Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is vállalt úgy gyereket,...

Más is vállalt úgy gyereket, hogy igazából nem szerette volna? Hogy viseli az anyaságot? Átértékelődött ez a későbbiekben?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, férjemmel két éve vagyunk házasok. Megismerkedésünk és a kapcsolatunk maga volt megvalósult álom. De! Mikor a férjemet megismertem, nagyjából hasonlóképpen gondolkodott a családalapításról, mint én. Gyerekvállalás? Soha!!!!!! Aztán valamiért mégis csak elkezdte mondogatni az esküvőnk után, hogy azért legalább egy gyereket mindenképpen szeretne. Addig, addig míg nem végül bele mentem és kompromisszumot kötöttük, hogy kizárólag egy gyereket hajlandó vagyok szülni annak érdekében, hogy ne kelljen erről lemondania mellettem. 38 hetes vagyok és két hét múlva szülök. A terhességem maga volt a rémálom, egy pillanat erejéig sem éltem meg pozitívumként. A gyerekre a hasamban egyenlőre nem tudok szeretettel gondolni, igazából semleges. Félek tőle és igazából nem is akarom, de már itt van. Nincs mit tenni, megfog születni és nekem el kell látnom őt. Nagyon aggódom ezek miatt az érzések miatt, hogy ez változni fog e valaha? Én magamtól soha nem vállaltam volna gyereket, igazából nem is nagyon kedvelem őket. Mindig is kényelmes életet szerettem és tudom, hogy ez gyerek mellet már nem így lesz. Hihetetlen, hogy nem tudok semmilyen pozitívumot felhozni mellette. Most már inkább úgy gondolom bárcsak vissza tekerhetném az időt a teherbeesésem előtti napra. Soha többé nem engedném magam rábeszélni. Még akkor sem, ha ez miatt később el kellett volna válnunk.

2019. febr. 17. 20:21
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/108 anonim ***** válasza:
44%

Örülök, hogy végül igazam lett :) Meg persze annak is, hogy boldog vagy. Ne ostorozd magad az elmúlt dolgok miatt, ez már nem számít.

26-os

2020. jan. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/108 A kérdező kommentje:
Gondoltam beszámolók nektek róla, mert ismét mérföldkőhöz értünk, hogy azóta újra házasodtam és most megyek vissza dolgozni a gyerek mellől! Fura érzés, hogy most már bölcsödébe jár, az első hetet én végigsírtam hihetetlen, hogy milyen érzéseket váltott ki belőlem! Tényleg igaz az hogy amit az ember a gyereke iránt érez az semmihez sem fogható!
2021. jan. 31. 09:28
 103/108 anonim ***** válasza:

Tanulságos történet :)

Azt elárulod, kislányod vagy kisfiad lett?

2021. febr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/108 anonim ***** válasza:
0%
Kisfiú lett
2022. jún. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/108 anonim ***** válasza:
72%
Stabil kapcsolat lett ha újra házasodott. Ez valahol elbizonytalanít engem is így babó mellett.
2022. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/108 A kérdező kommentje:
Nem volt stabil a kapcsolat, de ezt akkor még nem láttam. De nem is ez a lényeg, mert a gyermekem és az új férjem volt a világ legjobb dolga, ami történt velem. Volt férjemmel egyébként jóban vagyunk és rendszeres a kapcsolattartás közte és a gyereke között. Az új kapcsolatomban pedig szívesen fogok vállalni még egy gyermeket.
2022. aug. 1. 09:16
 107/108 A kérdező kommentje:
Azóta megszületett a második és egyben utolsó kismamónk is, hiszen újra házasodtam. És ezzel zàrom is ezt a kérdést örökre. Mindenkinek köszönöm, aki annak idején segítő szándékkal válaszolt.
2023. okt. 17. 16:30
 108/108 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Szuper, hogy ilyen jól alakult minden!
2023. okt. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!