Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is vállalt úgy gyereket,...

Más is vállalt úgy gyereket, hogy igazából nem szerette volna? Hogy viseli az anyaságot? Átértékelődött ez a későbbiekben?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, férjemmel két éve vagyunk házasok. Megismerkedésünk és a kapcsolatunk maga volt megvalósult álom. De! Mikor a férjemet megismertem, nagyjából hasonlóképpen gondolkodott a családalapításról, mint én. Gyerekvállalás? Soha!!!!!! Aztán valamiért mégis csak elkezdte mondogatni az esküvőnk után, hogy azért legalább egy gyereket mindenképpen szeretne. Addig, addig míg nem végül bele mentem és kompromisszumot kötöttük, hogy kizárólag egy gyereket hajlandó vagyok szülni annak érdekében, hogy ne kelljen erről lemondania mellettem. 38 hetes vagyok és két hét múlva szülök. A terhességem maga volt a rémálom, egy pillanat erejéig sem éltem meg pozitívumként. A gyerekre a hasamban egyenlőre nem tudok szeretettel gondolni, igazából semleges. Félek tőle és igazából nem is akarom, de már itt van. Nincs mit tenni, megfog születni és nekem el kell látnom őt. Nagyon aggódom ezek miatt az érzések miatt, hogy ez változni fog e valaha? Én magamtól soha nem vállaltam volna gyereket, igazából nem is nagyon kedvelem őket. Mindig is kényelmes életet szerettem és tudom, hogy ez gyerek mellet már nem így lesz. Hihetetlen, hogy nem tudok semmilyen pozitívumot felhozni mellette. Most már inkább úgy gondolom bárcsak vissza tekerhetném az időt a teherbeesésem előtti napra. Soha többé nem engedném magam rábeszélni. Még akkor sem, ha ez miatt később el kellett volna válnunk.

2019. febr. 17. 20:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/108 A kérdező kommentje:

#7 Nem butácska meg naiv vagyok, hanem akkor úgy gondoltam, ha mérlegre kell helyeznem a dolgokat, akkor áldozatot hozok annak érdekében, hogy a férjem hosszútávon ne legyen boldogtalan. A probléma azzal van, hogy én világ életemben mások érdekeit tartottam szem előtt. Sajnálom, ha te úgy érzed "az a férfi még nem született meg"... én igazán szeretem a férjem és arra gondolok, ha már szülnöm "kellett" akkor legalább annak örülök, hogy neki szülhetek.

Köszönöm a válaszokat. Biztos érdekes lesz, biztos sokat bőgök majd, ezekre felkészültem már. A szülök viszont nagyon várják már, az egyetlen unokájukat. Anyukám teljesen be van sózva, alig várja már, hogy itt legyen. Ez sokszor meghat engem is. Örülök, hogy ezzel neki is örömet tudtam okozni hiszen, ha én nem vállaltam volna gyereket esélye sem lett volna unokázni sem neki, sem férjem szüleinek. Hát ha nem is naiv is butácska az tény, hogy egy igazi áldozat vagyok. :)

2019. febr. 17. 21:06
 12/108 A kérdező kommentje:
#10-es- ebben én nem hiszek.
2019. febr. 17. 21:07
 13/108 anonim ***** válasza:
55%
9es és neked egészen pontosan mi közöd is van ahhoz, hogy ki mit olvasgat? Talán törvényben meg van írva, hog aki nem akar gyereket, az nem is olvashatja ezt a témát és nem szólhat hozza ott egy kérdéshez sem? Mint láthatod nem mindig minden kerdes arrol szól, hogy valaki gyereket akar! Engedtessék már meg, hogy mindenki olyan témakört olvasgasson, amit ő akar, köszi :)
2019. febr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/108 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon reméljük hogy vhogy atfordul ez benned mert jelenleg nagyon rossz érzés olvasni a soraidat :( hogy felaldozod magad meg áldozat vagy, meg szulnod "kellett"... :( szegeny gyereknek ez pótolhatatlan lesz, ha érzi hogy te nem igazan örülsz neki, teher és nyűg számodra :(((
2019. febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/108 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudok a kérdésedre válaszolni, mert amióta az eszemet tudom, tehét kislánykoromban is már tudtam, hogy nagyon nagyon szeretnék gyereket. Ehhez képest amikor az első lányom megszületett, vártam azt a kirobbanó szeretetet amire számítottam, de nem jött. Gondoztam, féltettem őt, biztos szerettem is, de nem úgy ahogy számítottam rá. Eltelt talán 8-9 hónap mire tényleg azt éreztem, hogy imádom, feltétel nélküli szeretettel. Azóta 5 éves és az érzés tart. A tesójánál beparáztam, de vele is minden rendben.

