Másoknak hogy jön ki 200 ezerből a babakelengye, ha nekem spórolva is a duplája lett?

Figyelt kérdés

A babavárás elején olvasgattam itt kíváncsiságból kérdéseket, ki mennyit költött babacuccokra és nyilván találkoztam a 7-800 ezres összegekkel is, de a többség ilyen 150-200 ezer forintokat írt... Én írtam az elejétől, mire mennyit költöttünk, és majdnem 400 ezer forint lett, pedig alig egy-két dolgot vettünk újonnan.


Bababútor használtan = 70 ezer ft (később is használható ruhásszekrény, pelenkázó, kiságy, új kókuszmatrac)

Fotel használtan = 10 ezer ft

Egyéb babaszoba berendezés: 30 ezer forint (karnis, lámpa, függöny és ilyenek, ez egy korábban sosem használt szoba volt)


Babakocsi 3 in 1: 130 ezer ft akciósan

Mosható pelenka: 50 ezer ft

Babaruhák 6 hónapos korig turiból: 15 ezer forint

2 lapos légzésfigyelő újonnan és bébiőr: 35 ezer forint

Mellszívó újonnan: 7 ezer ft


Kismama-dolgok újonnan: 20 ezer ft (köntös, eldobható bugyi, melltartóbetét, szoptatós hálóing és hasonlók, amik a kórházba kellettek vagy itthonra)

Egyéb dolgok : 30 ezer forint használtan és újonnan is(egy-két játék, popsitörlő, babakád, cumisüvegek és hasonló apróságok


Azt hiszem, nem vettem meg feleslegesen semmit és mint látjátok, a legtöbb dolgot használtan szereztem be, szóval szerintem tök "takarékos" voltam, szóval mégis meglepődtem a végösszegen. Ne értsetek félre, szerencsére nincsenek anyag gondjaink, csak éppen a házunkat is újítjuk, kerítés, terasz, stb. és ezért igyekeztem odafigyelni a költségekre, mert most már dolgokra is kell a pénz.


Vagy mások babakelengye alatt csak a kiságyra, babakocsira és ruhákra gondolnak, és azért jönnek ki ilyen kis összegek, mert nem számolnak bele mindent tételesen, mint én? Akkor ezek a 7-800 ezres összegek nem is olyan irreálisak, ha valaki mindent újonnan vesz?



2021. febr. 18. 09:59
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként ha "ez se babakelengye, meg az se", akkor mégis mi? Csakis szigorúan véve a ruhák és a pelenkák? Mert én logikusan mindent ide sorolnék, amit nem vennék meg, ha nem lenne a gyerek.
2021. febr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, ezt engedd el..... Agyfa.zt lehet itt kapni. Ha nem 10ezerért veszel babakocsit és nem a földön, vagy ágyon pelenkázod a gyereked, és esetleg veszel új ruhákat, nem csak a turiból vásárolsz, akkor egy nagyzolós, sznob bunkó vagy... Amúgy úgy csinálnak egyesek, mintha a bababútor nem a baba miatt lenne... Nem bmeg, nem vettem volna ha nincs a gyerek🙄
2021. febr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
89%
#41 A számból vettem ki a szót, nekem minden babakelengye amit a szülés és a gyerekvállalás miatt vettem meg. Tehát nem csak a pelenka meg a popsikrém, hanem a gyerekszobába való szőnyeg is, a gyerekszobába a komód is, a szoptatós melltartó is, a Tena Lady is meg minden. Pontosan.
2021. febr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
79%

Hát ez az, most lehet szavakon lovagolni, de alapvetően babakelengye alatt én is azt értem, amit a terhesség alatt illetve a korai időszakban a gyerekvállalás miatt vettem. Pl a terhes vitamin is, ami 9*3600 ft volt neke, tehát 35.000 csak az. Aztán igen, logikusan gondolkodva lehet olyan szekrényt venni neki ami hosszútávon jó, nem kell külön babaszekrény. Mi egy 6 fiókos IKEA - Malm komódot vettünk, 100 éves koráig jó lesz neki és belefér minden IS.

Én nem tenném a mi szekrényünkbe az ő ruháit, ha pl öltöztetem ne kelljen már fel le járkálni a cuccaiért állandóan, legyen már kéznél. Vagy tényleg nem értem aki szerint a szekrény is felesleges az hova pakol ruhákat, játékokat, pelenkázási kellékeket stb, minden a földön?

2021. febr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
100%
Aki ilyen 10 ezerért vett babakocsit kíváncsi lennék milyen. Én benne vagyok adok veszek csoportokban meg nézem a jófogást is, 10e körül olyan babakocsik vannak, hogy nem hogy a gyerekem nem tenném bele, de a fogóját se fognám meg max kesztyűben.
2021. febr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
62%
Annak nem fér el már még egy szekrény, ezért kiüríti az egyiket, ami már van, a gyerek számára. Így lett intarziás biedermeier komódja :D
2021. febr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
66%
Jó, de akkor neked sem felesleges a szekrény. Mert nem azt írták itt, hogy szekrény nem kellett, mert volt otthon amit használjunk, hanem azt hogy minek meg felesleges..
2021. febr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
16%

A bababútor ami a kérdésben szerepel, az számomra a babáknak való bútor, kék, vagy rózsaszín általában, kicsi és nagyobb korában nem fogja szeretni.

Mi is vettünk pl. egy komódot, amibe a ruhái vannak, de az nem bababútor, hanem komód, ami felnőttnek is ugyanúgy jó.

Ha már a költséghatékonyság a kérdés akkor számít, hogy egy bútor pár évig jó, vagy 30 évig.

2021. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
20%
47 nem gondoltam, hogy ezt külön magyarázni kell, szóval a bababútor azért felesleges, mert vehetsz helyette normális gyerek, vagy felnöttbutort, amit majd a gyerek tovább tud használni és nem azért, mert utálom a szekrényeket és a padlón tartom a ruhákat.
2021. febr. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 A kérdező kommentje:
Akkor én voltam félreérthető, gyermek/ifjúsági gardróbot vettünk, ez simán használható iskolásan is. A pelenkázó meg a kiságy nyilván bababútor, de nem feltétlenül gondolom, hogy felesleges, ha eddig nem volt, hisz legalább két gyereket ki fog használni.
2021. febr. 18. 15:04
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!