Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mondhatják az óvónők, hogy...

Mondhatják az óvónők, hogy vigyem haza délben a gyereket mert nem alszik délután, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Múlthéten egy nap volt meg a mai. Nem bír csendbe feküdni 4 éves. Azt mondta az óvónő neki papírmunkája is lenne de nem tudja így megcsinálni. De mégis mit várnak akkor én mondjak fel a munkahelyemen és 3 évig ne dolgozzak? Nagyszülők is dolgoznak nincs aki elvigye délben.

2020. dec. 8. 16:13
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
88%

27!szó nem volt arról, hogy a gyerek nem tud beilleszkedni a csoportba, vagy probléma lenne vele. Az óvónőnek van problémája, nem a gyereknek. Nem tudja kezelni a helyzetet.


Kérdező ne hagyd magad. Nem kell elvinni délben a gyereket akármit mond az óvónő. Oldja meg.

2020. dec. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
76%
27-es/30-as, te szöveget értelmezni sem tudsz! Soha nem mondtam, hogy aki betartja a szabályokat, az merev és rugalmatlan, hanem azt, hogy vannak értelmetlen, nem normális, betarthatatlan vagy aránytalan szenvedéssel betartható szabályok. Tipikusan ilyen az, hogy a négyéves két és fél órán át feküdjön ébren, de mozdulatlanul. Olvasd el szerintem a Kisherceget, ott írják: "Mindenkitől azt kell követelni, amit megtehet. A tekintély alapja az értelem." Na, most akinek ebből nem jutott ki (lásd: értelem), az fog olyan dolgokat megkövetelni másoktól, amiket azok nem tudnak megtenni akkor sem, ha megfeszülnek, vagy esetleg csak akkor, ha megfeszülnek. Ilyen vagy te, meg a kérdésben említett óvónő, meg pár hírhedt diktátor...
2020. dec. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk is, aki nem alszik és az alvásidő kèt órája alatt felkel, játszik vagy hangoskodik(nem fekszik csendben 2 órát) az zavarja a többit az alvásban, illetve nincs is hely a csoportban a mászkálásra, veszélyes is, szólnak hogy “ha lehet, akkor neki is jobb lenne” illetve ki nem viszik játszani, mert “nincs rá külön egy ember, aki figyel, az óvónőnek a csoporttal kell lennie”


Üdv a klubban, egész életében délelőttös volt és igen, nem tudok mellette dolgozni.


Nem tehetik meg, de ha problémázol frusztráltak és szemetek lesznek a gyerekkel, mint pl a kiültetés egyedül..

2020. dec. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
62%

Egyébként hogy megoldás is legyen, szerintem kellene egy külön terembe vinni óvónői felügyelettel az összes nem alvó gyereket szabad játékra, akár az udvarra. Lennének kb 10en(nálunk 26 gyerekből csak az enyém és egy màsik nem tudott délután aludni, a többi minden évben mindig kidőlt, nagycsoportban is)


Szóval lehetne megoldást találni, ott a logopédiai külön terem, vagy az udvar, és csak egy főt igényelne óvodánként arra a 2-3 órára. Persze kényelmesebb elküldeni a nem alvókat, és akkor a délután is laza, óvónők már 15:30ra tudnak végezni..

2020. dec. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
39%

15:30-ra? 16:30 előtt nem is jöhet el az óvónő!!

De sok oviban 17ig kötelező ott lenni az óvónőnek.

Anyukám óvónő, azért ilyet ne írjatok már le! Valaki még elhiszi!!

2020. dec. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
24%

Mivel a csordaszellem viszi a gyerekeket, nem lehet kivételezni.

Ha az egyik kimehet, a többi miért nem? Ez nem így működik.

2020. dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
77%

Hát a mi ovinkban uzsonna után el "kell" vinni, utána ügyelet van, összevont pár gyerek az udvaron egy óvónővel, mert "az óvónőknek oda kell érni legkésőbb négyig a saját gyerekeikért, mert szegényeknek, nekik is van családjuk, nem csak az anyukáknak.." meg "Marika néninek 4re oda kell érnie a néptánc foglalkozásra(különdíjas), nem is tudna maradni, mert dolgoznia kell.."


