Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehet az akit elhagy...

Mit tehet az akit elhagy aférje egy 2 éves kislánnyal és egy 8 hetes pocaklakóval?

Figyelt kérdés
A férjemmel megromlott a kapcsolatunk. Igazából semmi olyan nem történt ami ellen nem lehetett volna tenni, hogy jobb legyen de a férjem már nem szeret. Így hát elment. 8 év után itt hagyott minket. Van egy 2 éves kislányom és 8 hetes terhes vagyok. Ő azt akarja hogy vetessem el, de én megszeretném tartani. De félek, hogy nem tudnám eltartani a 2 gyerekemet. Sajnos csak gyesre vagyok jogosult gyedre nem ami nagyon megnehezíti az anyagi helyzetem. Ha elvetetem a babát elmehetek dolgozni, még élhetünk a kislányommal jól viszonylag, de a fájdalom ott lenne bennem mindig a baba miatt. Főleg, hogy már egy 5 napos kisbabát eltemettem. Mire számíthatok ha mégis úgy döntök, hogy megtartanám a babát? Tud nekem segíteni az önkormányzat vagy valaki?? Abban megegyeztünk a férjemmel, hogy gyerektartás fejében a lányunk után megtarthatom a közös házunkat. De a másik babára még kérhetnék gyerektartást? Mit tegyek? A férjem szerint csak vele csesznék ki ha gyerektartást kérek. De én nem számítok? Hogy ő cseszett ki velem a legjobban. Nagyon rosszul érzem magam így is így megkérek mindenkit csak az válaszoljon aki nem rombol bele a lelkembe.

2021. jan. 15. 19:13
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/185 anonim ***** válasza:
21%

Milyen szép is lehet úgy nekiállni a családalapításnak hogy mivan ha apuka lelép. Bár itt a gyakorin minden férfi ilyennek van elkönyvelve én nem tudom ti kikkel találkoztatok. :D inkább az a felelősségteljes döntés, hogy olyan pasinak szülni aki ha esetleg anyut el is hagyja , a gyerekét támogatja meg szereti.

Na pukkadjatok meg hogy más tudott venni egy szép nagy házat! Remélem minden rendbe jön, kérdező, nagyon sajnállak. Megnézném azért a sok okoskodó közül hányan kerülnének nehéz helyzetbe ha apu lelépne és évekig a "felelossgetlejesn piacképes szakmával elért" gyed-ükből kéne állni a törlesztőt, rezsit, kaját ruhát stb.

2021. jan. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/185 anonim ***** válasza:
72%

Most lehet itt egymásnak esni, de az, az igazság, hogy még mindig nincs semmi logikája annak, hogy a kérdező kiírta a kérdést.


Szülei nincsenek, bevétele nincs, komolyabb vagyona nincs, apuka, hamarosan nem lesz - igazából nem értem, mi szükség volt ide GYK-ra kiírni ezt a kérdést, felnőtt ember józan paraszti ésszel is még tudja magának válaszolni a dolgot. Vagy utána járni a segélyeknek.


Mi most itt milyen tanácsot vagy tapasztalatot tudnánk adni azon kívül, amire maga is rá jöhet, hogy senki nem fog neki pénzt adni?

