Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg rossz anya leszek...

Tényleg rossz anya leszek emiatt? Baj van velem?

Figyelt kérdés
Szinte mindenki megbotránkozik, mikor őszintén felvállalom, hogy nem szeretnék majd a gyerekemmel 0-24-ben együtt lenni. Normál háttér van biztosítva, párom támogat mindenben, 8 éve vagyunk együtt, tehát nem egy gondjaival magára maradt nő vagyok. Nincs bajom a gyerekekkel se, szeretem és várom, de azt már előre tudom, hogy nem leszek az az elzárkózós, csak a gyerekének 0-24-ben élő anya. Nekem kell az énidő, és erről nem mondok le senki kedvéért se. Nyilván nem az első pár hétről, esetleg hónapról beszélek, de nem fogok három teljes évet otthon eltölteni szimbiózisban élve a gyerekkel. A barátaim megértenek, illetve tesóm is, ő is teljesen kikészült az első pár évtől, abszolút nem tapasztalta az a rózsaszínes, habos-babos csillámos varázst amiről a média meg sok más anya beszél állandóan. Ellenben egy nagyon közeli barátnőm nővére az első pillanattól tartott énidőt, bevonta az egész családot a gyerekei nevelésébe, és nem készült ki idegileg, a gyerekei is sokkal kiegyensúlyozottabbak, mint tesóm egy szem gyereke. Tesóm is vallja, hogy hatalmas tévhit minden áron erőltetni ezt a 0-24-es anyaságot. Úgy érzem viszont, hogy pár barátomat meg tesómat leszámítva mindenki egy kőszívű, rideg nőnek tart, aki inkább felel meg a mesebeli gonosz banyának... Jobb esetben csak jönnek a rózsaszín maszlagokkal, hogy jaj, majd meglátod, meg a sajátod más, meg stbstb., de ez nem igaz, mert nekem nem a gyerekemmel van bajom, egyszerűen csak nem akarok úgy anya lenni, ahogy azt a nagy közönség elvárja, és nem is leszek. Másrészt amikor még inkább csak lökik a giccses, sablonos szövegeket akkor konkrétan rosszul tudok lenni. Másra is ilyen hatással van? Taszít a gyerekvállalás és szülőség szirupos romanticizálása. Amikor látják, hogy rám ezek tényleg nem hatnak, akkor elkönyvelnek kőszívűnek, ridegnek, alacsony EQ-val rendelkezőnek, nem nőnek, stb. Most tényleg ekkora probléma ez?

2020. dec. 30. 16:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/106 anonim ***** válasza:
90%

Miért ne lenne normális? Azt nem írtam, hogy nem evett. Evett ő mindent :).


Kérdező! Nem tudhatod előre, milyen habitusú lesz a gyereked. Ha matrica lesz, akkor nehéz lesz leválasztani magadról.

2020. dec. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/106 anonim ***** válasza:
25%
A 18-as voltam, az ordításról jut eszembe, ha megfogadsz egy tanácsot: nem kell, hogy annyira meghasson. Eleinte én is bedőltem ennek, hogy válaszkészen kell reagálni minden jelzésre, ki kell elégíteni az igényeit, egy pár hónapos még nem tud hisztizni, blablabla... Butaság. Van olyan temperamentumú baba/gyerek, amelyik akkor is ordít, ha tulajdonképpen semmi oka nincs rá. Csak mert miért ne. Ha jóllakott, tiszta a pelusa, nem beteg/fáj semmije, nem fázik, nincs melege, nem álmos stb., akkor hagyd egy kicsit rá, különben idővel kettőt lépni nem tudsz tőle, és arról csak álmodhatsz, hogy egyedül elfoglalja magát. Én ezt nagyon elszúrtam, és amikor változtattam a dolgokon, az már csak "erővel", rengeteg veszekedéssel, nagyon nehezen, a kapcsolatunkat teljesen szétrongálva ment.
2020. dec. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/106 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem reagálok rá, vagy elmegyek otthonról. Én biztos nem bírnék egy matrica gyereket elviselni, és tennék is róla, hogy ilyen ki ne alakuljon köztünk. Engem ez megfojtana, és ahogy 18-as mondja, sokan ott rontják el, hogy minden apró rezdülésre ugranak. Nem kell. Ezt utólag tesóm is elismeri, aki rettenetesen befürdött a 0-24-es szuperanyasággal. Évtizedet öregedett le három év alatt, és a kapcsolata is csak egyre rosszabb a gyerekkel.
2020. dec. 30. 19:13
 34/106 anonim ***** válasza:
88%
Megfojtana, ha a gyerekednek rád van szüksége, mi van, ha fogzik vagy a hasfájós lesz, szeparációs szorongása, elmész otthonról, amikor a gyereked sír és melletted megnyugodna?
2020. dec. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/106 A kérdező kommentje:
Ha 0-24-ben, akkor igen. Ott leszek, szeretni fogom, de nem fogom szoptatni 2 évig, nem akarok az egyedüli ember lenni számára a világon, lesz neki apja is, és az elejétől fogva meg kell szoknia, hogy hisztivel semmit nem old meg. A szeparációs szorongást pedig túlzásnak tartom, mindez megszokás kérdése csak. Abba fog belenevelkedni, hogy több ember van körülötte, és nem csak az anyja létezik. Anyámnak három gyereke volt, érdekes, egyikünkről se dereng neki, hogy lett volna szeparációs szorongásunk, és valaha is ordítottunk volna, ha öt percig nem láttuk őt.
2020. dec. 30. 19:41
 36/106 anonim ***** válasza:
92%

