Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehet az akit elhagy...

Mit tehet az akit elhagy aférje egy 2 éves kislánnyal és egy 8 hetes pocaklakóval?

Figyelt kérdés
A férjemmel megromlott a kapcsolatunk. Igazából semmi olyan nem történt ami ellen nem lehetett volna tenni, hogy jobb legyen de a férjem már nem szeret. Így hát elment. 8 év után itt hagyott minket. Van egy 2 éves kislányom és 8 hetes terhes vagyok. Ő azt akarja hogy vetessem el, de én megszeretném tartani. De félek, hogy nem tudnám eltartani a 2 gyerekemet. Sajnos csak gyesre vagyok jogosult gyedre nem ami nagyon megnehezíti az anyagi helyzetem. Ha elvetetem a babát elmehetek dolgozni, még élhetünk a kislányommal jól viszonylag, de a fájdalom ott lenne bennem mindig a baba miatt. Főleg, hogy már egy 5 napos kisbabát eltemettem. Mire számíthatok ha mégis úgy döntök, hogy megtartanám a babát? Tud nekem segíteni az önkormányzat vagy valaki?? Abban megegyeztünk a férjemmel, hogy gyerektartás fejében a lányunk után megtarthatom a közös házunkat. De a másik babára még kérhetnék gyerektartást? Mit tegyek? A férjem szerint csak vele csesznék ki ha gyerektartást kérek. De én nem számítok? Hogy ő cseszett ki velem a legjobban. Nagyon rosszul érzem magam így is így megkérek mindenkit csak az válaszoljon aki nem rombol bele a lelkembe.

2021. jan. 15. 19:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/185 anonim ***** válasza:
57%

Valóban nem menthető a kapcsolat?



Szerinem a védőnő tud segíteni, hogy van-e megoldás.

Ha nincs akkor sajnos el kell búcsúzni a meglévő, megszületett gyereked érdekében.


Ha 8 hete még működni látszott annyira, hogy védekezés nélkül voltatok együtt, talán menthető, báár.. ha ő elvetetné, akkor nem hiszem.. mármint a kapcsolatnak végleg vége lenne egy kisbabával.



Mihamarabb ügyvéd és védőnő.

2021. jan. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/185 anonim ***** válasza:
73%
Miért lettél terhes megint, ha rossz a kapcsolat? Gondolom nem ezalatt a 8 hét alatt romlott meg. Gondolnod kell a 2 évesedre, ő az első és legfontosabb. Ha megtartod nem fogtok tudni megélni. Nem vagyok abortusz párti, de ebben a helyzetben ez a legésszerűbb gondolat. Igazából csak magaddal b*sztál ki, hogy nem védekeztél.
2021. jan. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/185 anonim ***** válasza:
85%

Na pont ezért mondjuk el ötezerszer, hogy NEM SZABAD pucér fenékre, munkaviszony meg legalább egy kis megtakarítás nélkül gyereket vállalni, hanem igenis számolni kell azzal, hogy az ember valamilyen okból egyedül maradhat... de hiába, egyszerűen mindig vannak olyanok, akiknek derogál dolgozni gyerek előtt.


Nézd, kérdező, megpróbálom visszafogni magam és csak a tényekre hagyatkozni. Most vagy hazaköltözöl a szüleidhez, akik eltartanak majd gyerekektől, vagy elveteted a babát, más opció nem nagyon van, ha te nem tudod őket eltartani.


Az önkormányzat meg az állam, meg senki nem fog annyit segíteni éveken keresztül, hogy ki tudd belőle fizetni a rezsim, kaját, tönkrement elektronikai eszközöket és egyéb kiadásokat, ez az igazság. A férjem meg biztos nem fog gyerektartást is fizetni meg a komplett házat ott hagyni, aminek fele az övé.

2021. jan. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/185 anonim ***** válasza:
75%

Szerinted 11es a védőnő mit tud segíteni?

Meg a párterápia...elment, el akarja vetetni a gyereket.

Ő ezt rég lezárta magában.

2021. jan. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/185 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat. Azt nem írtam, hogy ez a baba egy tervezett baba vokt és a férjem szerette volna leginkább. Sajnos neki az idegei nem a legjobbak mióta meghalt az első kislányunk 3 éve. Talán akkor kezdődtek el a gondok... Voltak veszekedések de én úgy éreztem nem olyan dolgok ezek ami miatt el kell vállni. Most is egy ilyen veszekedésből jutottunk el idáig, hogy elváljunk.

Egyébként állami gondozásban nóttem fel a családomra nem számíthatok.

