Másoknak hogy jön ki 200 ezerből a babakelengye, ha nekem spórolva is a duplája lett?

Figyelt kérdés

A babavárás elején olvasgattam itt kíváncsiságból kérdéseket, ki mennyit költött babacuccokra és nyilván találkoztam a 7-800 ezres összegekkel is, de a többség ilyen 150-200 ezer forintokat írt... Én írtam az elejétől, mire mennyit költöttünk, és majdnem 400 ezer forint lett, pedig alig egy-két dolgot vettünk újonnan.


Bababútor használtan = 70 ezer ft (később is használható ruhásszekrény, pelenkázó, kiságy, új kókuszmatrac)

Fotel használtan = 10 ezer ft

Egyéb babaszoba berendezés: 30 ezer forint (karnis, lámpa, függöny és ilyenek, ez egy korábban sosem használt szoba volt)


Babakocsi 3 in 1: 130 ezer ft akciósan

Mosható pelenka: 50 ezer ft

Babaruhák 6 hónapos korig turiból: 15 ezer forint

2 lapos légzésfigyelő újonnan és bébiőr: 35 ezer forint

Mellszívó újonnan: 7 ezer ft


Kismama-dolgok újonnan: 20 ezer ft (köntös, eldobható bugyi, melltartóbetét, szoptatós hálóing és hasonlók, amik a kórházba kellettek vagy itthonra)

Egyéb dolgok : 30 ezer forint használtan és újonnan is(egy-két játék, popsitörlő, babakád, cumisüvegek és hasonló apróságok


Azt hiszem, nem vettem meg feleslegesen semmit és mint látjátok, a legtöbb dolgot használtan szereztem be, szóval szerintem tök "takarékos" voltam, szóval mégis meglepődtem a végösszegen. Ne értsetek félre, szerencsére nincsenek anyag gondjaink, csak éppen a házunkat is újítjuk, kerítés, terasz, stb. és ezért igyekeztem odafigyelni a költségekre, mert most már dolgokra is kell a pénz.


Vagy mások babakelengye alatt csak a kiságyra, babakocsira és ruhákra gondolnak, és azért jönnek ki ilyen kis összegek, mert nem számolnak bele mindent tételesen, mint én? Akkor ezek a 7-800 ezres összegek nem is olyan irreálisak, ha valaki mindent újonnan vesz?



2021. febr. 18. 09:59
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
79%

Ja és úgy bírom ezt a feleslegesezést mindenre..

A mellszívó nekem nem volt felesleges 45e volt, de így hosszú hónapokon át tudtam neki tejet adni, szopni nem akart tudott, másképp nem ment volna!!

Pihenőszék megint nem felesleges nekem pl, 1 éves koráig ha nem tovább el volt benne, tudtam hajat mosni nyugton, abban tápláltam hozzá stb.

Légzésfigyelő felesleges? Hát ha valaki nyugodtan alszik úgy hogy a másik szobában mi van a gyerekkel éjjel ok, én még úgy hogy volt se voltam teljesen nyugodt.


Miért kell mindenre ezt írni?? Annyira idegesítő.

2021. febr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
59%
Ja ez az tipikus csövesverseny megint, remélem jön a 3000 ft-os autósüléses is mindjárt!
2021. febr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
17%

Nekem felesleges volt, màsnak nem. A mellszivó, mèrleg, cumi egeszsèges esetben nem kell. Ez olyan, hogy hallòkèszülèket is csak az vesz, akinek szüksège van rà.

Kèzben volt sokat, aztàn hamar mozgolòdni kezdett a gyerekem, nem volt olyan helyzet, mikor pihenőszèk kellett volna.

Mellettem aludt, èn voltam a ,,bio lègzèsfigyelő".

Alapbòl minimalista ès környezetvèdő vagyok, ezèrt sem vàsàrolgattam, de szerintem aki nem elèg felkèszült, annak mèg több holmit el lehet adni. A hatàr a csillagos èg.

2021. febr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
43%
Sok olyan van akinek szimplán nincs pénze semmire és ezzel nyugtatja magát hogy felesleges meg akinek van az csak egy pazarló barom, ő felsőbbrendű mert gondolkodik.
2021. febr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
81%
Igenám, de akkor nem azt kell írni, hogy felesleges így odavágva azt sugallva hogy aki vesz az egy idióta, hanem azt kell írni hogy: nem volt rá szükségünk.
2021. febr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
14%
Az én gyerekem nem beteg attól hogy 36. héten 2 kiloval született és muszáj volt neki fejni meg tápszerezni, mostmár 2 éves és okosabb mint a bölcsiben bármelyik másik gyerek, kikérem magamnak hogy lebetegezed a gyerekem. Na az ilyen szoptató ősanyák a világ szégyenei.
2021. febr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
55%
Nem tartòsan beteg, de koraszülött volt. Ez nem megbèlyegzès, de emiatt volt szüksèged mellszìvòra. Ha időre született volna , akkor valòszínűleg nem kellett volna.
2021. febr. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
60%

#23 én nem tartom magam "bio légzésfigyelőnek" például...

Végülis így is hozzá lehet állni, hogy a gyereknek nincs szüksége semmire csak pelusra, mert amúgy napi 24-ben az anyján lóg. Nem kell legzésfigyelő, kiságy, babakocsi, ily' módon nincs szobája saját, tehát abba sem kell semmi, pelenkázni meg lehet a földön.

Hát végül is...

2021. febr. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
93%

Hát mi jóval többet költöttünk és amit így 1.5 év után feleslegesnek tartok, az a körömvágó kisolló (baromi életlen) és az eldobhatós pelenkázó alátét. Minden mást, amit itt feleslegesnek tartanak, megérte megvenni.

Annyit bánok, hogy mellszívót és mérleget nem előre vettem használtan. Így a férjem elköltött közel 50ezret, amíg a kórházban voltunk.

2021. febr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
81%

#23-as, nem bántásból, de hogy a viharba vetted volna észre, hogy leáll a babád légzése miközben te alszol? Aláírom, hogy felébredsz arra, ha nyöszörög, ha megmozdul, de ha csendben elfelejt levegőt venni, arra kétlem, hogy bárki is felébrene.

Nincs azzal baj, ha számotokra felesleges pénzkidobás egy légzesfigyelő vagy nem tartotok rá igényt, csak nem biztos, hogy észrevetted volna, ha baj van.

2021. febr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!