Kitartást kívánok, és hogy szeressétek egymást. A kialvatlanság “csodákra” képes, de hétről hétre könnyebb lesz.

2019. febr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/108 anonim ***** válasza:
32%

68 % - os, ha sosem akartál gyereket akkor mégis mit olvasgatsz itt ?

Tudod az ember nem tölti ott az idejét ami nem érdekli ...

2019. febr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/108 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem vard meg elobb, mig megszuletik, addig en nem vonnek le kulonosebb kovetkezteteseket a helyedben, az ugyanis nagyon sok mindent meg tud benned valtoztatni. Rengeteg pelda van ra, hogy olyanoknal becsuszott a baba, akik egyaltalan nem akartak gyereket vallalni, a megszuletese ota pedig ugy gondoljak, hogy a legjobb dolog az eletukben. Nem mondom, hogy nalad is feltetlenul ez lesz, de nagyon sok esely van ra.


A masik, hogyha a ferjed ennyire akarta a gyereket, akkor gondolom, be is fog segiteni, vagy vehettek fel fizetett segitseget. Meg lehet oldani egy baba mellett is az en-idot, foleg, ha eszik-alszik tipus.


A masik nagyon fontos dolog, hogy mindaz, ami a gyerekkel jar ATMENETI. Tehat nem, nem valtozik meg minden szempontbol orokre az eleted, elobb el fog jonni ujra a kenyelmes elet, mint gondolnad, csak akkor mar valoszinuleg nem akarod majd siettetni az idot.

2019. febr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/108 anonim ***** válasza:
67%
Nektek nincs jobb dolgotok mint másokkal foglalkozni?? Azt olvasok, amit akarok, nektek sem volt kötelező az én valaszomra reagálni. Szokott lenni olyan kérdés, amiben a kérdező nem a gyerekvállalásról kérdez, hanem a gyerek nem vállalásáról! És én csak azokhoz szólok, nem allok neki minden kérdésnél okoskodni, ellenben itt sokakkal, hogy minek vallal gyereket stb stb. Ja és jó ha heti 1x ránézek erre a kategóriára, de mégis hogy mereszelem, nem is tudom....:) Ja és attól, hogy nem akarok gyereket, még nem jelenti, hogy utálom őket és minden kérdés irritál, ami velük kapcsolatos!
2019. febr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/108 anonim ***** válasza:
14%
#17es vagyok: mielőtt a százalékba is belekötnétek, az enyém a 68%-os válasz, csak a férjem accountjarol írtam. (Egy gépről netezünk)
2019. febr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/108 A kérdező kommentje:
Igen, valóban tervezi, hogy segít majd mindenben. Nyárra már kimenőt is kaptam egy számomra nagyon fontos eseményre. Ő nagyon lazán kezeli ezt az egészet. Ő is mindig azt mondja, nem lesz baj, megoldjuk, csak az eleje lesz nehéz stb... Köszönöm, megértőbb válaszokat kaptam, mint gondoltam. Szapulni meg egyébként is felesleges lenne, én is tudom és annyira sajnálom, hogy én ilyen vagyok. Hogy így élem meg! Mennyivel könnyebb lenne minden, ha nem így gondolkodnék az egészről.
2019. febr. 17. 21:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!