Bocsi, de az aki azt írta, hogy kopasz picsával gyereket szülni meg stb... Ne ítélkezz. Mert a férjemmel 17 éves korom óta együtt voltunk most 25 vagyok. Cslád nélkül minden nélkül éretttségi után kimentünk Angliába szerencsét próbálni. És bejött. Vettünk házat meg mindenünk meg van ami kell és jól éltünk itthoni viszonylatban nagyon nagyon jól anyagilag is. Van megtakarított pénzem de nem milliók mert pár hónapja újítottuk a külső vakolást és szigetelést a házon + H tarifát kötöttünk. Ez 1 milliós kiadás volt zsebből hitel nélkül. És gyedre csak azért nem vagyok jogosult mert Angilában dolgoztam mielőtt az első lányunk megszületett 2 évig. De ugye a gyed akkor jár ha a munkaviszony 2 éven belül 365 nap ledolgozott van. Na most nekem az az év ahogy az elsővel terhes lettem és meghalt az kiesett. Ott ugye nem dolgoztam majd csak 5 héttel álltam munkába itthon még le sem telt a gyermek ágyi időszak. 3 hőnap múlva terhes lettem és hiába van 3 év munkaviszonyom ha az nem 2 éven belül van meg a 365 nap!! És nem is érdekelt ez engem akkor mert nem voltunk annyira rászorulva a pénzre és álmomban nem gondoltam volna, hogy eddig fogunk jutni a férjemmel.

Aki írta a párterápiát az jó ötlet. Be fogom dobni neki. Holnap még utoljára elmondom neki hogy én szeretem és haza várom és hogy a babát se vetessük el ha már úgy döntöttünk, hogy legyen. Ő is hajlandó erről beszélni. Nem tudom mi lesz belőle de majd jelentkezem.

2021. jan. 15. 21:01
 16/185 anonim ***** válasza:
86%

Én voltam MAJDNEM ilyen helyzetben, mint amilyenben te vagy, mármint nekem 1 éves volt a fiam és 6 hetes terhes voltam, mikor a férjem közölte, hogy válni akar. Mindkét gyerek tervezett volt. Ez volt másfél éve, kicsit húztuk, de két hónapja váltunk el hivatalosan is.


Viszont olyan szempontból más a helyzetem, hogy max gyedem van, a férjem 120 ezret fizet a két gyerek után. Két lakásunk volt, nyilvános ő az egyikben mi a másikban.


Én úgy látom, hogy nincs választásod családi segítség és pénz nélkül. Elveteted a gyereket, a lányod bölcsibe megy te meg dolgozni. Hiába beszéltek, ha ennyire nem akarja ezt a gyereket nem bízhatsz benne, hogy megtartod és maradni fog. Akármikor foghatja magát és elmehet, te meg ott maradsz minden nélkül, fedéllel a fejed felett, de pénz nélkül, és akkor mit csinálsz? És ha ez megtörténik elveszik őket tőled, és otthonba mennek. Kénytelen vagy elvetetni, ez lesz az életed keresztje, de olyanja mindegyiküknek van.

2021. jan. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/185 anonim ***** válasza:
80%
Hàt ha szètmentek valóban ès otthagyja neked a közös hàzatokat arra kèrni mèg gyerektartàst pluszba nem kicsit tulzàs. Egyèbkènt nem valószínû amugy sem, hogy fizetne mèg annyit, hogy eltartsd a 2 picit meg magadat hàzat rezsit stb. Egy gyesre mèg egy gyereket meg magadat sem tudod fedezni, màs adófizetôk pènzère hàny èvig alapoznàl?
2021. jan. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/185 anonim ***** válasza:
94%
Ha nagyon meg szeretnéd tartani, add el a házat, vegyél egy kisebb lakást, gazdálkodj okosan és spórolj, amíg egy éves nem lesz a kicsi. Utána mehet bölcsibe, te meg vissza dolgozni.
2021. jan. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/185 anonim ***** válasza:
77%

Abortusz ellenes vagyok, de ebben az esetben én is a már megszületett gyerekre gondolnék.

2 kicsivel egyedül.... Elég nehéz, pláne ha az anyagi hekxzet sem stabil.

2021. jan. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/185 anonim ***** válasza:
89%
#21 Vannak vidékek, ahol 3-4 milláért már kapsz házat, nyilván nem a legszebb állapotút, de lehet. Ennyit meg két ember összespórol még itthon is átlagbérből, nem hogy Angliában.
2021. jan. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!