Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mondhatják az óvónők, hogy...

Mondhatják az óvónők, hogy vigyem haza délben a gyereket mert nem alszik délután, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Múlthéten egy nap volt meg a mai. Nem bír csendbe feküdni 4 éves. Azt mondta az óvónő neki papírmunkája is lenne de nem tudja így megcsinálni. De mégis mit várnak akkor én mondjak fel a munkahelyemen és 3 évig ne dolgozzak? Nagyszülők is dolgoznak nincs aki elvigye délben.

2020. dec. 8. 16:13
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
78%
Utolsò, nehogy màr a farok csòvalja a kutyàt! Az òvoda van a gyerekèrt, nem a gyerek az òvodàèrt! Ha nem almos, akkor büntetès csöndben fektetni. Azèrt van ott, hogy fejlődjön, nem azèrt, hogy ùgy kezeljèk, mint egy börtöntöltelèket.
2020. dec. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
31%

Nem értek egyet! Abban a csoportban nem csak az az 1 gyerek van.

Nem csak az óvónénit zavarja, hanem a többi gyerek pihenését is!


Tudom, hogy ma már nem szokás, de meg kell tanulni viselkedni és alkalmazkodni, beilleszkedni!!

Nem ugrálhat mindenki úgy, ahogy egy 4 éves gyerek fütyül.


Azt sem értem amúgy, hogy miért nem fogad a gyere szót az óvónéninek. Az lenne az alap!


A fekvés pedig nem kínzás, hanem életkori szükséglet.


"Sajnos" a szabályokat MINDEN gyereknek be kell tartania!

2020. dec. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
27%

Valamint:


Ezzel is fejlődik, hogy fekszik csendben.


Fejlődik a szabálytudata, a közösség tagjának érzi magát, elfogadja a napirendet.


Ezek nagyon fontos dolgok egy 4 éves gyermeknek, mégha a felnőttek le is kicsinylik.

2020. dec. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
13%

Engem egyszer pofon is vágott szépen az óvónénim, mikor rosszalkodtam meg zajongtam alvásidőben.

Érdekes, többször nem jutott eszembe!

Pedig rám is azt mondta anyukám, hogy nem tudok csendben feküdni.

Dehogynem! Úgy feküdtem utána, mint az ólomkatona!



Persze, ez helytelen eljárás volt. Még akkor is, ha 33 éve történt.


De ezzel azt akartam csak illusztrálni, hogy minden gyerek be tudja tartani a szabályokat.

Még az is, akiről nem is gpndolnák.

2020. dec. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
82%

Ja, csak az életben nem a szabályok betartatása lenne a legfontosabb dolog, főleg, ha értelmetlenek. Semmi nem írja elő, hogy kötelező volna az alvás. Nálunk is az ment, hogy 2,5 óra alvás, meg a szeme sem maradhatott nyitva. Szenvedett a gyerek, végül mégsem mentem el teljes állásba, hanem maradtam felben. De én megtehetem és csak egy gyerekem van. Másfél év és úgyis iskolás lesz.

De nagyon elszomorít ez a hülye rendszer, és nem, baromira nincs rendben, hogy kiküldi a folyosóra.

2020. dec. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
86%
2 órát csendben, mozdulatlanul feküdni egy 4 évesnek kínzás, ha nem tud elaludni. Nekem is az 40+. Minden normális óvodában a csendespihenő elején mese van, aztán minden gyereknek meg kell próbálni elaludni, de akinek nem sikerül 10-15 perc alatt, az csendben jelzi és kiülhet rajzolni egy kis asztalhoz, esetleg ha van külön kis helyiség, felügyelettel, akkor oda. Ha csendben rajzol 2-3 gyerek, az nem értem, miért zavarja az óvónőt. Az ágyban nyűglődő gyerek sokkal rosszabb.
2020. dec. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
13%

Érdekes... A betartandó szabályokat mindenki lepontozza és becsmérli.



És ezek az anyák csodálkoznak, hogy a gyerekük nem tud beilleszkedni a csoportba, és elfogadni a csoport szabályait.


Az anyuka sem fogadja el! Ezt a példát közvetíti, hogy nem kell szót fogadni, megkerüljük a rendszert! Ez látszik meg a gyereken.

Tiszta vicc, komolyan.


Arra nem gondol senki, hogy most alakulnak ki azok a készségek és képességek a gyerekükben, hogy az iskolában majd tudjon 45 percet odafigyelve ülni a fenekén.

2020. dec. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó: egyet értek tanulja meg a szabályokat. Ott van az óvónő, oldja meg. Mert ő se tartja be a rá vonatkozó szabályokat, hanem sunyiskodva próbál rosszhiszeműen olyat sulykolni a szülőnek, hogy így nem maradhat ott a gyerek.

És én ezt el is hiszem, mert más helyről is hallom ezt, hogy az óvónők kotozkodnek piti dolog miatt kb sakkban tartva családokat.

2020. dec. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
84%
27-es, egy NORMÁLIS óvodában az a szabály, hogy ki lehet ülni rajzolni, és ezt be is lehet tartani. Szabalytisztelő vagyok amúgy, mellesleg tanár, gyerekem kamasz, jeles tanuló, soha nem volt panasz a magatartására, az ő óvodájában volt egy szoba az aludni nem tudóknak. Az enyém többnyire aludt, de néha nem ment, az óvónők nem erőltették. Szerintem inkább te fogsz csodálkozni, ha a gyereked 18 éves korában elmenekül otthonról, mert abszolút merev és rugalmatlan vagy.
2020. dec. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
7%

Nem hiszem, utolsó!


Szóval, aki betartja a szabályokat, az merev és rugalmatlan. Jó tudni! Ja, nem...

2020. dec. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!