Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehet az akit elhagy...

Mit tehet az akit elhagy aférje egy 2 éves kislánnyal és egy 8 hetes pocaklakóval?

Figyelt kérdés
A férjemmel megromlott a kapcsolatunk. Igazából semmi olyan nem történt ami ellen nem lehetett volna tenni, hogy jobb legyen de a férjem már nem szeret. Így hát elment. 8 év után itt hagyott minket. Van egy 2 éves kislányom és 8 hetes terhes vagyok. Ő azt akarja hogy vetessem el, de én megszeretném tartani. De félek, hogy nem tudnám eltartani a 2 gyerekemet. Sajnos csak gyesre vagyok jogosult gyedre nem ami nagyon megnehezíti az anyagi helyzetem. Ha elvetetem a babát elmehetek dolgozni, még élhetünk a kislányommal jól viszonylag, de a fájdalom ott lenne bennem mindig a baba miatt. Főleg, hogy már egy 5 napos kisbabát eltemettem. Mire számíthatok ha mégis úgy döntök, hogy megtartanám a babát? Tud nekem segíteni az önkormányzat vagy valaki?? Abban megegyeztünk a férjemmel, hogy gyerektartás fejében a lányunk után megtarthatom a közös házunkat. De a másik babára még kérhetnék gyerektartást? Mit tegyek? A férjem szerint csak vele csesznék ki ha gyerektartást kérek. De én nem számítok? Hogy ő cseszett ki velem a legjobban. Nagyon rosszul érzem magam így is így megkérek mindenkit csak az válaszoljon aki nem rombol bele a lelkembe.

2021. jan. 15. 19:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/185 anonim ***** válasza:
30%
Tök mindegy, hogy akar-e fizetni gyerektartást vagy nem. Fizetnie KELL!
2021. jan. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/185 anonim ***** válasza:
90%
Hàt ebben az esetben ha a hàz mellè fizet is tartàsdíjat 40-50 ezret( nagyon jó esetben ) az is èdeskevès sajnos gyes mellè 2 gyerekhez plusz hàz, rezsi stb . Sajna muszaj lesz dolgozni nagyon gyorsan.
2021. jan. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/185 anonim ***** válasza:
19%
Persze, csak gondoltam tisztába teszem ezt a dolgot, mert olyan nincs, hogy nesze egy ház, visszlát, tartásdíjra ne számíts.
2021. jan. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/185 anonim ***** válasza:
100%

De igen van ilyen.

Kivàltható a gyerektartás , ha lemond az ingatlanáról az illető vagy annak (csak arról a) részéről, ami az összgyerektartást fedezi. De ehhez kell a másik fél beleegyezése is, egy közös megegyezés, hogy mennyi a gyerektartás összege és mennyi az ingatlan. Tehát ki kell számítani és közös megegyezèsnek kell lenni. Nem új a nap alatt.

2021. jan. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/185 anonim ***** válasza:
60%

Hát, ne haragudj, de jó nagy hülye vagy! Minek kellett neked még egy gyerek, ha nincs munkaviszonyod, nincs semmi befektetésed vagy megtakarításod, ingatlanod, semmid, csak egy megbízhatatlan partnered, akivel már gondolom jó ideje szar a kapcsolatod? Miből akarod eltartani, adófizetők pénzéből?

Bocs, teljesen kiborulok az ilyenektől.

A legjobbat azzal teszed mindenkivel, értsd magaddal, a pasiddal, a 2 éveseddel és a társadalommal, hogy nem tartod meg.

2021. jan. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/185 anonim ***** válasza:
40%
Erős szavakat használt a 26-os, de szerintem a legtöbben pontosan ugyanígy gondoljuk.
2021. jan. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/185 anonim ***** válasza:
21%

#27 és ha leírjuk, hogy így gondoljuk, az segít rajta?

Kérdező, vannak facebook-csoportok, ilyenek, hogy "Budapest minden ingyen", "x megye minden ingyen" (nem tudom, hol laktok), ha valamire szükség van, próbálj ott kérni. A pároddal beszélj, a gyereket csak szereti annyira, hogy támogassa. Önkormányzattal beszélj, hátha tudnak segíteni.

2021. jan. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/185 anonim ***** válasza:
77%

Há nehé helyzet, viszont ezt a babát el kell vetetned a kislányodért igenis felelősségel tartozol.

Szoval a férjed nem fog segíteni, lesz egy házad valahol, 2 kisgyerek, nulla segitség.

Előtte ha jol értem, csak Angliában dolgoztál. Hát itt nem fogsz ugyanannyiért takarítani, szoval nezd meg azert a jövőbeni munkalehetőségeidet. Szerintem ez egy gyerekkel is hardcore lesz, nemhogy kettővel. Ha nem lenne már gyereked, akkor azt mondanám,menj anyaotthonba, valami csak lesz de szerintem tenem fogod fel,amit magad is leirtal, hogy igy jo tudnatok elni a kislanyoddal. Vele nem teheted ezt meg. Ha kettőt nem tudsz eltartani, akkor el is vehetik tőled. Gondolom nem akarod hogy a lányod is allami gondozasban nojjon fel, mert te akarsz még egy gyerkeet, babázni. A ferjtol ugy tűnik nem sokra számíthatsz.

2021. jan. 16. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/185 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk én abortuszra mennék. Egy gyerekkel is nehéz egyedülálló anyának lenni, kettővel nagyon enm kellene, pláne igy....
2021. jan. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/185 anonim ***** válasza:
72%

Na nekem ezt ne meséld be, hogy tervezett gyerek volt 8hete, most meg már váltok, meg az apa nem akarja... 8hete. Magyarán 4hete tudtad meg, hogy terhes vagy, 4 hét alatt romlott meg így a viszony... aha..

Mégis kitől vársz segítséget? Mi, akik a belünket kidolgoztuk ITTHON, mi is egy vicc amit kapunk érte. Én, ugy hogy a gyerek elött 200+hazahoztam, most a 21hós fiam mellett kapok kerek 120ezret. Ha nem lenne a férjem, pont elég lenne éhenhalnunk.


Én amit tennék:

A nagy miatt a lakhatásotok megvan. Ugyanis abban egyeztetek meg. A picit elvetetném. Mondom ezt úgy, hogy én is veszítettem el gyerekemet. A nagy bölcsi, te meg dolgozni....

Még mindig nem értem kitől varsz segítséget.

2021. jan. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!