Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg rossz anya leszek...

Tényleg rossz anya leszek emiatt? Baj van velem?

Figyelt kérdés
Szinte mindenki megbotránkozik, mikor őszintén felvállalom, hogy nem szeretnék majd a gyerekemmel 0-24-ben együtt lenni. Normál háttér van biztosítva, párom támogat mindenben, 8 éve vagyunk együtt, tehát nem egy gondjaival magára maradt nő vagyok. Nincs bajom a gyerekekkel se, szeretem és várom, de azt már előre tudom, hogy nem leszek az az elzárkózós, csak a gyerekének 0-24-ben élő anya. Nekem kell az énidő, és erről nem mondok le senki kedvéért se. Nyilván nem az első pár hétről, esetleg hónapról beszélek, de nem fogok három teljes évet otthon eltölteni szimbiózisban élve a gyerekkel. A barátaim megértenek, illetve tesóm is, ő is teljesen kikészült az első pár évtől, abszolút nem tapasztalta az a rózsaszínes, habos-babos csillámos varázst amiről a média meg sok más anya beszél állandóan. Ellenben egy nagyon közeli barátnőm nővére az első pillanattól tartott énidőt, bevonta az egész családot a gyerekei nevelésébe, és nem készült ki idegileg, a gyerekei is sokkal kiegyensúlyozottabbak, mint tesóm egy szem gyereke. Tesóm is vallja, hogy hatalmas tévhit minden áron erőltetni ezt a 0-24-es anyaságot. Úgy érzem viszont, hogy pár barátomat meg tesómat leszámítva mindenki egy kőszívű, rideg nőnek tart, aki inkább felel meg a mesebeli gonosz banyának... Jobb esetben csak jönnek a rózsaszín maszlagokkal, hogy jaj, majd meglátod, meg a sajátod más, meg stbstb., de ez nem igaz, mert nekem nem a gyerekemmel van bajom, egyszerűen csak nem akarok úgy anya lenni, ahogy azt a nagy közönség elvárja, és nem is leszek. Másrészt amikor még inkább csak lökik a giccses, sablonos szövegeket akkor konkrétan rosszul tudok lenni. Másra is ilyen hatással van? Taszít a gyerekvállalás és szülőség szirupos romanticizálása. Amikor látják, hogy rám ezek tényleg nem hatnak, akkor elkönyvelnek kőszívűnek, ridegnek, alacsony EQ-val rendelkezőnek, nem nőnek, stb. Most tényleg ekkora probléma ez?

2020. dec. 30. 16:30
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/106 A kérdező kommentje:
Uh 85-ös, durva amit leírtál, sajnálom, hogy így jártál! Megértem, hogy eleged lett, én nem is bírtam volna olyan sokáig, mint te. Minden gyerek más, nem mindenkinek felel meg minden nevelés, és teljesen jogos, hogy egy négyévestől ez a szintű matricaság már kóros. Szerintem jól tetted, hogy "lerobbantottad" magadról az ő érdekében is! Írod, hogy már hatéves és még mindig erre lenne igénye... Valahol határt kell szabni! Mindent nem lehet azzal letudni örök időkre, hogy a gyerek olyan, amilyen, és kész.
2020. dec. 31. 11:40
 92/106 anonim ***** válasza:
75%

85.

Azért ez tényleg durva és nem általános, talán egy.pszichológus segítségét igénybe vehetted volna.

2020. dec. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/106 anonim válasza:
30%

Ne felejtsd el. A gyerek lesz az első. Utána jöttök ti ;)

Sorrend is lesz. Jól gondold meg 1000000 ster hogy szülsz-e. 5 éve szültem. 1000 szor bánom már. Van minden nap énidő de ló&asz hidd el. 24 ből 22 órát kb veled lesz éveken át. Totál idegileg tönkrementem és gyűlölöm magam amiért megtartottam. Bolond voltam. Sose lesz olyan nyugodt kiegyensúlyozott életem mint kölyök előtt. Zokogok mikor arra gondolok hogy 180 fokot fordult az életem és nem akkor kelek fekszek amikor akarok nem oda megyek már akkor amikor akarok hiszti 5 éve nyérvogás semmi se jó.

Kész idegileg tönkrevágott a gyerek vállalás :( :( ;(

2021. jan. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/106 anonim ***** válasza:
100%
Mégis hogy lenne veled 24 órából 22-t éveken át? Bölcsibe, oviba nem jár? Ráadásul pont olyasvalaki, aki ennyire megbánta hogy gyereket vállalt, gondolom bedobja a bölcsibe már fél évesen, és visszamegy dolgozni. Akkor pl hogy jön ki ez az óraszám? Ne túlozzunk már.
2021. jan. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/106 anonim válasza:
70%

Ha nem adja bölcsibe pl 3 évig ifen otthon lesz. Nem lesz könnyű, főleg olyannak aki igy indít már hogy ne legyen matrica, legyen énidő... követelmény az van. Aztán mi valósul meg ki tudja. Aztán ott sír ahol senki se látja mert nem olyan lett az anyaság mint amilyennek megálmodta,elképzelte.

Én se így képzeltem el terhesen pl.

Ez a hölgy olyan mint Én totál.

Szeret magával törödni párjával lenni... ami szep és jó. De a gyerek ezt teljesen fel figja rúgni. Szó szerint ami idáig volt már nem lesz.

Erre írom a 180 fokos életváltozást. Azért írom le tudja rágja át sokszor tuti kell ez neki, képes-e feladni a mostani szabad függetlensegét egy gyerekért.