Csordaszellem.. ha az egyik nem tudja megenni a tejes cuccokat, mert hasmenése lesz, akkor a többinek sem muszáj? Az aki nem alszik délben nem szórakozásból nem alszik, hanem NEM KÉPES RÁ! Ilyen esetben teljesen érthető a dolog, sőt ovis korban találkozik a gyerek olyannal, hogy mindenkinek más igénye és képessége van, attól hogy xy fel tudja építeni a várat, ő még nem fogja tudni, ugyanez rajzra, kinézetre, mászókára, mindenre.. Oviban tanulják a toleranciát és az alkalmazkodást, hogy másoknak más lehetőségei vannak.


Nálunk nagyon óvónőbarát az óvoda, de az is igaz, hogy itt toleránsak a szülők, mert 26ból 25nek(mi csoportunk) nincs a gyereke uzsonna utáni ügyeletben és senki nem emel szót soha semmiért, amíg az óvónők nem bántják a gyerekeiket és képzik magukat, addig nagyon alkalmazkodóak. Van aki azért vett fel bébiszittert, hogy el tudja hozni hamarabb a gyerekét(az ügyelet az kötetlen udvari játék).Persze ez a mi csoportunk, de egyszer kétszer volt, hogy 4ig maradt a gyerekem, na olyankor 5 gyerek van csak az udvaron, pedig 6 csoportja van az ovinknak nagy létszámokkal.


Ha hangot emelsz, kinéznek, pláne a mostani(egyébként helyes)kötődő nevelésnél, hát hogy gondolod, hogy jót tesz a gyereknek ha napi 8-9-10 órát van intézményben?


Na mindegy, szerencsére mindjárt letudjuk ezt a korszakot, sulinál direkt rákérdeztem van ahol kötelező a napközis maradás, aztán(nem helyette) foglalkozás.

2020. dec. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
80%
36-os. Csordaszellem? A tapasztalat ellentmond. A mi ovinkban kimehettek külön terembe, akik nem tudtak elaludni, napi szinten 5-6 ilyen gyerek volt a három csoportból. Másrészt meg a délelőttös óvónő nem 15.30ra végez, hanem 14.00ra, a délutános, aki 11.00re jön, na az van 18.00ig elméletileg, de nyilván neki könnyebb, ha presszionálja a szülőket, hogy minél előbb hazavigyék a gyereket. Na mármost az óvoda részben azért is lett kitalálva, hogy a napi 8 órát dolgozó szülő gyereke biztonságban, felügyelet alatt legyen addig. De ma már, aki nem tudja megoldani, hogy 8-9 óránál kevesebbet legyen a gyerek intézményben, az már közellenség.
2020. dec. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
77%

36 szerintem inkább maradj csendben. Értjük, hogy anyukad négyötödösödött és megkeseredett, de ne egesd már az összes ovonenit a nézeteivel pls.

31 vagyok. En írtam hogy már az en ovimban se volt kötelező aludni. Csordaszellem. Ne viccelj. Aki fáradt elaludt 10 perc alatt aki nem az mehetett rajzolni/udvarra. Ennyi. Vagy gondolod, hogy csordaszellembol nem aludt el aki álmos volt. Megsúgom. Nem. En is volt, hogy aludtam és volt hogy nem 🤷🏼‍♀️ Ezelőtt 28 évvel.

2020. dec. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
96%

Fiam mostanában néha nem alszik. 4,5 éves, középsős. Ilyenkor szólnak, hogy nem aludt, de érdekes módon nem pofákat vágva, meg nem azt sugallva, hogy vigyük el ebéd után. Csak jelzik, hogy ne lepődjünk meg, ha este előbb lesz fáradt, nyűgös, akármi.

Bakker, ez nem így működik, hogy nem tud papírmunkázni. Oldja meg, része a munkájának. Az se érdekli a lőtéri kutyát sem, ha én a munkahelyemen nem tudok valamire időt szakítani. Ettől nem mondhatom azt a sofőrnek, hogy figyi, azt a 40 paletta árut, amit most hoztál, nem szedjük le, mert nincs időm átvenni, mert éppen mást csinálok, rohadj meg a parkolóban estig, vagy holnapig. Bár az biztos, hogy nekem kényelmesebb lenne, de akkor is abszurd...

2020. dec. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!