Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mondhatják az óvónők, hogy...

Mondhatják az óvónők, hogy vigyem haza délben a gyereket mert nem alszik délután, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Múlthéten egy nap volt meg a mai. Nem bír csendbe feküdni 4 éves. Azt mondta az óvónő neki papírmunkája is lenne de nem tudja így megcsinálni. De mégis mit várnak akkor én mondjak fel a munkahelyemen és 3 évig ne dolgozzak? Nagyszülők is dolgoznak nincs aki elvigye délben.

2020. dec. 8. 16:13
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
30%

Az ilyen óvónő menjen el három muszakba gyárba, aztán sírva fogja kérni, hogy inkább had otodolozhessen a gyerekeddel a "papírmunka" helyett.

Kérdező, ne hagyd magad! Beszélgess a gyerekeddel, mutass neki par csendes dolgot amivel elfoglalhatja magát a délutáni csendes pihenő alatt (kedvenc könyv/ ujjbabok ...).

2020. dec. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
63%
Ja és megnézném azt az ovonot aki Dariusz anyukájának mer ezzel elohozakodni, mindig csak a normális embereket cseszegetik azzal a minimum kis hatalmukkal...
2020. dec. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
81%
Mondani mondhatja ,te meg mond meg neki hogy dolgozol nem tudod elvinni gyereket.
2020. dec. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
83%

Nem mondhatják, de még nekem is mondták, mikor még ott is dolgozom (azaz csak úgy tudtam volna hazavinni, ha felmondtam volna). Kitartás, egy év és a fél csoport nem fog aludni. Akkorra befejezik a piszkálást.

Egyébként kiosztottam az óvónőt arról, hogy mindenki csinálja a saját melóját. Nekem otthon képes csendben maradni alvásidőben a gyerekem (és hagyja a kistestvérét. Nem, nem tévézik), az óvónőt minősíti ha ő erre nem képes. Ha megcsinálja a havi zárást, beszámolót helyettem, vigyázok az egész csoportra.

2020. dec. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
81%
Értsétek már meg, olyan NINCS, hogy nem maradhat a gyerek, mert nem alszik. Max bepróbálkoznak, hátha hazaviszed, és akkor egy gyerekkel kevesebbel kell foglalkozniuk. Büdös a munka nekik, ez a helyzet... A gyereked óvodaköteles, az óvoda pedig nyitva van reggel x órától délután y óráig. Ugyanannyi joga van ott lenni akár nyitástól zárásig, mint a többi gyereknek. Az már az ő dolguk, hogy megoldják, ha nem alszik. Szép is lenne, ha nem alszik délután, akkor 3-tól 6-7 éves koráig legyek munanélküli, amíg suliba nem megy? Ne bóhockodjunk már...
2020. dec. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
92%

10

Senki sem hobbiból jár dolgozni.Az az anyuka sem, akinek nem alszik a gyereke délután.Az óvónő elvileg erre a pályára készült X évig elvileg kellene tudjon bánni a csoportjában lévő gyerekekkel.Minden tiszteletem az övék,mert nem könnyű a munkájuk,de azért ne már hogy az legyen a megoldás hogy anyuka mondjon fel és vigye haza a gyerekét mert az nem alszik.😊Vagy majd a fizetésébol támogatja a családot ahonnan így kiesik az anya keresete?

2020. dec. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy itt muszáj csendben feküdni, nem engedik meg azt se, hogy pl csendben mesekönyvet nézegessen
2020. dec. 8. 18:48
 18/62 anonim ***** válasza:
82%
Széles mosollyal mondd neki, hogy neked is van papírmunkád. És ahogy a többiek mondják, a gyereknek joga van az oviban lenni. A legtöbb helyen megoldják úgy hogy a gyereket leültetik egy kis asztalhoz rajzolni, kirakózni. Kínzás arra kényszeríteni, hogy csendben feküdjön. Egyébként megsúgom, az óvónők hat órát töltenek a csoportban, a délutános pl. 10 től 6ig, a maradék kettő a papírmunkára van...
2020. dec. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
87%
Most nem azért de ez mindig visszatérő probléma. Meg egy ovinak se jutott eszébe ami anno a mienknél? Aki nem akart aludni nem volt muszaj, de csendben rajzolni lehetett csak. Vagy ha jó idő volt volt hogy osszecsaptak a nem alvokat egy csoportba és kivitték az udvarra. Persze lehet martirkodni is csak minek.
2020. dec. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
26%

Azt gondolom, hogy nem elég szigorú az óvónéni. Nem tud megfelelően hatni a gyerekedre.


Anyukám 40+ éve óvónő. Érdekes, ő meg tudja írni a papírmunkát alvásidő alatt! (ami nem kevés amúgy... Egyéni fejlesztési napló, csoportnapló, stb...)


Viszont! Te is beszélgess el a gyerekeddel. Esetleg otthon lehet 1-2 dolgot megvonni tőle, amíg megtanul viselkedni!

Lehet, hogy ez szigorúnak hangzik számodra, de egy közösség szabályait minden gyereknek be kell tartania!!!

2020. dec. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!