Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehet az akit elhagy...

Mit tehet az akit elhagy aférje egy 2 éves kislánnyal és egy 8 hetes pocaklakóval?

Figyelt kérdés
A férjemmel megromlott a kapcsolatunk. Igazából semmi olyan nem történt ami ellen nem lehetett volna tenni, hogy jobb legyen de a férjem már nem szeret. Így hát elment. 8 év után itt hagyott minket. Van egy 2 éves kislányom és 8 hetes terhes vagyok. Ő azt akarja hogy vetessem el, de én megszeretném tartani. De félek, hogy nem tudnám eltartani a 2 gyerekemet. Sajnos csak gyesre vagyok jogosult gyedre nem ami nagyon megnehezíti az anyagi helyzetem. Ha elvetetem a babát elmehetek dolgozni, még élhetünk a kislányommal jól viszonylag, de a fájdalom ott lenne bennem mindig a baba miatt. Főleg, hogy már egy 5 napos kisbabát eltemettem. Mire számíthatok ha mégis úgy döntök, hogy megtartanám a babát? Tud nekem segíteni az önkormányzat vagy valaki?? Abban megegyeztünk a férjemmel, hogy gyerektartás fejében a lányunk után megtarthatom a közös házunkat. De a másik babára még kérhetnék gyerektartást? Mit tegyek? A férjem szerint csak vele csesznék ki ha gyerektartást kérek. De én nem számítok? Hogy ő cseszett ki velem a legjobban. Nagyon rosszul érzem magam így is így megkérek mindenkit csak az válaszoljon aki nem rombol bele a lelkembe.

2021. jan. 15. 19:13
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/185 anonim ***** válasza:
66%

49-es a kérdés szempontjából kit érdekel, hogy mi van a te életeddel? neki nem kis luk van a nevén, hanem ház. a ház után meg fizetett vagyonszerzési illetéket, és anglia óta itt költik a pénzüket.


neki nem voltak szülei, akik tanáccsal látták volna el, hanem csak a férje, akire úgy nézett ki, számíthat, de nyilván egy gyerek halála nincs belekalkulálva a dolgokba, attól csúnyán megrottyanhat mindenki. (férjem szülei konkrétan ebbe mentek tönkre.) segítséget jött kérni az oldalra, ehelyett felvágsz, hogy bezzeg neked mennyire sínen van az életed. írta, hogy el fogja vetetni, csak felmerült benne, hogy esetleg megtartaná, és mindezt hogyan lehetne kilogisztikázni. én is elgondolkodnék rajta, hogyan tudnám megtartani a tervezett gyerekemet...


egyébként semmi gond azzal, ha valaki ebben a szituban az abortuszt tanácsolja neki, rendben van, de miért kell ítélkezni az élete felől?

2021. jan. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/185 anonim ***** válasza:
54%

49-es ennyi ésszel még tényleg nem állsz kész a gyerekvallásra.Fogalmad sincs,hogy mit jelent kötődni a saját gyerekedhez,meg megszülni és eltemetni egy babát.Nyilván nem csak az anyagiak a mozgató rugó.Kit érdekel a te tökéletes életed?Honnan tudod,hogy a te pasid soha nem hagy el?

53assal egyetértek!

2021. jan. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/185 anonim ***** válasza:
82%

Nekem se jön ki a matek 🤣

20 éves... 8éve kapcsolaban. 3éve vesztette el a gyerekét... tehát 16éves korodban fogant.. tehát gyerekek voltatok...

2021. jan. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/185 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok, elírtam.
2021. jan. 16. 22:28
 55/185 anonim ***** válasza:
66%
"Mert a férjemmel 17 éves korom óta együtt voltunk most 25 vagyok", legutóbb meg 20 voltál.
2021. jan. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/185 anonim ***** válasza:
48%

49 vagyok, nem, nekem nem tökéletes az életem, pont ezért dolgozom nagyon keményen meg nagyon sokat, hogy megteremtsem az anyagi biztonságot és függetlenséget magamnak, meg egy olyan életet, ahova nyugodtan jöhet a gyerek.

Igen, elhagyhat a pasim, aki egyébként a vőlegényem, de ha lenne gyerekünk, akkor sem kellene majd a gyakorira rohannom érdeklődnöm a segélyek után, meg apuka jóindulatára hagyatkozni, ha így alakulna, mert előtte megteremtettem az egzisztenciát a gyerekvállaláshoz.

Bocs, de szerintem csak úgy szabad gyekeret vállalni, ha azt egyedül is fel tudod szépen nevelni, tisztességben, mert apuka leléphet, megbetegedhet, lerokkanhat, meghalhat.


"neki nem kis luk van a nevén, hanem ház" - nekem meg lesz egy kis "lukam", de ha bármi van, oda mindig mehetek, vihetem a gyerekem, nincs másik tulajdonos, nem fogja kérni a közös tulajdon megszűntetését senki stb.

Ja, persze, azt nem írtam, én a fővárosban lakom, házam mucsaröcsögén most is lehetne.

2021. jan. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/185 anonim ***** válasza:
60%
"Szeretne itt velem nagyon sok mindenki cserélni." - persze, szeretnék én is a semmire gyereket csinálni a meglévő mellé, miközben apuka épp lelépni készül. :D
2021. jan. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/185 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként mindentől függetlenül őszintén remélem, hogy rendeződik a helyzeted és megtalálod a legjobb megoldást.

49 voltam.

2021. jan. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/185 anonim ***** válasza:
79%
Annyira bírom, hogy mindenki az ilyen kérdésekhez jár leírni a tökéletes életét. Ha ennyire tökéletes lenne az életetek, nem másokat cseszegetnétek. Hagyjátok már szegény nőt, elég baja van.
2021. jan. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/185 anonim ***** válasza:
39%

Ez itt a bajuk, hogy nekik évekig kell kuporgatni vagy esetleg hitelt felvenni egy kis lyukra ahogy írták, ahol biztos baromi felelősségteljes meg ideális döntés gyereket nevelni :D. Aztan valahogy 30 után szülhetnek majd. És most élvezik hogy nehéz helyzetbe került valaki akinek jobban ment az átlagnál, rúgjunk hát bele még oktassuk ki, hogy mi milyen piacképesek vagyunk . Én megvártam a ledolgozott 2 évet a gyerekvállalással, oké a gyed maximum olyan 180ezerre jön ki, ami még mindig nem sok két embernek rezsire meg megélhetésre. Ha meg félre is bír valaki tenni par milliót, nagyon hamar elmegy az a pénz. Bírom hogy itt mindenki mekkora karrierista meg felelősségteljes, valahogy mégsem a nagy boldog "juhu megyek karriert építeni a számítógépem elé" arcokat láttam sose reggel a metrón.

Nem is értem, a kérdezőéknél volt szép ház, egzisztencia, tulajdonképpen azért kell belerúgni mert nincs meg a ledolgozott napja a gyedhez? Az is kevés a boldogsaghoz elmondanám. Az meg a másik kedvencem hogy itt mindenki úgy vállal gyereket hogy mivan ha apuka lelép, igazi jó alapja ez a családalapításnak. Nyilván nem pucér fenékkel kell, de azért na :D

Kérdező, remélem helyre tudjátok hozni és élhettek tovább mégha más ettől meg is pukkad. :D és a válaszom kizárólag a kérdezőnek szólt ez nem fórum, nem fogok egyik válaszolóval se vitázni.

2021. jan. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!