Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg rossz anya leszek...

Tényleg rossz anya leszek emiatt? Baj van velem?

Figyelt kérdés
Szinte mindenki megbotránkozik, mikor őszintén felvállalom, hogy nem szeretnék majd a gyerekemmel 0-24-ben együtt lenni. Normál háttér van biztosítva, párom támogat mindenben, 8 éve vagyunk együtt, tehát nem egy gondjaival magára maradt nő vagyok. Nincs bajom a gyerekekkel se, szeretem és várom, de azt már előre tudom, hogy nem leszek az az elzárkózós, csak a gyerekének 0-24-ben élő anya. Nekem kell az énidő, és erről nem mondok le senki kedvéért se. Nyilván nem az első pár hétről, esetleg hónapról beszélek, de nem fogok három teljes évet otthon eltölteni szimbiózisban élve a gyerekkel. A barátaim megértenek, illetve tesóm is, ő is teljesen kikészült az első pár évtől, abszolút nem tapasztalta az a rózsaszínes, habos-babos csillámos varázst amiről a média meg sok más anya beszél állandóan. Ellenben egy nagyon közeli barátnőm nővére az első pillanattól tartott énidőt, bevonta az egész családot a gyerekei nevelésébe, és nem készült ki idegileg, a gyerekei is sokkal kiegyensúlyozottabbak, mint tesóm egy szem gyereke. Tesóm is vallja, hogy hatalmas tévhit minden áron erőltetni ezt a 0-24-es anyaságot. Úgy érzem viszont, hogy pár barátomat meg tesómat leszámítva mindenki egy kőszívű, rideg nőnek tart, aki inkább felel meg a mesebeli gonosz banyának... Jobb esetben csak jönnek a rózsaszín maszlagokkal, hogy jaj, majd meglátod, meg a sajátod más, meg stbstb., de ez nem igaz, mert nekem nem a gyerekemmel van bajom, egyszerűen csak nem akarok úgy anya lenni, ahogy azt a nagy közönség elvárja, és nem is leszek. Másrészt amikor még inkább csak lökik a giccses, sablonos szövegeket akkor konkrétan rosszul tudok lenni. Másra is ilyen hatással van? Taszít a gyerekvállalás és szülőség szirupos romanticizálása. Amikor látják, hogy rám ezek tényleg nem hatnak, akkor elkönyvelnek kőszívűnek, ridegnek, alacsony EQ-val rendelkezőnek, nem nőnek, stb. Most tényleg ekkora probléma ez?

2020. dec. 30. 16:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/106 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk lehet azért tartanak annak, mert még terhes sem vagy és csak arról papolsz, hogy a gyerekedet hogyan bízod másra. Teljesen elfogadott, hogy a nagyik, esetleg más segítség van és vigyáznak néha a gyerekre. Viszont, akkor is olyan furán hangzik, hogy akire annyira vágysz és még ki sem bújt, arra már most úgy gondolsz, mint aki a te életedet bekorlátozza. Nem ő kéri, hogy megszülessen, ha ennyire elborzaszt az, mert előfordulhat, hogy valamiért nem tudod másra bízni, hogy azzal legyél, akinek te vagy a világ, akkor nem kell vállalni.
2020. dec. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/106 A kérdező kommentje:

10-es köszönöm szépen, jó ilyen kommenteket olvasni!


11-es nem az borzaszt el, hogy esetleg 1-2 alkalommal úgy alakul, hogy nincs segítségem, hanem az a szerintem nyomasztó elképzelés, hogy 3 évig kötelezően szimbiózisban kell élnem vele. Nemsokára tervezzünk, írtam, 1-2 éven belül, és azért csak beszél az ember a témáról, ha szóba jön. Ne úgy képzeld el, hogy boldog-boldogtalant ezzel traktálok minden nap! Nem gondolom, hogy valaki attól sz.r anya, mert nem akar a gyereke miatt megszűnni nőnek lenni, külön entitásnak lenni, mert merek segítséget kérni (szerencsére elég sokaktól van lehetőségem).

2020. dec. 30. 17:13
 13/106 anonim ***** válasza:
99%

Amíg nincs gyereked, úgysem tudod hogyan fogsz viselkedni.

Én biztos voltam benne, hogy minden percét élvezni fogom.

Csak nem ismertem magamat kialvatlanul.

Az, hogy néha éjszaka nem alszol nem egyenlő azzal, amikor 2 óránként ébredsz a gyerekhez.


Szóval, akinek van rá lehetősége, igenis "passzolja le" néha a gyereket.

2020. dec. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/106 anonim ***** válasza:
84%

En pl imadom a gyerekeket bolcsiben dolgoztam 2 evet... masfel eves pottomokkel ami jo volt... de 8 oraban is sok! Azert hagytam ott, mert tudtam hogy gyereket akarok, es ha ott kikeszitenek otthon semmi erom nem lenne a picivel foglalkozni.


