Másoknak hogy jön ki 200 ezerből a babakelengye, ha nekem spórolva is a duplája lett?

Figyelt kérdés

A babavárás elején olvasgattam itt kíváncsiságból kérdéseket, ki mennyit költött babacuccokra és nyilván találkoztam a 7-800 ezres összegekkel is, de a többség ilyen 150-200 ezer forintokat írt... Én írtam az elejétől, mire mennyit költöttünk, és majdnem 400 ezer forint lett, pedig alig egy-két dolgot vettünk újonnan.


Bababútor használtan = 70 ezer ft (később is használható ruhásszekrény, pelenkázó, kiságy, új kókuszmatrac)

Fotel használtan = 10 ezer ft

Egyéb babaszoba berendezés: 30 ezer forint (karnis, lámpa, függöny és ilyenek, ez egy korábban sosem használt szoba volt)


Babakocsi 3 in 1: 130 ezer ft akciósan

Mosható pelenka: 50 ezer ft

Babaruhák 6 hónapos korig turiból: 15 ezer forint

2 lapos légzésfigyelő újonnan és bébiőr: 35 ezer forint

Mellszívó újonnan: 7 ezer ft


Kismama-dolgok újonnan: 20 ezer ft (köntös, eldobható bugyi, melltartóbetét, szoptatós hálóing és hasonlók, amik a kórházba kellettek vagy itthonra)

Egyéb dolgok : 30 ezer forint használtan és újonnan is(egy-két játék, popsitörlő, babakád, cumisüvegek és hasonló apróságok


Azt hiszem, nem vettem meg feleslegesen semmit és mint látjátok, a legtöbb dolgot használtan szereztem be, szóval szerintem tök "takarékos" voltam, szóval mégis meglepődtem a végösszegen. Ne értsetek félre, szerencsére nincsenek anyag gondjaink, csak éppen a házunkat is újítjuk, kerítés, terasz, stb. és ezért igyekeztem odafigyelni a költségekre, mert most már dolgokra is kell a pénz.


Vagy mások babakelengye alatt csak a kiságyra, babakocsira és ruhákra gondolnak, és azért jönnek ki ilyen kis összegek, mert nem számolnak bele mindent tételesen, mint én? Akkor ezek a 7-800 ezres összegek nem is olyan irreálisak, ha valaki mindent újonnan vesz?



2021. febr. 18. 09:59
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
82%

Te berendeztél egy komplett szobát, az nem egészen babakelengye.

Én nem írtam mit és mennyiért vettünk. Ami szükséges volt, megvásároltuk, ami nem kellett azt meg nem. Csak idegeskedsz azon, hogy milyen sokat költöttél, pedig te is tudod, hogy ezekre szükségetek van.

Van akinek jó a 20 ezres babakocsi, mert abban is lehet tologatni a gyereket (és milyen igaza van), nekem kellett a 150 ezres és azt mondom, hogy minden forintját megértem, mert maximálisan kihasználtuk.

De pl van akinek csak a Brendonos 100 ezres kiságy a jó, mi imádtuk az ikeás 10 ezrest.

Utólag már kár sopánkodni az összegen.

2021. febr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 A kérdező kommentje:
11-es, nem idegeskedem, csak mint írtam, meglepődtem és most már talán kezdem érteni, hogy jön ki másoknak újonnan vásárolva több százezres összeg, amit eddig abszurdnak tartottam.
2021. febr. 18. 10:32
 13/62 anonim ***** válasza:
64%
Èn töredèkèt vettem annak amit te. Az èn szempontombòl feleslegesek, ha neked kellenek azzal sincs semmi baj.
2021. febr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
26%

Utolsò vagyok, nem vettem bùtort, magamnak nem kellett ùj ruha, gumis derekùakat hordok. Mellszìvò, lègzesfigyelő, stb nuku. Kolleganőm adott ruhàkat. Kiskadat kaptam bùcsùajandèkkènt. Ebayen vettem hasznalt mosipelust.

Egyedül ,,nagy tètel" a karikas hordozò meg az autòs hordozò voltak, de az is kb. 10000 ft-nak megfelelő darabja.

2021. febr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
52%
Mi sem rendeztünk be szobát, csak kiságyat kapott (ikea, kibírt két gyereket), a többi, mint szekrény meg pláne karnis meg fotel, már volt. A pelenkázó is egy meglévő komódunk teteje lett. Babakocsit meg pl. 40-ért vettünk vízszintesig dönthető sportot, mivel más nem fért be az ajtónkon. És nagyon sok mindent ajándékba kaptunk, aztán ugyanúgy tovább- vagy visszaadtuk a rokonok és barátok akárhányadik gyerekének.
2021. febr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
57%

Látod kérdező pont így jön ki mint ahogy a válaszokban is látod:megy a csövesvereny, hogy bibi az én gyerekemnek még szekrényt se vettem, minek, amit meg vettem azt is hasznàltan 5 ezerért 🤦‍♀️

Mi is kaptunk ajándékba ezt azt, nem is vagyok használt dolog ellenes sem, de ami ezek alatt a kérdések alatt megy az már kriminàlis.

Én soha nem adtam össze összesen mennyit költöttünk, de több volt mint 200, és nem, nem azért mert felvásároltam a mamas&papast.

2021. febr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 A kérdező kommentje:
Értem. Nekünk sajna nem volt semmink, és örökölni sem volt honnan a babacuccokat, ezért kellett mindent megvennünk. Mondjuk így nézve lehet, hogy én értettem félre ezt az egész babakelengye-dolgot.
2021. febr. 18. 10:56
 18/62 anonim ***** válasza:
87%

Előre mi se költöttünk 200-at,

DE utólag a sokszorosát.

Pl: előre nem vettünk mérleget mert mindenki azt mondta, felesleges. Igazuk is volt, egészséges esetben az, de első gyerekünknél gond volt. Bérelni itt 5000-ért lehetett volna 2 hétre, plusz 5000 kaució és nem is tudták egyből adni, várni kellett volna. Hát inkább gyorsan megvettük 10-ért.

Mellszívót se vettünk elsőre, utólag 25.

De betegség miatt végül üveg kellett, de nem akármilyen, spéci medela a szája miatt. 10.

Nem aludt, ordított, hányt, ajánlották az adamót, amit gipszkarton miatt nem tudtunk felfúrni, állvánnyal 60 volt... (szerencsére megérte, mert segített).

Az elsőre 90-ért vásárolt 3in1 kocsi nem vált be, féléves korában le kellett cserélni.

Ilyen ez ;)

2021. febr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
79%

Nekem 400-500 lett úgy, hogy kiságyat kaptam, 6 zsák ruhát kaptam, meg annyi mindent még hogy nem is tudom követni már miket.

De csak a babakocsi volt 100, pelenkázó meg ruhás szekrény 60, matrac 20, pihenőszék 30. Ez már 210, és még vettem rengeteg mindent a lepedőtől kezdve a szőnyegen át a falmatricákon keresztül a plédekig, cumisüvegek, stb ezer dolgot. Lehet nem számolnak mindent bele.

2021. febr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
78%
Ebből sok dolog nem babakelengye.
2021. febr. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!