2021. jan. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/185 anonim ***** válasza:
76%
akik nem kedvesen írtak neki, tök jó tanacsokat adtak neki. Egy ilyen megosztó témánál nem tudom mit várt a kérdező, mert a leíras alapjan úgy tűnik vgy tűnt, hogy a semmire szülné a masodikat, ellenben egy gyereket vígan eltartana. Sokan azért mondtuk ,vgay írtuk, hogy gáz, mert ezzel a kislányatol veszi el a jobb jövő lehetőségét.
2021. jan. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/185 anonim ***** válasza:
66%
Nekem valamelyik "kedves" hozzászóló töröltette a hozzászólásomat tegnap, csak mert azt mertem írni a kérdezőnek, hogy ne a gyakori népének a válaszai alapján döntsön a gyereke életéről. Megkérdőjeleztem azt is, hogy itt bárkinek joga lenne abortuszra felszólítani a kérdezőt, vagy ilyen irányban nyomást gyakorolni rá, mert azért itt egy életről kell dönteni, látatlanban, ismeretlenül, még a leírás alapján sem lehet így ítélkezni, mint ahogyan azt itt sokan teszik. Mindezt a hozzászólásomat normális hangnemben tettem, de úgy látszik az, hogy nem jóindulatúnak titulálatam a "kedves" abortuszpárti (és minden más lehetőséget élből elvető) hozzászólókat, a moderátoroknak már nem fért bele, ez úton is gratulálok nekik, őket is minősíti, amit tettek. Remélem, ez a hozzászólós elég finom volt mindenki lelkének. Nem szeretném, ha törölnék, mert szerintem hasznos: én azt tanácsolom kérdező, hogy hagyd el ezt az oldalt, ne nézd meg a többi hozzászólást, láthatod, az emberek ismeretlenül megmondják, hogy mit tegyél vagy mit tegyél a saját babáddal. Én nem mondom meg, hanem azt tanácsolom, hogy dönts egyedül, esetleg olyanokra hallgatva, akiket ismersz, akikben megbízol. Azt is tanácsolom, hogy mindenképpen keress egy ügyvédet is, hallgasd meg, hogy milyen lehetőségeket tud felvázolni! És kívánom persze, hogy rendbe tudjátok hozni ezt a házasságot!
2021. jan. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/185 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak akik értenek és mellettem vannak.Még annyit leírok mégegyszer, hogy a Gyed akkor jár ha 2 éven belül meg van a 365 nap ledolgozott munkanapja valakinek.Mikor haza költöztünk kész volt a szép házunk, nem sokat gondolkoztunk rajta, hogy szülessen egy gyermekünk. Nem is volt mire várni. Hamar terhes is lettem. Ahogy haza jöttünk bejelentkeztem a munkaügyre mint álláskereső, gondoltam dolgozok amennyit tudok ha esetleg találok munkát.De nagyon hamar teherbe estem aztán kórházba kerültem vérömleny volt a hasamban fenyegető vetélés miatt nem is dolgozhattam volna még ha akartam volna sem de nem is kellett, meg a gyedre jogosult lettem volna a munkaügyi központ lett volna a kifizetőhelyem. Csakhogy a kislányom meghalt 5 napos korában. Még bek telt le a 6 hetes gyermek ágy mikor elmentem dolgozni. 3 hónapot dolgoztam utána terhes lettem. Vele is veszélyeztetett voltam így a dokim tanácsára táppénzen voltam még pár hónapig. Összesen ez a munkaviszon 7 vagy 8 hónapig tartott aztán lejárt a szerződésem és nem hosszabították meg ami érthető az ő részükről hisz nem mentem volna már vissza dolgozni. Ebből adódik az, hogy azt az évet amég az első babámat vártam nem dolgoztam és így kicsúsztam abból a 2 éveből, ugye a gyedre akkor jogosult valaki ha 2 éven belüp van meg 365 nap ledolgozott munkaviszonya. De ez minket a férjemmel nem érdekelt, mert az, hogy újra gyermeket válaljunk a veszteségünk után nagyon nem pénz kérdése volt akkor. Szóval az, hogy én nem vagyok gyedre jogosult az nem azért van, mert én lusta vagyok vagyok, vagy mert felelőtlen vagyok hanem mert ilyen helyzetbe kerültem a lányom halála miatt. Persze dolgozhattam volna után még 1 évig ahelyett a pár hónap helyett, de ahogy írtam is akkor az, hogy gyermeket vállaljunk nem péz kérdése volt és nem is érdekelt akkor a gyed csak az, hogy egy másik kisbaba új értelmet adjon az életünknek. Mégegyszer köszönöm azoknak akik mellettem vannak és megértenek.
2021. jan. 17. 10:20
 66/185 anonim ***** válasza:
54%

Kedves kerdezo, sajnos ez nagyon nehez helyzet. Nem ertem minek mondjak hogy a semmire vallaltal gyereket, ahogy irtad is, a dolgaitok a ferjeddel KOZOSEK, ketten dolgoztatok meg erte es az egzisztenciatokert. Szeretnenek ok is egy szep hazat maguknak meg kenyelmes eletet hidd el, ez piszkalja a csoruket. Nyilvan picit beljebb lennel ha gyes helyett gyedet kapnal, de szerintem ez se valami sok a boldogsaghoz...

Nem irtad milyen komoly a problemad a ferjeddel, nekem mar feltunt hogy itt ezen a forumon csak azt lehet harsogni hogy valj el meg hogy menj abortuszra. (Off: vannak itt ilyen berogzodesek, pl hogy a terhessegi teszt csak 2 hettel a fogantatas utan tudja kimutatni, meg hogy hatodik het elott nincs szivhang es aki mast ir lepontozzak meg meghazudtoljak. En pontosan tudom a fogantatas napjat mert egyetlen egyszer voltunk egyutt vedekezes nelkul es a 8. napon pozitiv lett az extra erzekeny tesztem es a doki az 5het 5 napos UH-n mar mert szivhangot, de itt ezt nem hiszik el, konkretan lehulyeztek :D biztos gyerek mellett nogyogyasz vizsgat tett itt mindenki.. mert ez a 6 het beakadt nekik. Ezt csak azert irtam mert ilyen berogozdes az is hogy itt mindenkinek azt kiabaljak menjen abortuszra meg valjon el...)


Nem irtal reszletesen a problemadrol, szerintem sok embernek volt mar valsagban a hazassaga, en arra torekednek hogy ezt megoldjam. Bizom benne hogy sikerulni fog.

