanácsolni, hogy vond be minél nagyobb mértékben a nagyszülőket és a férjedet. Nagyon lelkesek lesznek, ha nem tolod el panaszkodással és hibahánytorgatással (mindig mindenért dícsérd őket, tenyeret összecsapva csodáld az anyóst, stb.!!!), akkor leveszik rólad nagyon nagy részét a tehernek, illetve a gyereknek lesz egy nagyon stabil, szeretetteli kötődése (én is a nagyszüleimhez ragaszkodtam igazán, pedig nem voltak gazdagok, és ott is voltak szabályok).

Ha pedig bármilyen mentális problémát tapasztalsz akár magadon, akár a gyereken, az istenért: kérd szakember segítségét, ne várj!

2019. febr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/108 anonim ***** válasza:
70%

Olyan nincs, hogy szülnöm "kell". Senkiért se. Ha a férjem utólag meggondolná magát, az válóok lenne - kiváltképp, ha az elején tisztán érthetően és akár többször is leszögeztem, hogy nem lesz gyerek. Nekem kicsit úgy tűnik, hogy már most áldozatként tekintesz magadra - ha már szülnöd kellett, akkor a férjednek, szereted ezért bevállaltad érte. Nem magadért, hanem érte, te lemondtál a függetlenségedről.


Kicsit bennem van, hogy edd meg, amit főztél. te vállaltad, erre emlékezz később is. HA jól alakulnak a dolgok, akkor kialakulnak benned az anyai érzelmek és végül is klassz, szerető anya lesz belőled. Persze, simán lehet, elvégre az imádott férjedből és belőled van a gyerek.


Azonban az is lehet, hogy mártíranya leszel - és ebben az esetben sajnálnom az utódot, nem ő kérte, hogy legyen.


Majd az idő megmondja.

2019. febr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!