Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem akaszt ez ki, hogy...

Csak engem akaszt ez ki, hogy gyereket vállal valaki aztán meg ha kiteszik őket az albérletből sajnáltatják magukat?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen család van a környezetemben, hogy gyereket vállal a semmire aztán ha el kell menni az albérletből és nincs hova menni meg sajnáltatják magukat. Miért nem lehet először egy önerőre összegyűjteni és csak utána gyereket csinálni?

#Albérlet, gyerekvállalás,
2020. nov. 24. 12:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/137 anonim ***** válasza:
84%

Igen, lehet venni 5-7 millióért egy lerohadt viskót valahol Lófaxfalva Külsőn, de akkor meg apukát nem fogják ismerni a gyerekek, mert csak egy irányba 3 órát kell autóznia (tömegközlekedés nuku), hogy legyen miből eltartania a családot. Jó terv, persze, mindenki erre vágyik. Vagy nem.

Nincsenek csodák, ahol egy zsák krumpliért tudsz házat venni az jellemzően azért van, mert senki sem akar ott élni. Okkal. Ti megalkudtatok, mert olyan az életetek, hogy ebbe belefér, de másnak lehet, hogy nem fér bele az életébe. Én pl vidéken nem tudnék munkát találni a végzettségemmel, és bolti eladóból is véges számúra van szüksége egy falunak. Ne ítélkezz, hogy ne ítéltess, nem látsz bele mások életébe és döntéseibe.

2020. nov. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/137 A kérdező kommentje:
Férjem 10 percet autózik a munkahelyére, én meg óvodában dolgozik itt helyben, szóval ez nem igaz, hogy órákat kell utazni, aki dolgozni akar az tud is.
2020. nov. 24. 14:24
 23/137 anonim ***** válasza:
36%

Nem, szerintem aki nem tud lakást venni, ne vállaljon gyereket albérletbe.


Mi sem kaptunk segítséget, mi sem tudtunk volna 25 évesen saját otthonhoz jutni, ezért kimentünk külföldre dolgozni és ott spóroltuk össze a lakásunk árát. Sz*r volt? Nagyon. Rossz, hogy kint kellett élni pár évig? Igen. De van lakásunk? Van.


Igaz, így mi is csak 30 évesen vállaltuk be az első gyerekünket, de nem lebeg ott a fejünk felett, hogy történik valami és nem lesz hol lakni. Ez van, nekünk sem volt könnyű meghozni a döntést, de csak mert kényelmetlennek találtuk külföldre menni, nem lehettünk olyan felelőtlenek, hogy a leendő gyerekeink ellátását/jólétét kockáztassuk, mert már babáztunk volna.


Előbb az ól, aztán a malacka.

2020. nov. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/137 A kérdező kommentje:
Nem lenézem ezeket az embereket, hanem a gyerekeket sajnálom, hogy folyton költözni kell mert már a 3. albérletbe kell menniük mert már megint elkelt a ház amiben laktak. SOS albérletet keresek, tele van ezzel a facebook, és nem 1 hanem 2-3 gyereke van általában ezeknek az illetőknek.
2020. nov. 24. 14:31
 25/137 anonim ***** válasza:
76%

Figyelj, azért sokan nem akarnak vidéken élni.

Ehhez bárkinek joga van, hogy megválassza, hogy hová költözik.

Te vidékre a másik városba, kinek mi az igénye.

Ezt nem lehet kivetíteni másra, hogy vidéken potom pénzért lehet hozzájutni egy házhoz.

Viszont a vidéki életnek nincs meg az a kényelme, ami a városnak, főleg, ha egy párnak olyan igényei vannak.

Attól mert találnak munkát attól még nem fognak vidékre költözni, mert szerinted ez a jó megoldás.

2020. nov. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/137 anonim ***** válasza:
76%
Kedves kérdező én úgy csodállak.. Nem minden kis településen könnyű elhelyezkedni. Neked szerencséd van, mert te egy istennő vagy, de képzeld a legtöbb kis faluban, városban szinte lehetetlen elhelyezkedni, mivel még a boltokban is ugyanazok dolgoznak ezer éve, ha mégis van egy üresedés akkor már meg is van ki fogja betölteni azt az egy helyet, általában ismerőse valakinek.
2020. nov. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/137 anonim ***** válasza:
57%
igen, csak téged, a többség szerencsére nem ilyen ítélkező tuskó.
2020. nov. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/137 anonim ***** válasza:
67%

Engem meg az akaszt ki,aki így vèlekedik, mint a Kérdező.


Szerintem semmi gond az albérlettel, ha szabályos..


Ha időben jelzik a távozást, akkor az ember tud váltani..

De itt is kell tartalék. És az legyen is gyerekkel.


/ saját tehermentesben élek/

2020. nov. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/137 anonim ***** válasza:
85%

Azért az, hogy valaki albérletbe vállal gyereket nem egyenlő azzal, hogy nyomorba vállal gyereket.

Ha van elég megtakarítása, miért ne vállalhatna albérletbe? Ha kirakják, akkor lesz pénze arra, hogy fizessen másikat. Ha mindenki arra várna, hogy összejöjjön az önerő, akkor majd mindenki 40 körül vállalna gyereket, amikor már az emberek nagy részének nem jön össze.

Amúgy meg az albérletnek is van előnye. Ha kapsz egy jobb állást, simán el tudsz menni, míg a saját lakás helyhez köt.

2020. nov. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/137 anonim ***** válasza:
89%

Mi 7 millióért vettünk egy vidéki házat önerőből.


Mondanám, hogy Szentgyörgyvár pl nem világváros, de 5 milla csak egy telek...

2020. nov. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!