Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mondhatják az óvónők, hogy...

Mondhatják az óvónők, hogy vigyem haza délben a gyereket mert nem alszik délután, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Múlthéten egy nap volt meg a mai. Nem bír csendbe feküdni 4 éves. Azt mondta az óvónő neki papírmunkája is lenne de nem tudja így megcsinálni. De mégis mit várnak akkor én mondjak fel a munkahelyemen és 3 évig ne dolgozzak? Nagyszülők is dolgoznak nincs aki elvigye délben.

2020. dec. 8. 16:13
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
86%
47-es, az istenért, mit nem értesz azon, hogy normális óvodában meg tudják szervezni, hogy egy kis külön helyiségben elvan a 6-7 nem alvó gyerek, azzal mit zavarja a többit, ha csendben kioson? Azzal jobban zavarja, ha a helyén nyűglődik, forgolódok, nyöszörög, esetleg beszél, mesél magának. Ha tud aludni, szenderegni, pihenni, remek, biztos jót tesz az idegrendszerének, de ha nem, akkor csak még nyűgösebb lesz az unalomtól. Azt sem érted, hogy nem mindig ugyanaz a 6-7 gyerek a nemalvó. A kérdezőnél is alkalmi jellegű a probléma. Mindenkivel előfordul, hogy nem tud aludni olyankor, amikor amúgy szokott. Most a közösség érdekében direkt sz.vassuk meg, pedig lenne humánus, mindenkinek jó megoldás is? Ami mindössze azzal járna, hogy az óvónő nem az alvásidőben intézné el a papírmunkát, amire egyébként a munkaidejébe napi két óra be van kalkulálva, de nyilván ő is szívesebben lép le olyankor. Megértem, hogy alkalmazkodni kell, ha szükséges, de csak azért alkalmazkodni, méghozzá szenvedés árán (mert egy kisgyereknek a kétórás néma ébren fekvés szenvedés), hogy egy felnőttnek kényelmesebb legyen, és spóroljon egy kicsit a munkaidejéből, az nekem túlzás. Neked olyan mentalitásod van, hogy nem is a megoldást keresed, hanem mintha még dörzsölgetnéd is a kezed, hogy na most majd megtanul alkalmazkodni a kis taknyos. Nem ettől lesz jobb ember, nem ettől fog figyelni más igényeire, hanem attól, ha látja, hogy az ő igényeire is figyelnek.
2020. dec. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
18%

1. Szerintem a mienk normalis ovoda, az megsem divat, h kiviszik a nem alvokat

2. Valszeg azert, mert nincs erre kulon terem, hogy ertsd a folyosokon kivul nincs hely osszegyulni

3. Tovabba nincs erre "szemelyzet", minden csoportban jo esetben!!!! ott az 1!!! db ovono, a dada meg teszi a dolgat ha van egyaltalan

4. De altalban mindig ugyanaz a gyerek a nem alvo, aki nem bir aludni, de nyugton lenni sem, de van egy fogadasom, h nyugton rajzolni se tudna. Gondolom jelen esetben a fenet sem erdelne, ha csendben ellenne, de valoszinu, h szo szerint zavarja a tobbit.


Szerintem meg neked kene megerteni, hogy hely es foleg emberhiany van. Szerinted hol, melyik allami intezmenyben van erre kapacitas? Erre valaszolj legyszives?!plane most? Es nem dorzsolom a kezem, hanem felerem esszel, hogy az az utolso utani dolog, h Pistike meg Jozsika nem tud nyugodni alvasidobe, ezert meg oldja meg az o felugyeletuket is valaki. Konkretan a nevetseges kategoria, mintha nem 2020ban elnel Mon.

El kell menni maganba havi 70-100 ezerert, ott lehetnek ilyen igenyek, allami intezmenytol ilyet ne varjatok.

2020. dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
93%

#52

Ugyanígy az állami intézmény (ami többek közt azért van, hogy ott legyen a gyerekem, amíg én dolgozom!!!) se várja el tőlem, hogy jó esetben 4 órában, rossz esetben sehogy se dolgozzak ÉVEKIG, mert nekik kényelmetlen, hogy a gyerekem nem alszik délután. Bárhogy ragozzuk, ez nevetséges.

Az érem másik oldala ugyanakkor igen, az, hogy a gyerek tanulja meg csendben elfoglalni magát, amíg a többiek alszanak. Bár ha fel sem lehet kelni az ágyból, akkor halott ügy.

2020. dec. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehet elvárni ovistól, hogy csendben ellegyen önállóan órákig!


Mellesleg minden ovinak van egy darab különterme, ahol rossz esetben csak a logopédus dolgozik, de alvásidőben a tornaterem mindig!!! üres!

