Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehet az akit elhagy...

Mit tehet az akit elhagy aférje egy 2 éves kislánnyal és egy 8 hetes pocaklakóval?

Figyelt kérdés
A férjemmel megromlott a kapcsolatunk. Igazából semmi olyan nem történt ami ellen nem lehetett volna tenni, hogy jobb legyen de a férjem már nem szeret. Így hát elment. 8 év után itt hagyott minket. Van egy 2 éves kislányom és 8 hetes terhes vagyok. Ő azt akarja hogy vetessem el, de én megszeretném tartani. De félek, hogy nem tudnám eltartani a 2 gyerekemet. Sajnos csak gyesre vagyok jogosult gyedre nem ami nagyon megnehezíti az anyagi helyzetem. Ha elvetetem a babát elmehetek dolgozni, még élhetünk a kislányommal jól viszonylag, de a fájdalom ott lenne bennem mindig a baba miatt. Főleg, hogy már egy 5 napos kisbabát eltemettem. Mire számíthatok ha mégis úgy döntök, hogy megtartanám a babát? Tud nekem segíteni az önkormányzat vagy valaki?? Abban megegyeztünk a férjemmel, hogy gyerektartás fejében a lányunk után megtarthatom a közös házunkat. De a másik babára még kérhetnék gyerektartást? Mit tegyek? A férjem szerint csak vele csesznék ki ha gyerektartást kérek. De én nem számítok? Hogy ő cseszett ki velem a legjobban. Nagyon rosszul érzem magam így is így megkérek mindenkit csak az válaszoljon aki nem rombol bele a lelkembe.

2021. jan. 15. 19:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/185 A kérdező kommentje:
Tudjátok az van, hogy én nem hiszem, hogy a házasságunk menthetetlen lenne és attól félek, hogy ha elvetetem a babát akkor akkor fog minden rendbe jönni de ugye a gyereket vissza csinálni már nem tudom. Ma fogunk beszélgetni erről az egészről, hogy folytassuk és változtassunk vagy hagyjuk egymást békén. Én szeretem őt. De ha el kell vetetnem a babát elfogom nincs mese ezzel én is tisztában vagyok. Szóval én már eldöntöttem, hogy ha a férjem nem akar vissza jönni akkor a babát nem fogom megtartani csak kíváncsi lettem volna, hogy akik voltak már ilyen helyzetben mik a lehetőségek, mit tettek,hogyan lehetne megoldani stb...
2021. jan. 16. 12:19
 42/185 anonim ***** válasza:
72%

Ja, csak utána meg nehogy az legyen, hogy megtartod a babát, a férjed visszajön és majd a szülés előtt/alatt/után lelép végleg.

Én a helyedben elvetetném és elválnék.

2021. jan. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/185 anonim ***** válasza:
67%

35ös, de mindez amit leírtál, a kérdés szempontjából kit érdekel?


ha nem tudsz segíteni, mit kell ide írogatni olyanokat, hogy 10 évvel ezelőtt mit kellett volna tennie? gondolom hogy éreztesd, te mennyire különb ember vagy nála, mert nem így csináltad a dolgaidat.


de az már egyikőtöknek sem jut eszébe, hogy nem kéne egy olyan emberbe belerúgni, aki állami gondozásban élt, elveszített már egy gyereket, most meg amúgy is sz.r helyzetben van. nem az volt a kérdés, hogy hibás volt-e, hogy így alakult az élete, szóval sem buksi siminek, sem leba.szásnak itt nincs helye. mondom, ha nem tudtok segíteni, lépjetek tovább egy másik kérdésre.

2021. jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/185 anonim ***** válasza:
15%
36-os, én adtam tanácsot, lásd a 18-as válaszom. szóval óriási poén hogy nem tudok tanácsot adni, de, tudtam :D
2021. jan. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/185 anonim ***** válasza:
44%
Remélem sikerül megbeszélnetek a dolgokat, helyreáll a béke köztetek és örülni fogtok a babának :) szurkolok, hogy rendbe jöjjön minden
2021. jan. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/185 anonim ***** válasza:
34%

kedves Kérdező, nem az van, hogy " a vilag rossz, és kihalt az empatia" ahogy írod. A 35, 36 tok jol összefoglalta, de a te szűklátókörű vilagodból rohadtul hiányzik a realitás és az lehe őséged felmérése. Miért is? mert neked, nektek babázni kell, a semmire is. Nem azt írták hogy csóró vagy, hanem hogy nincs erőforrásod egy második gyerek felnevelésére. Tok jo, hogy egyre van. Nap mint nao vannak kérdések hasonló meghasonlott, butuska lelkületű emberektől, és igen, remélem, reméljük, hogy elolvassak ezeket masok is, akik nem babázni akarnak minden áron, hogy magd is leírtad: nem tudnád eltartani. Igazából magad is megvalaszoltad a kérdésed, de idejossz, hogy kiszedegess néhány más véleményt. hasonszőrűektol, akik szintén a semmire vallaltak egy tobbedik gyereket.

A férjed hozzáállasa is, ahogy magd írtad:" nem akarja és reméli nem kell gyerektartást fzetni" azt tükrözi, hogy ő ebben nem akr részt venni. az más kérdés, hogy ugyanannyira az ő felelőssége, szóval, ha győz z osztonlényed, akkor azért kérjél gyerektartást, majd ő is megtnulja, hogy vannak következmények.

2021. jan. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/185 anonim ***** válasza:
2021. jan. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/185 anonim ***** válasza:
62%
előző vagyok. Szoval, ha nagyon meg akarod tartani: fel kell kötni a gatyát. Bölcsibe a nagylany, majd fél év mulva, miutan megszületik a kicsi o is, te meg keresel valami q jo melot, amivel el tudod tartani a kettőt. Férjen bevasalod keményen. agyerektartást, keresel barátnőket vagy bebiszittert aki vigyáz majd rájuk. Van, aki megcsinalta
2021. jan. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/185 anonim ***** válasza:
50%

"és ha irodai munkája volt, és jobban tud angolul itt mindannyiunknál?" -

persze, 19 évesen kiment, biztos irodai munkája volt egyből, és most azért érdeklődik a segélyek után, mert annyira jól tud angolul. Mesélj még!


Nekem pl. nincs gyerekem, 29 éves vagyok, átlagon felül keresek, a vőlegényem is. Addig nem is vállalok, amíg nem lesz a nevemen akár egy kis lyuk is. Plusz van piacképes szakmám, nyelvtudásom, releváns munkatapasztalatom. A kérdező huszonpár éves lehet, már van egy gyereke, jön a második, itthon még nem sokat adózott, gondolom, milyen karrierje lehetett, de kell neki még egy gyerek az elcseszett kapcsolatba.

És ha valaki ezt kimondja, akkor ő a szemét. :D


Magyarországon rengeteg szegény gyerek van, szerintem nem kell még egyet gyártani. Mert, persze, éhenhalni nem fog, de azért a gyerekvállalás a minimális feltételeknél kicsit többről kellene, hogy szóljon. Plusz ő is megérdemelné, hogy legyen egy apja is, jelen helyzetben meg úgy tűnik, neki az sem lesz.

2021. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/185 anonim ***** válasza:
79%

“8 év után itt hagyott minket”

“20 èves vagyok”


Ezt nem elírtad vèletlen?

2021. jan. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!