De azt leszamitva is jar az en ido. A zumba oramra jart egy no aki kb 5 honapja szult es vissza ment edzesre (nem most volt, nyaron)

2020. dec. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/106 A kérdező kommentje:
Jó, azért drasztikusan nem változik meg az ember alapszemélyisége. Egy nap kialvatlanság után hihetetlen agresszió van bennem, és zajérzékeny is vagyok pluszban. Én ezt ismerem magamról, ennél a 0-24-es anyaság csak durvább. Ahogy mondod, ha úgy adódik, igenis "lepasszolom", nem fogok teljesen tönkremenni az anyaság oltárán.
2020. dec. 30. 17:23
 16/106 anonim ***** válasza:
85%
Pontozzanak le, de még olvasni is rossz, amiket írsz. Teljesen más dolog, ha igénybe veszel néha segítséget és más, mint amikről itt írsz. Nyomasztó érzés, taszít, hogy valaki a gyerekeivel szeret lenni, neked mindennap kell énidő a születésétől kezdve. Nem akarsz szimbiózisban élni a saját gyerekeddel. Remélni tudom, hogy ez változni fog. Tudom nagy divat mostanában hangoztatni, hogy egy gyerek születésénél nem kell változni a prioritásnak, dehogynem. És ezt most nem arra értem, hogy nem kell nőnek lenni, 2. gyerek után is sminkeltem, a hajam rendben volt, vettem új ruhákat stb. De a gyerek volt az első, és nem éreztem kínnak, hogy velük kell lennem. Igen jó volt néha kikapcsolódni, amikor kettesben is tudok lenni a párommal. De, hogy napi szinten kényszeresen lelépni tőle, ráadásul voltam rokonságban anno ilyen mindennapos dada, na az szerintem nincs rendben. Egyébként az meg a másik, hogy ahogy elnézem, te már kész tényként veszed, hogy ugyan te mindennap le akarsz lépni a gyerektől, de valaki mindennap vágja magát haptákba és vigyázzon a gyerekedre.
2020. dec. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/106 A kérdező kommentje:
Nekem nem az taszító, ha valaki szeret a gyerekeivel lenni, hanem az a társadalmi mantra, hogy az anyának meg kell szűnnie minden másnak léteznie és csak a nagybetűs, rózsaszín ANYASÁG van, és kész. Én szeretek majd vele lenni, de nem 0-24-ben és nem szimbiózisban. Ettől nem hiszem, hogy pocsék ember vagyok és a gyerekem meg majd lelki sérült lesz. Neki is jobb, ha egy kipihent anyja van, nem pedig egy ordibáló, a férjével állandóan veszekedő idegroncs. Minden nap 1-2 óra énidő igenis kell!
2020. dec. 30. 17:44
 18/106 anonim ***** válasza:
28%
Dehogyis! Tudod, mi leszel? Ép eszét és egészséges lelkivilágát megőrzött anya. És ez nagyon tudja piszkálni azoknak a csőrét, akiknek nem adatott meg. Tudom, mert voltam mindkét oldalon. Az elején ezen a 0-24-es sz@ron, szenvedtem, mint disznó a jégen, és őszintén, tiszta szívemből utáltam mindenkit, aki tudott a gyereke mellett enni, hajat mosni, na pláne még körmöt is lakkozni. Gyűlöltem, hogy bezzeg ők nem döglenek bele, én meg igen. Tönkrementem, kiégtem. Aztán megálljt parancsoltam ennek az egésznek, és ha már senki másnak nem is, saját magamnak fontossá tettem magam, a jóllétem. Hogy mit kapok ezért... A legtöbb ember (főleg nő, anya!) számára felháborító, ha nem vagy hajlandó rabszolgáskodni, ráadásul derűsen, mosolyogva, kitörő lelkesedéssel.
2020. dec. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/106 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinteségedet 18-as, nagyon sokat jelent! Biztosan burokban éltem sokáig de engem őszintén meglep és sokkol, hogy kb. a bántalmazó és érzelmileg elhanyagoló szülőkkel vagyok egy szinten kezelve pusztán azért, mert minden nap szükségesnek tartok 1-2 órát csak magammal csendben létezni. Úgy gondolom ez is azt mutatja, hogy komoly gondok vannak a társadalommal, ha ez ekkora indulatokat és ellenérzést vált ki egyesekből.
2020. dec. 30. 17:52
 20/106 anonim ***** válasza:
83%

És ha a baba majd úgy gondolja, hogy márpedig neki akkor is kellesz?

A párom mindenben segített, de volt, amikor pl ő volt vele ébren éjszaka, de ha a fejére állt is a gyereknek én kellettem... Vagy éppen nappal anyukám átjött, hogy tudjak létezni, de az ember valahogy nem szívesem hagyja a gyerekét csak azért ordítani, mert mondjuk elvonulna a fürdőszobába...

Ha szerencséd lesz akkor olyan gyereked lesz mint nekem a 2., ha nem, akkor olyan, mint az első

2020. dec. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!