Másoknak hogy jön ki 200 ezerből a babakelengye, ha nekem spórolva is a duplája lett?

Figyelt kérdés

A babavárás elején olvasgattam itt kíváncsiságból kérdéseket, ki mennyit költött babacuccokra és nyilván találkoztam a 7-800 ezres összegekkel is, de a többség ilyen 150-200 ezer forintokat írt... Én írtam az elejétől, mire mennyit költöttünk, és majdnem 400 ezer forint lett, pedig alig egy-két dolgot vettünk újonnan.


Bababútor használtan = 70 ezer ft (később is használható ruhásszekrény, pelenkázó, kiságy, új kókuszmatrac)

Fotel használtan = 10 ezer ft

Egyéb babaszoba berendezés: 30 ezer forint (karnis, lámpa, függöny és ilyenek, ez egy korábban sosem használt szoba volt)


Babakocsi 3 in 1: 130 ezer ft akciósan

Mosható pelenka: 50 ezer ft

Babaruhák 6 hónapos korig turiból: 15 ezer forint

2 lapos légzésfigyelő újonnan és bébiőr: 35 ezer forint

Mellszívó újonnan: 7 ezer ft


Kismama-dolgok újonnan: 20 ezer ft (köntös, eldobható bugyi, melltartóbetét, szoptatós hálóing és hasonlók, amik a kórházba kellettek vagy itthonra)

Egyéb dolgok : 30 ezer forint használtan és újonnan is(egy-két játék, popsitörlő, babakád, cumisüvegek és hasonló apróságok


Azt hiszem, nem vettem meg feleslegesen semmit és mint látjátok, a legtöbb dolgot használtan szereztem be, szóval szerintem tök "takarékos" voltam, szóval mégis meglepődtem a végösszegen. Ne értsetek félre, szerencsére nincsenek anyag gondjaink, csak éppen a házunkat is újítjuk, kerítés, terasz, stb. és ezért igyekeztem odafigyelni a költségekre, mert most már dolgokra is kell a pénz.


Vagy mások babakelengye alatt csak a kiságyra, babakocsira és ruhákra gondolnak, és azért jönnek ki ilyen kis összegek, mert nem számolnak bele mindent tételesen, mint én? Akkor ezek a 7-800 ezres összegek nem is olyan irreálisak, ha valaki mindent újonnan vesz?



2021. febr. 18. 09:59
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
73%
Plusz ne ösztönözz mást ilyen butaságokkal! Egy ágyban aludni amúgy is veszélyes..
2021. febr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 A kérdező kommentje:

Ezt a légzésfigyelős dolgot, bevallom, én sem értem, ha működne a bio légzésfigyelés, nem halnának meg még mindig babák ezrei a világon évente bölcsőhalálban úgy, hogy reggel csak azt veszik észre a szüleik, hogy már nem él a baba.


Én speciel úgy voltam vele, hogy inkább mást nem veszek, de légzésfigyelőt igen és annak is utána járok, mit kell tenni, ha tényleg baj történik. Nekem ilyen szempontból minden más feleslegesebb, mint egy légzésfigyelő, szóval megértem, ha valaki más dolgokra azt mondja, felesleges, de erre az egyre nem.. :/

2021. febr. 18. 11:49
 33/62 anonim ***** válasza:
61%

A légzésfigyelő nem a bölcsőhalál megelőzésére van, hanem az általános légzés kimaradás miatt.. ha nem vesz levegőt, akkor felébreszti őt és újra levegőt vesz majd.

Sajnos a bölcsőhalál ellen ez sem véd, hiszen a keringés összeomlás az első és nem a légzés kimaradás, azzal pedig sajnos te sem tudsz mit kezdeni.

2021. febr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
13%

4 vagyok

Miért kaptam nullát?

2021. febr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
86%
Ja, de inkább szeretném azonnal megtudni és rögtön mentőt hívni, mint csak reggel meglátni és azzal a tudattal élni, hogy mi lett volna, ha azonnal észreveszem.
2021. febr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
88%
#34 Én pl nem értem, hogy mi az, hogy nem veszel szekrényt. Hol tartod a ruháit? Nem csak bababútorok léteznek. Mi pl egy olyan Hemnes komódot vettünk, mint amit mi is használunk. Kétlem, hogy ezt 4 év múlva kukázhatnánk.
2021. febr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 A kérdező kommentje:
Mi sem kifejezetten bababútort vettünk, a ruhásszekrény ifjúsági, simán jó iskolás korában is, de ha más nem, a második gyereknek és aztán felújítva/festve még mindig tovább lehet adni.
2021. febr. 18. 12:46
 38/62 anonim ***** válasza:
44%

#35 Nem azt mondtam, hogy nem kell, nekünk is volt. :)

Csak leírtam, hogy sajnos a bölcső halál ellen a légzésfigyelő sem véd.

2021. febr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
12%

A ruhài elfertek a mi szekrènyünkben.

Idèzőjelben ìrtam a bio legzèsfigyelőt. Bàr a pontos okàt mèg nem tudjàk a bölcsőhalàlnak, de egy elmelet szerint az agytörzs egyese esetekben nem elèg fejlett, ès ha tùl mèlyen alszik a gyerek, akkor nem szabàlyozza megfelelően a lègzèst, ,,elfelejt levegőt venni". Ezt megelőzheti az együtt alvàs, mivel a szülők àltal keltett zajok miatt nsm tud tùl mèly alomba merülni a baba.

Egy àgyban aludni a gyerekkel nem veszelyesebb, mint a sajàt àgyàban altatni. Mindkèt esetben körültekintően kell kialakìtani a fekhelyèt, hogy ne fulladjon meg.

2021. febr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
40%
Pelenkazni az àgyon pelenkaztam. Nagyobb koràban volt, hogy àllva. Ha valaki a földre terìt valamit, ès azon pelenkazza a babàt, avval sincs naj, onnan legalàbb nem tud leesni.
2021. febr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!