Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg rossz anya leszek...

Tényleg rossz anya leszek emiatt? Baj van velem?

Figyelt kérdés
Szinte mindenki megbotránkozik, mikor őszintén felvállalom, hogy nem szeretnék majd a gyerekemmel 0-24-ben együtt lenni. Normál háttér van biztosítva, párom támogat mindenben, 8 éve vagyunk együtt, tehát nem egy gondjaival magára maradt nő vagyok. Nincs bajom a gyerekekkel se, szeretem és várom, de azt már előre tudom, hogy nem leszek az az elzárkózós, csak a gyerekének 0-24-ben élő anya. Nekem kell az énidő, és erről nem mondok le senki kedvéért se. Nyilván nem az első pár hétről, esetleg hónapról beszélek, de nem fogok három teljes évet otthon eltölteni szimbiózisban élve a gyerekkel. A barátaim megértenek, illetve tesóm is, ő is teljesen kikészült az első pár évtől, abszolút nem tapasztalta az a rózsaszínes, habos-babos csillámos varázst amiről a média meg sok más anya beszél állandóan. Ellenben egy nagyon közeli barátnőm nővére az első pillanattól tartott énidőt, bevonta az egész családot a gyerekei nevelésébe, és nem készült ki idegileg, a gyerekei is sokkal kiegyensúlyozottabbak, mint tesóm egy szem gyereke. Tesóm is vallja, hogy hatalmas tévhit minden áron erőltetni ezt a 0-24-es anyaságot. Úgy érzem viszont, hogy pár barátomat meg tesómat leszámítva mindenki egy kőszívű, rideg nőnek tart, aki inkább felel meg a mesebeli gonosz banyának... Jobb esetben csak jönnek a rózsaszín maszlagokkal, hogy jaj, majd meglátod, meg a sajátod más, meg stbstb., de ez nem igaz, mert nekem nem a gyerekemmel van bajom, egyszerűen csak nem akarok úgy anya lenni, ahogy azt a nagy közönség elvárja, és nem is leszek. Másrészt amikor még inkább csak lökik a giccses, sablonos szövegeket akkor konkrétan rosszul tudok lenni. Másra is ilyen hatással van? Taszít a gyerekvállalás és szülőség szirupos romanticizálása. Amikor látják, hogy rám ezek tényleg nem hatnak, akkor elkönyvelnek kőszívűnek, ridegnek, alacsony EQ-val rendelkezőnek, nem nőnek, stb. Most tényleg ekkora probléma ez?

2020. dec. 30. 16:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/106 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy tobbemberes babad lesz akkor felejtsd el a kovetkezo sorokat altalaban letehetetlenek. (Nem, nem neveles kerdese ilyenek es kesz)


Ha nem, akkor az alabbi tablazat segit. Az en 4 hosom a tablazat szerint mukodik elvileg ez az atlag:


[link]


Ezek az orak mind enidok. Mondjuk este alszik 8 orat. Az en 4hosom 2 orankent alszik 1 orat delutan 2-3at stb. A fent levo 2 orakban fozok felmosok aztan jatszunk. Az alvasidejeben netezek stb. Ne ugy kepzeld a 0-24et hogy csak jatszol a gyerekkel kozbe zajlik az elet azert teszel veszel megy a tv a hatterben a legtobb csaladnal. En ugy szoptattam az elso 2 honapban hogy szoptato parna olemben volt a gyerek es a szamitogepen jatszottam sokszor vagy agybol netflixeb neztem sorikat. De pl a napi seta is olyan hogy a baratnommel beszelek telon kozbe a gyerek alszik a kocsiban. De ez mind akkor mukodik ha a baba engedi. Van baratnom aki nem tudja vinni babakocsiban mert uvolt es hidd el ez nem neveles kerdese ez lutri. 🤷‍♀️ Ha olyan gyereket dob a gep aki konnyen alszik akkor tudsz magadnak enidoket krealni.

2020. dec. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/106 anonim ***** válasza:
62%

Az elejen szukseges a 0/24

A kotodes es a szoptatas miatt


Ha ez beall akkor a koztes idoben miert neehetnel el?

En egyetemista voltam akkor, az orakon anyam vagy a parom vigyazott a kicsire ...

2020. dec. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/106 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan álltam hozzá, mint te. Aztán ezt felülírta a babám- de nem is bánom, mert amúgy a szüléssel bennem is átkattant valami. Nem érzem úgy, hogy belebolondultam volna a gyerekezésbe, de őszintén élvezem és szeretem csinálni. Amúgy anélkül is tökéletesen ki tudom hozni az énidőt, hogy nem megyek el a baba mellől sehova. Amikor alszik, akkor rengeteg mindent lehet csinálni (olyankorra időzítjük a szerelmeskedéseket, a hajfestést, a hosszas fürdést, esetleg estére az 1-2 pohárka bort a film mellé, de alvása alatt szoktam olvasni, a hobbimmal foglalkozni, nyelvet tanulni), és amikor ébren van is simán lehet mellette/vele youtube-ról videóra sportolni, elintézni a házimunkát, akármit, és eddig még ki se mozdultunk a lakásból. Sosem voltam bulis, egy kávézásra meg simán elviszem magammal, hurciban, senkit nem zavar, békésen elnézelődik minden irányba.

Egy nyugodt, könnyű természetű baba mellett nem gond semmit se csinálni, egy nehezebb baba mellől meg amúgy sem tudsz lelépni, akárhány rokonodat csődíted oda.

