Másoknak hogy jön ki 200 ezerből a babakelengye, ha nekem spórolva is a duplája lett?

Figyelt kérdés

A babavárás elején olvasgattam itt kíváncsiságból kérdéseket, ki mennyit költött babacuccokra és nyilván találkoztam a 7-800 ezres összegekkel is, de a többség ilyen 150-200 ezer forintokat írt... Én írtam az elejétől, mire mennyit költöttünk, és majdnem 400 ezer forint lett, pedig alig egy-két dolgot vettünk újonnan.


Bababútor használtan = 70 ezer ft (később is használható ruhásszekrény, pelenkázó, kiságy, új kókuszmatrac)

Fotel használtan = 10 ezer ft

Egyéb babaszoba berendezés: 30 ezer forint (karnis, lámpa, függöny és ilyenek, ez egy korábban sosem használt szoba volt)


Babakocsi 3 in 1: 130 ezer ft akciósan

Mosható pelenka: 50 ezer ft

Babaruhák 6 hónapos korig turiból: 15 ezer forint

2 lapos légzésfigyelő újonnan és bébiőr: 35 ezer forint

Mellszívó újonnan: 7 ezer ft


Kismama-dolgok újonnan: 20 ezer ft (köntös, eldobható bugyi, melltartóbetét, szoptatós hálóing és hasonlók, amik a kórházba kellettek vagy itthonra)

Egyéb dolgok : 30 ezer forint használtan és újonnan is(egy-két játék, popsitörlő, babakád, cumisüvegek és hasonló apróságok


Azt hiszem, nem vettem meg feleslegesen semmit és mint látjátok, a legtöbb dolgot használtan szereztem be, szóval szerintem tök "takarékos" voltam, szóval mégis meglepődtem a végösszegen. Ne értsetek félre, szerencsére nincsenek anyag gondjaink, csak éppen a házunkat is újítjuk, kerítés, terasz, stb. és ezért igyekeztem odafigyelni a költségekre, mert most már dolgokra is kell a pénz.


Vagy mások babakelengye alatt csak a kiságyra, babakocsira és ruhákra gondolnak, és azért jönnek ki ilyen kis összegek, mert nem számolnak bele mindent tételesen, mint én? Akkor ezek a 7-800 ezres összegek nem is olyan irreálisak, ha valaki mindent újonnan vesz?



2021. febr. 18. 09:59
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
79%

Bababútor használtan = 70 ezer ft (később is használható ruhásszekrény,



így volt a kérdésben, az a te bajod, hogy nem tudsz értelmezni dolgokat.

2021. febr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
100%

Én a földön pelenkázok, de a férjemnek az nagyon kényelmetlen, ezért ő a pelenkázót használja. Mondjuk nem is volt kérdés, hogy veszünk e.

Én a babaszobába vett bútort bababútornak hívom, hiába egy felnőtt komódot vettünk.

2021. febr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
83%

Mi is felnőtt szekrényt vettünk neki de én is bababútornak hívom mert a babaszobában van. Hogy kellene mondani? Babaszobába kerülő felnőtt szekrények?

Nem egyszerűbb azt mondani bababútor?

Komolyan itt sokan direkt játszák az értetlent.

2021. febr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
100%
Szintén 😀 Mi is rendes szekrényt vettünk neki bútorboltból, dehát az akkor is a babakelengye része. Nem is értem mi lenne.
2021. febr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
55%
Aki meg földön pelenkáz kezdettől fogva annak nem császárja volt az biztos..
2021. febr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
77%
Hát nem, én hetekig nem tudtam rendesen menni utána, nem hogy letérdelni meg ilyenek, kádba is úgy segítettek be, áldottam az eszem, hogy vettünk pelenkázószekrényt.
2021. febr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
92%

Az nem biztos utolsó, én egy héttel a császár után már úgy éreztem magam mintha meg se történt volna.


Amúgy én akkortól pelenkáztam a földön a matracon, amikor már folyton mászott el, féltem h leesene a pelenkázóról.


Szerintem is felesleges versenyezni ki mennyit költött, mindent megvettem amit szükségesnek tartottam előtte kb 150ből, utána menet közben derült ki, mi kell még, az ennél már több pénz volt, csak eloszlott több hónapon át, ezért nem számoltam. Egy elvem volt, ha nem muszáj, nem veszek meg semmit se drágábban, mint szükséges.

2021. febr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem kar lovagolni a szavakon. Számtalan kelengyelista van a neten. Ami abban benne van az kelengye. A többi egyéb. Ettől meg szamolhatod. Nyilván kiadás ami a gyerekkel függ össze de nem mindegy mi a kérdés.

Mekkora az összeg amit a gyerekkel összefüggésben költöttem a terhességi teszttol kezdve a hazahozatalig, vagy mennyit költöttem kelengyere. Na az első pont 3x összege lesz a másodiknak és már meg is van valaki miért költ sokkal kevesebbet. Mert mást számít bele. Ennyi.

2021. febr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
66%
#58: na most ez tök relatív, hogy melyik netes oldalon mit sorolnak a babakelengyék közé. Mert ha megnézem pl. a Brendon erről szóló oldalát, akkor ők gyakorlatilag a teljes árukészletet. És alapvetően igazuk is van, csak hát ebből nem mindenkinek van mindenre szüksége.
2021. febr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
64%

Elnézést kérek ha ennyire értelmezhetetlen volt a bababútor kifejezés, mi futottunk már bele ilyen problémába, ezért gondolom jobbnak a sima, felnőtt bútort, nem a pelenkázóra gondoltam, azt mi is vettünk.

Amúgy szerintem a vita eléggé felesleges, attól függ mit számolsz bele, én a függönyt, karnist biztosan nem számolnám, mert azt gyerek nélkül is vennél.

2021. febr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!