2020. dec. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
85%
52-es, mert aki nyugton nem tud rajzolni, az csendben, nyugton tud feküdni a helyén két órát? Hol élsz? Mi a megoldás? Hogy a szülő, akinek joga van nyitástól zárásig az óvoda felügyeletére bízni a gyereket, az oldja meg, hogy mégis elvigye a gyereket alvás előtt? Munka, megélhetés nem számít? Változatlanul fenntartom, hogy minden óvodában meg lehet oldani. Mindenhol van olyan kisebb helyiség, ahol 6-7 gyerek összegyűlhet. Akár a dadus is felügyelhet rájuk. Végső esetben kiülhetnek az óvónéni mellé rajzolni, hajtogatni, mesekönyvet nézni. Esélyesebb, hogy nyugton marad, ha el tudja magát foglalni, mintha némán kell feküdnie a kiságyban. Biztos van csoportonként 1-2 olyan gyerek, aki többnyire nem alszik, főként nagycsoportban, de a többség alkalmi nemalvó. Másrészt mi jogon vonsz le olyan következtetést, hogy aki nem alszik soha ebéd után, az nem tud nyugton maradni? Én pl. jó 40 évvel ezelőtt a legcsendesebb, legnyugodtabb gyerek voltam az oviban, órákig el tudtam lenni csendben egy mesekönyvvel, kb. középsőtől SOHA nem tudtam aludni ebéd után, nálunk is az volt a mentalitás, hogy csendben kell feküdni. Kínszenvedés volt, utáltam az óvodát és az óvónénit, még wc-re sem engedtek ki, és a szemem sem lehetett nyitva. Ha kinyitottam, rám szóltak. Kínzás volt. Egyébként olvastam, hogy ez egy olyan kínzás, amit a nácik is alkalmaztak esetenként Franciaországban. Megszállt falvakban beterelték a lakosságot egy csűrbe vagy istállóba, le kellett feküdni a földre mozdulatlanul, és aki megmozdult, azt lelőtték. Érezd át a párhuzamot!
2020. dec. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
86%
Aki szerint normàlis kérès az óvónôtôl az, hogy a papírmunkàja vègett illetve mert nem alszik a gyerek vigye haza ebèd utàn, az valóban meg is tennè ezt? Tehàt kilèpnèl a munkahelyedrôl hogy otthon tudjàl lenni a gyerekkel nulla bevètellel ès rànyomni minden költsèget, kiadàst fèrjedre akinek esetleg mèg màsodàllàst is kell vàllalnia ezèrt mostantól iskolàskorig? Vagy csak a szàja jàr?
2020. dec. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
77%

Aki szerint ez normális dolog utolsó, aszerint a gyerek rosszul van nevelve, amiért nem alszik, vagy nem ül csendben 2 órát, ezért a szülő a felelős és viselje is a rossz nevelése következményeit, ami a munkanélküliség, ne a többi jól nevelt csendben fekvő gyerek szívjon..

(szerintem ezt gondolják)


Mellesleg nagyon sokan nevelnek egyedül gyereket, mint mondjuk én, és én pontosan tudom azt is, hogyha otthagyom a gyereket, aki nem tud csendben lenni két órát, az nem csak a többi gyereknek rossz, hanem neki is, mert piszkálják miatta és hibáztatják, hogy miért nem fekszel, miért nem vagy csendben, nem látod, hogy a többiek alszanak stb.. szóval nem lehetne egy teremben megoldani, mert az ébren lévő gyereknek is rossz, nem csak a többinek.. Külön terem kellene egy darab felügyelővel kemény két óra hosszát! Ez nem lehetetlen kérés

2020. dec. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
84%
Nem azért, de nagycsoportban már egy csomó gyerek nem alszik. Akkor hogy papírmunkázik? Nekem azt ne magyarázza meg senki, hogy 20-25 nagycsoportos gyerekből MIND elalszik ebéd után. Sokan már betöltik a 6 évet akkorra...
2020. dec. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:

Ha jó a csoport, és az ébren lévő gyerekek csendben vannak, akkor meg tudja írni.

Aki zajong, arra rászól.

Azért egy jó óvónő tud hatni a gyerekekre. Az a munkája.

2020. dec. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
6%
26 fős nagycsoport, van 7,5 éves is(mázlista, két évet maradhatott), 4en nem alszanak csak, mi elvisszük a gyereket(illetve most a vírus miatt mindenkinek kötelező elvinni, a maradékot összevont csoportba rakják alvás után, de nálunk jelenleg nem marad senki.) mert szólnak.. Mielőtt eldurvult volna, volt aki négyig maradt.
2020. dec. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!