Egyébként nem minden ám szoktatás kérdése, amiről azt hinnéd. Én is így voltam vele, hogy majd ha az apja fürdeti minden este, akkor ehhez szokik hozzá. Ha mindig normál hangerővel beszélünk mellette, akkor azt szokja meg és nem kell suttogni ha alszik. Ha folyton látja a család többi tagját, akkor majd nem akar folyton anyán lógni. Hát... Bizonyára vannak babák, akiknél ez bejön, nálunk szoktatás így vagy úgy, nem éppen így működik. Az első naptól kezdve az apja fürdeti, az utóbbi hetekben viszont csak akkor nem sír fürdés közben, ha én vagyok ott (5 hónapos, ez még csak nem is a szepa, előre félek, az milyen lesz). Mindig normál hangerővel beszéltünk mellette, és az első 5-6 hétben porszívóztam is, amíg aludt, aztán ez megváltozott, ha nem akarom, hogy sírva-nyűgösen ébredjen (és márpedig nem akarom, mert az nekem extra meló, meg egyébként is), akkor a zajos tevékenységeket berekesztjük, amíg alszik és igenis suttogunk mellette. Hiába találkoztak már a kórházban a nagymamájával, aki azóta is kétnaponta jár hozzánk 1-2 órára babázni, max fél óra múlva már sír a kezében és jönne vissza hozzám. Akárhogy szerettem volna "szoktatni", neki igenis rám van szüksége, és persze el tudok menni fodrászhoz, el tudok menni bevásárolni nélküle, érződik, hogy neki ez nem jó. És amúgy nekem sem az. Hiányzik, ha nincs mellettem. Amikor alszik is átlag félóránként beszaladok a szobájába megnézni, hogy minden rendben van-e vele. Amikor legutóbb két órára leléptem fodrászhoz és az apjával hagytam, kb nonstop tájékoztatást kértem, hogy tudjam jól van. Ez senkinek se hiányzik, akkor már inkább viszem magammal mindenhová, ahová csak lehet. Nem szűntem meg sem nőnek, sem különálló entitásnak lenni, mégis szimbiózisban élünk. Most még erre van szüksége. Nekem is. Nem tudom, te hogy leszel vele, de simán lehet, hogy a valóság téged is kicsit átformál majd. Amúgy nem rossz az elképzelésed szerintem, mondom, én is így voltam vele, csak hát :D Igazából nehéz a saját gyereked nem szeretni, és akit szeretsz, azzal folyton együtt akarsz lenni. Én legalábbis ilyen vagyok.

2020. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/106 A kérdező kommentje:
Ha gyerekem lenne már és csak akkor jönnék rá ezekre a dolgokra, az akkor mennyivel lenne jobb? Legalább ismerem magam. Ki mondott olyat, hogy én megmondom a tutit, meg én jobban tudom? Közeli családtagom befürdött a 0-24 órás anyasággal, ez tény. Mellesleg nem mindenki szoptat, anyám se tette. Na nem azért, mert sz.r anya lett volna, egyszerűen egészségügyi okokból nem volt jóformán semmi teje. És? Felnőttem egészségben. Egyébként az a nő, aki szintén hasonlóan vélekedett mint én már rég anya volt, és neki tökéletesen bevált az, hogy minden nap legalább egy órát csak magával törődik. Érdekes, miért nem ordított akkor az ő gyereke?
2020. dec. 30. 19:56
 45/106 A kérdező kommentje:
43-as ha nem is értek teljesen egyet mindenben, köszönöm, hogy korrekt hozzászólást írtál és nem szóltál le mint sokan mások! Tanulságos és hasznos dolgokat írtál le, jó volt olvasni!
2020. dec. 30. 19:59
 46/106 anonim ***** válasza:
87%
Ikreim vannak, egyik matrica, másik nem. Pedig igencsak ugyan úgy nevelem őket :)
2020. dec. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/106 anonim ***** válasza:
82%

Te csak azt fogod fel amit akarsz. Nem mondta senki, hogy baj ha nem szoptatod (bár ha azért nem teszed mert neked az nem kényelmes, rohadt önző dolog). Azt mondtam, ha szoptatod és nem fogadj el a cumisüveget akkor nem tudja más megetetni.

Azt se akarod megérteni hogy minden gyerek más. Lehet ismerősödnek bejött így, mert a gyerek is társ volt benne, de a tiéd meg pont nem lesz.

És de igen te megmondod a tutit. Több válaszodban is. A szepa az baromság szerinted. Akinek ragaszkodóbb a gyereke az úgy szoktatta azért van így.... Stb.

2020. dec. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/106 A kérdező kommentje:
Nem mondom meg, mert mindenki úgy nevel felőlem, ahogy akar. Tudom, hogy minden gyerek más, de a felnőtt az irányító fél. Nyilván mellette leszek, szeretni fogom, megetetem, szükséget nem fog szenvedni, de nálam hamar megtanulja, hogy sírással és hisztivel nem megy semmire. És nem arról beszélek, ha ténylegesen hasfájós vagy fogzik, hanem szín tiszta hisztiről. Aki érteni akarja, az érti.
2020. dec. 30. 20:08
 49/106 anonim ***** válasza:
98%
De 1-1.5 éves korig nem tudja máshogy kifejezni magát, csak sírással. Nem hisztizik.
2020. dec. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/106 A kérdező kommentje:
Aha... :D Kérdezd meg tesómat, aki minden egyes rezdülésére ugrott a gyereknek, aki nem, nem volt már se éhes, se szomjas, nem volt se melege, se nem fázott, foglalkozva volt vele 0-24-ben, a hasfájós időszaka már rég elmúlt és mégis torka szakadtából ordított.
2020. dec. 30. 20:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!