2021. jan. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/185 anonim ***** válasza:
23%
írod, hogy a férjed nen akar fizetni gyerektartást. Ez nem opció, mert az ő gyereke, hiszen házassagban fogant, és ha te megtartod, akkor köteles a picire is fizetni
2021. jan. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/185 anonim ***** válasza:
91%
Azt is írta, hogy a férje lemond a közös házról a javára és EZÉRT cserébe nem fizetne gyerektartást, ami törvényes, hisz nem gondolhatja senki komolyan, hogy a házat is odaadja plusz még fizet is! Vagy-vagy. Majd eldöntik és megbeszélik melyik a jobb, de ha a fél ház marad a férjnél, akkor ő joggal mondhatja, hogy el akarja adni és kéri a részét, egy fél ház árából viszont nem feltétlen veszel másikat, mert nem elég, tehát el lehet gondolkodni rajta....
2021. jan. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/185 A kérdező kommentje:
Kedves 68-a!igen én is azt veszem észre, hogy sok itt a túk "okos". Azért nem írtam problémákról, mert annyira nincsenek is. Persze néhe veszekedtünk. De ezeke csak a hétköznapi "vidd a szennyesed a szennyestartóba" meg "elegem van a kupiból" téma ami azért szerintem sok kisgyermekes családban folytonos vita. Eléggé eltávoldtunk egymástól a gyerek miatt is meg ez a vírus helyzet is rátett azthiszem. Hiszen ha akarnánknis nem is nagyon tudnánk elmenni sehova közösen. Persze azért jártunk ide-oda de elég kevésszer. De én úgy gondolom, hogy ezek még simán bele férnek és nem olyan gondok amiken nem lehetne változtatni. A babát is ő akarta leginkább.Én még vártam volna a tesóval, annyira nem éreztem, hogy itt az ideje de végülis nem zavart, bele mentem. Első együttlét után terhes is lettem. Dec. 24-én teszteltem pozitívat de nagyon halvány volt. Mondtam a férjemnek hogy nézze meg. Egész nap nem akarta megnézni mire nagynehezen rávettem. De látszólag nem örült a dolognak annyira. De nem is tűnt úgy, hogy nek akarná a babát. Engem nagyon elhanyagolt mostanában. Fájt, de úgy voltam vele, hogy ez csak egy ideiglenes időszak és majd ha kimegyünk a télből meg a vírusból biztos javul majd a helyzet. De szilveszterkor össze vesztünk és akkor kezdódött ez az egész kálvária ami most van. Mondta, hogy elmegy, elköltözik. Még azon a héten elment ügyvédhez a válás miatt, közölte, hogy vetessem el a babát meg elkezdett egyezkedni a házzal és az ingóságokkal kapcsolatban. Elég gyors volt ez nekem. Nem is értem még most sem, hogy hogy jutottunk el ideáig. Mióta elment minden nap felhív többször is. De állítása szerint nem hiányzom neki. De rajtam kivül minden. Azt mondta hiányzik neki a gyerek, a ház, a komfort ami itthon volt, hogy mindig rend volt, tisztaság, volt főtt étel, meleg és minden ami az ő komfortját jobbá tette. De mondtam neki, hogy ezeket mindet én tettem meg érte és szívből mert szeretem és igen sajnos én is sokszor fáradt vagyok és volt, hogy emiatt is néha eldurrant az agyam mondjuk egy otthagyott tányéron az asztalon vagy ilyesmi. Mióta elment nagyon rosszul néz ki. Szakállat növesztett és a haja is nagy és rendezetlen. Látszólag fáradt és nem érzi jól magát amit el is mondott nekem. Nem tudom mit keres vagy mire vágyik. Tegnap beszéltem vele utoljára. Mondtam neki, hogy én ugyan úgy szeretem őt mint 8 éve és, hogy hiányzik és a babát sem szívesen vetetem el. Mondtam neki, hogy nek azt várom, hogy most egyből vissza jöjjön de fogalkozhatnánk egymással többet. Járjunk el randizni, töltsünk több időt egymással és a többi majd jön magától. Erre azt felelte, hogy neki most időre van szüksége de el akar válni. Mondtam neki, hogy elfogadom ha így szeretné, de nekem az nek fér bele, hogy minden nap telefonálgatunk, meg minden nap el is jön, de ő amúgy nem akar tőlem semmit. Nekem ez most elég magas így úgy döntöttem amit el is mondtam neki, hogy minimálisra veszem vele a kapcsolatot és kizárólag csak a kislányunk miatti fontos dolgokról fogok vele beszélni másért nem.
2021. jan. 17. 12:28
 70/185 A kérdező kommentje:

Bocsi megint elírtam a 66/69-esnek szántam ezt az üzit.

Utolsó: igen de a gyerektartás csak az egyik gyermek esetén fedezi a ház felének a részét. Úgy lehetne ha a másik babára még fizet gyerektartást. Ezt ügyvédtől tudom mert sikerült egy ismerős ügyvéddel beszéljek. Sőtt még asszonytartást is kérhetnék tőle, de én bem akarok ilyenekbe bele menni, mert csak veszekedést és vitát szülne. Inkább szeretném még megmenteni ha lehetne

2021. jan. 17. 12:32
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!