2021. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/106 anonim ***** válasza:
75%

#95, Én ezt értem, csak kicsit üti egymást a "nem akarok 0-24 vele lenni", az "1000szer bánom már" és az ehhez hasonló kijelentések, meg az, hogy majd biztos otthon lesz vele 3 évig. Te otthon voltál a gyerekeddel 3 évig...?

Aki így érez, az bölcsibe fogja adni, amilyen hamar csak lehet, és visszamegy dolgozni. És most ezt nem azért írom, mert bármi gondom lenne vele, csak nem tartom reálisnak az évekkel riogatást, meg a 24-ből 22 órát, amikor pár hónap után már meg lehet szabadulni a gyerektől napi 8 órára kapásból annak, akinek ez az igénye.

2021. jan. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/106 anonim válasza:
Igen így van. De készüljön a " rosszabbra " hogy kellemesen csalódjon.
2021. jan. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/106 anonim ***** válasza:
100%

Hú kérdező, te inkább ne vállalj gyereket.

Mintha anyámat olvasnám, ő is pont ilyen volt...

Folyton kellett neki egy "kis" énidő, aztán egyre több majd több, mert egy idő után már mit számít hogy napi 1 órára lép e le vagy 6-ra. Békeidőben! Ha valami baj volt, vagy beteg voltam, még több énidőre volt szüksége. Meg is lett a következménye...

A legkorábbi emlékem az, hogy nagyanyámnál bőgök betegen egész nap anyám után, napokig ott voltam.

Nagyon sok mindenről lemaradt anyám, azt sem tudja mi volt az első szavam, nem volt ott amikor előszőr felálltam, meg úgy sacc per kábé még 1000 dologról lemaradt. Más anya elteszi emlékbe a gyerek első kiesett tejfogát, az én anyám szerintem nem is tud róla hogy mikor esett ki az első.

Most felnőttként iszom a levét anyám szabadság vágyának, évek óta járok pszichológushoz szorongással. Tudod mi derült ki? Hogy az én esetemben a szorongást az okozza, hogy nem volt egy biztos pont az életemben kiskoromban. Hiába van milliárd ember a világon, hiába kell megszokni a gyereknek hogy nem csak az anyja létezik, akkor is az anya jelenti a gyerek számára a biztos pontot, a világ közepét. És ha folyton lelép az anyád miközben szükséged lenne rá, akkor az lelki sérülést okoz a gyereknek.

2021. aug. 28. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/106 A kérdező kommentje:

Meglep, hogy kapok még választ ide, de nem baj, örülök neki! 🙂


Sajnálom, ami veled történt, és beteg gyereket így magára hagyni valóban kegyetlenség, azonban én nagyon nem erről a magatartásról írtam. 0-24-ben ott lenni valaki mellett eleve lehetetlen, senki nem képes rá, és egy idegileg kifacsarodott szülő sem sokkal jobb ám. Az szerintem nem bűn, hogy a gyereknek is nyugodt anyát szánok, nem pedig egy roncsot. Régen többgenerációs családok voltak, szerintem sokkal egyszerűbb volt az élet, ha a generációk segítették egymást gyereknevelés terén is, nem pedig a mai túlértékelt nukleáris, ahol mindent az anyára pakolnak, akinek ráadásul egy neheztelő szava se lehet semmi. Van példa kvázi mindkettőre a környezetemben, és nem a 0-24-es anyaság a nyerő, a gyereknek se. De mégegyszer: nyilván nem beteg gyerek magára hagyásáról beszélek.

2021. aug. 28. 07:11
 100/106 anonim ***** válasza:

Igen, mert elég jó a kérdés. Szerintem ez mindenkinek dilemma, annak is, aki neked támad. 10 hónapos a fiam, nekem nem probléma vele lenni, de iszonyatosan ki vagyok készülve fizikailag. Erre nem számítottam. Szülés előtt, még terhesen is majdnem naponta tornáztam, edzettem egy órát. Amikor nem tudott még kúszni, akkor is ment. Aztán bejött a kánikula, terembe nem merek menni a rohadék covid miatt, nem edzettem semmit. Most már nagyon rosszul vagyok, mindenem fáj. Jövő héten újrakezdek egy kis óvatos nyújtással, de nem lett volna szabad idáig eljutnom, törődnöm kellett volna a saját testem egészségével. Remélem, nem lesz így hosszú távon. Elvesztettem a jó kis izmaimat...

A másik, hogy az én szüleim ugyan boldogan segítenek, de 300 km-re lakunk és dolgoznak. Szoktunk olyat, hogy odamegyünk 1 hétre és akkor én is pihenhetek többet. Itthon sajnos bajban vagyunk, mert a férjem szülei idősek és hát bunkók is, az anyját nem is ismerem, az unokát se látta még, viszont minden nap mennie kell a férjemnek rájuk nézni. Munka után. Tehát kb fürdetés előtt van a gyerekkel fél órát. Csak azért bírjuk még mindig, mert full home office van, napközben együtt vagyunk, egy szobában. De nagyon nehéz így.

De a gyerekkel együtt lenni amúgy nagyon jó! Nem tudja az ember,mielőtt szül, hogy milyen érzés! Figyelj oda magadra mindenképpen, de kívánom, hogy megismerd ezt a semmihez sem hasonlítható (igenis) szimbiózist, ami a gyerekkel kialakul.

2021. aug. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!