Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg rossz anya leszek...

Tényleg rossz anya leszek emiatt? Baj van velem?

Figyelt kérdés
Szinte mindenki megbotránkozik, mikor őszintén felvállalom, hogy nem szeretnék majd a gyerekemmel 0-24-ben együtt lenni. Normál háttér van biztosítva, párom támogat mindenben, 8 éve vagyunk együtt, tehát nem egy gondjaival magára maradt nő vagyok. Nincs bajom a gyerekekkel se, szeretem és várom, de azt már előre tudom, hogy nem leszek az az elzárkózós, csak a gyerekének 0-24-ben élő anya. Nekem kell az énidő, és erről nem mondok le senki kedvéért se. Nyilván nem az első pár hétről, esetleg hónapról beszélek, de nem fogok három teljes évet otthon eltölteni szimbiózisban élve a gyerekkel. A barátaim megértenek, illetve tesóm is, ő is teljesen kikészült az első pár évtől, abszolút nem tapasztalta az a rózsaszínes, habos-babos csillámos varázst amiről a média meg sok más anya beszél állandóan. Ellenben egy nagyon közeli barátnőm nővére az első pillanattól tartott énidőt, bevonta az egész családot a gyerekei nevelésébe, és nem készült ki idegileg, a gyerekei is sokkal kiegyensúlyozottabbak, mint tesóm egy szem gyereke. Tesóm is vallja, hogy hatalmas tévhit minden áron erőltetni ezt a 0-24-es anyaságot. Úgy érzem viszont, hogy pár barátomat meg tesómat leszámítva mindenki egy kőszívű, rideg nőnek tart, aki inkább felel meg a mesebeli gonosz banyának... Jobb esetben csak jönnek a rózsaszín maszlagokkal, hogy jaj, majd meglátod, meg a sajátod más, meg stbstb., de ez nem igaz, mert nekem nem a gyerekemmel van bajom, egyszerűen csak nem akarok úgy anya lenni, ahogy azt a nagy közönség elvárja, és nem is leszek. Másrészt amikor még inkább csak lökik a giccses, sablonos szövegeket akkor konkrétan rosszul tudok lenni. Másra is ilyen hatással van? Taszít a gyerekvállalás és szülőség szirupos romanticizálása. Amikor látják, hogy rám ezek tényleg nem hatnak, akkor elkönyvelnek kőszívűnek, ridegnek, alacsony EQ-val rendelkezőnek, nem nőnek, stb. Most tényleg ekkora probléma ez?

2020. dec. 30. 16:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/106 A kérdező kommentje:
A legelejétől akarok énidőt pont ezért, hogy ne azt szokja meg, hogy 0-24-ben állandóan sülve-főve együtt vagyunk, és csak mi ketten. Ha pedig nem, akkor elég ordítania... Másról is tudok, aki így csinálta az első naptól kezdve, és sosem ordított a gyereke magából kivetkőzve. Megszokás kérdésének tartom a dolgot.
2020. dec. 30. 18:37
 22/106 anonim ***** válasza:
70%

Normális társ kérdése az egész. Két gyerekem van, és sosem voltam kimerült, kiégett, enervált, idegroncs. Énidőm is mindig volt, van, heti 3x jártam edzeni - amíg nyitva volt a terem, most persze nem. De a férjem azt mondta, felőle elmehetek minden nap is, ha úgy érzem, erre van szükségem. Nálunk nem az van, hogy kegyet gyakorol rám azzal, ha a saját gyerekeivel foglalkozik, hanem az, hogy teljes értékű szülő ő is, pont mint én. És nyilván neki is van énideje, ha épp szeretne. De ketten csinálunk mindent, és így sima ügy az egész.

Ha van egy ilyen férjed, párod, akkor már nyert ügyed van, nem kell magad az anyaság szent oltárán feláldoznod. Ha meg még mások is vannak, akikre számíthatsz (nagyszülők pl.), akkor pláne nem lesz gond.

És nem, nem leszel rossz anya. Akik emiatt lenéznek, azok általában azok, akik irigyek, mert a gyerekük/gyerekeik mellett még a férjüknek is pattognak, és sz@rni (már bocsánat) sem tudnak elmenni egyedül, mert apukára még addig sem lehet a saját gyerekét rábízni. Van ilyen sajnos, nem is kevés.

2020. dec. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/106 anonim ***** válasza:
81%

És ha 2 óránként szopni fog, mint az én lányom? Akkor mi lesz? Kb 1.5 éves koráig ezt csinálta...

Akartam volna én is énidőt! De a gyerek nem úgy gondolta :)

(2 évig szoptattam amúgy).

2020. dec. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/106 A kérdező kommentje:
Hála Istennek nekem is megadatott egy ilyen partner, meg segítő nagynénik, nagybácsik, nagyszülők, barátok. :) Talán ezért vagyok én is sokkal jobb helyzetben, és beszélhetek picit könnyebben. Szerintem ettől is sok függ, hogy a gyerek azt látja, hogy csak egy anyja van az egész világon, vagy pedig sok embert, sok arcot, sok hangot szokik meg az elejétől a szülein kívül.
2020. dec. 30. 18:51
 25/106 A kérdező kommentje:
Az apja is meg tudja etetni. 2 évig meg semmi szín alatt nem akarok szoptatni.
2020. dec. 30. 18:52
 26/106 anonim ***** válasza:
45%
A kérdező azt írta, hogy nem az első pár hétre/hónapra gondol. Az meg nem normális, hogy egy 1 éves, pláne idősebb gyerek 2 óránként szopjon. 1 évesen már rendes kaját eszik egy gyerek, szinte mindent, amit a felnőttek is...
2020. dec. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/106 A kérdező kommentje:
Igen, nyilván itt én sem egy pár hetes, max. hónapos gyerekről beszélek, de biztos nem fogom két évig szoptatni... Jó, hogy nem már cs.-ről megy óvodába.
2020. dec. 30. 18:56
 28/106 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként tudod, hogy az ismerőseid minden nap a te gyerekedre akarnak vigyázni? Ok, hogy néha besegítenek, de minden nap rohangáljanak át hozzád, gondolom megvan a saját életük is, dolgoznak, párkapcsolatuk, családjuk van, hogy várhatsz el valakitől ilyet? Ez a 2 évig nem szoptatsz, hogy, 2 évesen már nehéz lesz.
2020. dec. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/106 anonim ***** válasza:
100%

26.

Kimaradt nálad a 21. kommentje.

2020. dec. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/106 A kérdező kommentje:
Az, hogy minden nap egy délutáni szunyát beiktat az ember, az probléma? Ez a 2 évig nem szoptatsz, hogy, 2 évesen már nehéz lesz. --> Ezt nem lehet értelmezni.
2020. dec. 30. 19:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!