Hát, ha így érzed, hogy megfojtana, szerintem ne vállalj gyereket!


Nem tudhatod, hogy nem lesz-e valami problémája, ami miatt bújósabb lesz.

Sajnos a drága tesztek sem mutatnak ki mindent!

Vagy ha beteges lesz, és téged igényel 0/24-ben? Akkor mi lesz?


Én átéltem ezt a lányommal 4 éves koráig. Nagyon nehéz volt. De NEM nekem volt a legnehezebb, hanem neki!!

Én voltam a 0/24-es őre, segítsége, mert én vagyok az anyja!


Sajnos gyerekvállalásnál ilyesmire is fel kell készülni!!

2020. dec. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/106 A kérdező kommentje:
Tényleg ennyire nehéz megérteni? Nem maga a gyerek ténye és létezése fojtana meg, hanem az, ha csak én lennék számára az egyetlen, ha napi 1-2 órát se lehetne nélküle léteznem, és ahogy írták felettébb, olyan lenne, mint egy matrica. Érdekes, az én felmenőim miért tudták ezt a problémát megoldani simán? Ettől nem voltak pocsék anyák.
2020. dec. 30. 19:46
 38/106 anonim ***** válasza:
90%
Nem derengett anyukádnak, mert valószínűleg hasonló gondolkodású volt, mint te. Talán nem véletlen, hogy már most így gondolkodsz. Képzeld a párom rengeteget vigyázott a gyerekeinkre, etette, tisztába tette, altatta, mert akarta. Viszont akkor is az én karjaimban lett igazán nyugodt, ha valami baja volt. Igen van apja is, de te vagy vele a legtőbb időt, evidens, hogy neked kéne jelentened a biztonságot.
2020. dec. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/106 anonim ***** válasza:
94%

Ne is haragudj, de neked nem való gyerek. Amiket írsz..... Nem tudhatod milyen lesz a gyereked. Ha nem hagyja abba a sírást akkor hallgatod 1 óráig, vagy míg nem hány? Lehet tiszta a pelus meg jól lakott, ha közben hasfájós, fogzik..... Stb.

A szoptatást is hogy gondolod? Megtudja etetni az apja is? És ha nem fogadja el a cumisüveget? Majd viszi apuka a melleidet?

Annyira bírom mikor valakinek méh meg sincs a gyerek de rohadtul tud mindent meg ő majd megmondja a tutit. Mert ugye mindenki akinek problémás, szepás vagy bármi baja van a gyerekének azt ő baszta el.

2020. dec. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/106 anonim ***** válasza:
100%

30-40 évvel ezelőtt valószínűleg még nem volt ilyen csilivili neve, hogy "szeparációs szorongás", de attól még maga a jelenség létezett, hidd el. Más kérdés, hogy gyerekenként eltérő, a fiamnál pl abszolút nem volt durva, alig lehetett észrevenni, és akkor is elvolt az apjával vagy valamelyik nagymamájával, ha engem nem látott. Pedig szoros a kapcsolatunk, mindig az volt.

A lányom még csak 6 hónapos, róla nem tudok nyilatkozni, meglátjuk milyen lesz.

Lényeg a lényeg, meg kell találni az aranyn középutat. A baba valós igényeit figyelmen kívül hagyni nem szabad; azzal viszont nincs a világon semmi gond, hogy ez nem 0-24-ben csak és kizárólag a te feladatod lesz, hanem pl. ha hazajön az apja, akkor kiszellőzteted kicsit a fejed. Ahogy azzal sincs (nálam), hogy nem akarsz 2 évig szoptatni, én is 1 évnél húztam meg a képzeletbeli határvonalat, bár sajnos nem tudtam még addig sem.

2020. dec. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!