Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehet az akit elhagy...

Mit tehet az akit elhagy aférje egy 2 éves kislánnyal és egy 8 hetes pocaklakóval?

Figyelt kérdés
A férjemmel megromlott a kapcsolatunk. Igazából semmi olyan nem történt ami ellen nem lehetett volna tenni, hogy jobb legyen de a férjem már nem szeret. Így hát elment. 8 év után itt hagyott minket. Van egy 2 éves kislányom és 8 hetes terhes vagyok. Ő azt akarja hogy vetessem el, de én megszeretném tartani. De félek, hogy nem tudnám eltartani a 2 gyerekemet. Sajnos csak gyesre vagyok jogosult gyedre nem ami nagyon megnehezíti az anyagi helyzetem. Ha elvetetem a babát elmehetek dolgozni, még élhetünk a kislányommal jól viszonylag, de a fájdalom ott lenne bennem mindig a baba miatt. Főleg, hogy már egy 5 napos kisbabát eltemettem. Mire számíthatok ha mégis úgy döntök, hogy megtartanám a babát? Tud nekem segíteni az önkormányzat vagy valaki?? Abban megegyeztünk a férjemmel, hogy gyerektartás fejében a lányunk után megtarthatom a közös házunkat. De a másik babára még kérhetnék gyerektartást? Mit tegyek? A férjem szerint csak vele csesznék ki ha gyerektartást kérek. De én nem számítok? Hogy ő cseszett ki velem a legjobban. Nagyon rosszul érzem magam így is így megkérek mindenkit csak az válaszoljon aki nem rombol bele a lelkembe.

2021. jan. 15. 19:13
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/185 anonim ***** válasza:
56%

Fél ház, gyerektartás, asszonytartás (lol)... nem vagy te egy kicsit pofátlan?

Ő nem akarja a második gyereket, megmondta kerek-perec. Szerintem ostobaság ezekkel számolni, mert nagyot fogsz koppanni.

2021. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/185 anonim ***** válasza:
79%

Sajnálom kérdező.Ez nem túl bíztató.Nem lehet,hogy mégis csak van valakije?

Ennyire gyorsan nem lehet ennyi évet,gyereket hirtelen magunkban elválasztani.Főleg,hogy nemrég még gyereket akart tőled.Valaminek csak történnie kellett vele,hogy így elhatárolódik!

2021. jan. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/185 anonim ***** válasza:
21%

71-es és te nem vagy pofátlan,hogy nem neked írtam,mégis kiosztasz?

Természetesen,ha a ház sztori nem élne,miért ne kérhetne asszonytartást+gyerektartást???Szerinted véletlenül van ilyen?Nem véletlenül kérdeztem,hogy lenne-e hova mennie...Mert ha igen,élhetne ezzel a lehetőséggel.

2021. jan. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/185 anonim ***** válasza:
71%

Dehogy beszéltél te ügyvéddel, kérdező... ez nem Amerika, itt nincs olyan, hogy asszonytartás, hát mindjárt meghalok. Ez Magyarországon nem jogi kategória.


Az is naiv elképzelés, hogy a ház fele csal az egyik gyerektartást fedezte, ezt nem szokták külön kezelni. Nem is nagyon cseszekednék a helyedben, nehogy azt mondja, akkor viszi a fél házat inkább és fizet gyerektartást - az én anyámnak is ki kellett fizetni a ház felét, hiába voltunk hárman, hitelt vett fel -, vagy nehogy azt mondja, akkor ő szeretné a gyerek felügyeleti jogát, tekintve, hogy te nem is dolgozol...

2021. jan. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/185 anonim ***** válasza:
12%
Okés,tudom,most nem ez a neve,de a lényege ugyanaz!
2021. jan. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/185 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, te nagyon el vagy tájolva. Nem tudom, milyen ügyvéddel beszéltél, de Magyarországon 1952 óta nincs asszonytartás. Házastársi tartás van, ami akkor jár, ha a fél önhibáján kívül nem tudja eltartani magát, de ehhez egy csomó feltételnek teljesülnie kell.

Szóval odaadná neked az ingatlan felét, meg még gyerektartást is kisajtolnál belőle, meg még "asszonytartást" is. Csak nehogy ő kérjen házastársi tartást tőled, mert ha lemond az ingatlanáról, valószínűlőleg te leszel jobb anyagi helyzetben, és ő inkább lesz jogosult.


Én egyébként arra sem alapoznék, hogy majd csak úgy lemond az ingatlanról a javadra. Mi van, ha azt kéri, hogy fizesd ki te az ő részét?

Az én szüleim elváltak, apám azt mondta, természetesen nem tart rá igényt, aztán mégis jött a levél a bíróságról.

Nekem úgy tűnik, semmi másod nincs, mint az a fél ingatlan, bevételed nincs, tehát a bíróságot és a gyámhatóságot még az is érdekelni fogja, hogy te akkor miből is tartod el a gyerekeidet. Még akár az apjuknak is ítélhetik őket.

2021. jan. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/185 anonim ***** válasza:
30%
Házastársi tartás a neve,igen,bocsánat,rosszul fogalmaztam!
2021. jan. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/185 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudtok olvasni? A pasi akarta a gyereket, aztan mikor megcsinalta es meggondolta magat, akkor kuldene a not abortuszra mintha csak egy foghuzas lenne...

A haz fele meg miert ne jarna? Ugy olvastam kozosen vettek, kozosen dolgoztak meg erte... savanyu a szolo, jol esik belerugni masba mi?

2021. jan. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/185 anonim ***** válasza:
83%
"A haz fele meg miert ne jarna?" - ennyi erővel a pasinak is jár, ő is ugyanúgy igényt tarthat rá. Ha nem tudnak megegyezni, kérheti a közös tulajdon megszűntetését. Nem köteles ő lemondani a részéről.
2021. jan. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/185 anonim ***** válasza:
38%
Igen, így van, a két gyerekre megítélnének kb. 70-100 e Ft gyerektartást, mondjuk durván évi 1millió forintot, na most ha a ház 20 millió forintot ér és közös, akkor a fele 10 millió, tehát valóban csak az egyik gyerek gyerektartását fedezné (szerintem azt sem a tanulmányai végéig!), ha lemondana a házrészéről, úgy lenne reális, hogy a másik után meg fizet 40 e körül havonta. Ha kapod a gyest, akkor az 28.500 Ft, de gyerekenként, mert a kétéves után is fogod kapni, amíg be nem tölti a 3 éves kort, valamint egyedülállóként havi 29.600 Ft családi pótlékot fogsz kapni a két gyerek után. A kisebbik féléves kora után már vállalhatsz munkát részmunkaidőben úgy, hogy a gyest továbbra is kapod. Ha van egy kis tartalékod, akkor addig kell kibekkelni valahogy, amíg a kicsi 6 hónapos lesz, utána már bölcsibe is adható mondjuk fél napra, így vállalhatsz valamilyen részmunkaidős munkát. Plusz mondtad, hogy van kert, tehát meg tudsz termelni ezt-azt. Az átmeneti időszakban igényelhetsz még szociális segélyt, és úgy tudom, hogy a szüléskor egyszeri támogatást is. Azért az jó lenne, ha tudnál számítani nagyszülők, rokonok, barátok segítségére, ha másban nem, a gyerekek körül, mert segítség nélkül egyedül két gyerekkel nagyon nehéz.
2021. jan. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!