Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehet az akit elhagy...

Mit tehet az akit elhagy aférje egy 2 éves kislánnyal és egy 8 hetes pocaklakóval?

Figyelt kérdés
A férjemmel megromlott a kapcsolatunk. Igazából semmi olyan nem történt ami ellen nem lehetett volna tenni, hogy jobb legyen de a férjem már nem szeret. Így hát elment. 8 év után itt hagyott minket. Van egy 2 éves kislányom és 8 hetes terhes vagyok. Ő azt akarja hogy vetessem el, de én megszeretném tartani. De félek, hogy nem tudnám eltartani a 2 gyerekemet. Sajnos csak gyesre vagyok jogosult gyedre nem ami nagyon megnehezíti az anyagi helyzetem. Ha elvetetem a babát elmehetek dolgozni, még élhetünk a kislányommal jól viszonylag, de a fájdalom ott lenne bennem mindig a baba miatt. Főleg, hogy már egy 5 napos kisbabát eltemettem. Mire számíthatok ha mégis úgy döntök, hogy megtartanám a babát? Tud nekem segíteni az önkormányzat vagy valaki?? Abban megegyeztünk a férjemmel, hogy gyerektartás fejében a lányunk után megtarthatom a közös házunkat. De a másik babára még kérhetnék gyerektartást? Mit tegyek? A férjem szerint csak vele csesznék ki ha gyerektartást kérek. De én nem számítok? Hogy ő cseszett ki velem a legjobban. Nagyon rosszul érzem magam így is így megkérek mindenkit csak az válaszoljon aki nem rombol bele a lelkembe.

2021. jan. 15. 19:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/185 anonim ***** válasza:
51%

26,31 és a többi kioktató, gratulálok, empátiából jeles.


mire veritek ennyire magatokat? örüljetek szépen csendben a 2 tehermentes ingatlanotoknak, a 3 kocsitoknak meg a több milliós tartalékotoknak, hogy igen, ti aztán nem csupasz seggre vállaltatok gyereket, hogy jöttök ti ahhoz, hogy lecsesszetek egy idegen embert, akinek az életéről csak annyit tudtok, amennyit ide leírt. honnan tudjátok hogy mit dolgozott Angliában? valaki írta a takarítást a magas lóról... és ha irodai munkája volt, és jobban tud angolul itt mindannyiunknál?


nyilván nem 4 hét alatt csesződött el a kapcsolata, mert írta hogy voltak gondjaik, de nem hitte volna, hogy nem tudják megoldani. de persze, tudom, nektek tökéletes a kapcsolatotok, vagy ha apa le is lép, több tíz millió áll a rendelkezésetekre felnevelni a gyerekeket.


nem tudom mit éreztek, amikor belerúgtok valakibe, gondolom örültök a fejeteknek hogy ti milyen f.szán megteremtettetek mindent, és mindenki egy lúzer, aki nem pont ugyanazt az életutat járta be, mint ti, és ezt persze mocskos stílusban az orra alá kell dörgölni ismeretlenül. szerintem ti sokkal szánalmasabbak vagytok, mint a kérdező, akit ti annyira lenéztek :D

2021. jan. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/185 anonim ***** válasza:
63%

jo, hat most mindenki veregesse vállon, hogy milyen kis ügyes kislány. Tobben adtak neki tanacsot, amit kérr, hogy kicsit nyersen, az benne van a pakliban.

En irtam a takarítást, nem negatív értelemben, hanem azt kihangsúlyozva, hogy akarmilyen munkat vegzett angliában, itt nem fog annyit keresni vele. Erettségivel nem hiszem, hogy felveszik a Buckingham palace-ba. ezert is irtam a takarítást. De lehetett volna pincér, bébiszitter, etc etc.

2021. jan. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/185 anonim ***** válasza:
23%

32!

Akkor fuss neki még1x a valaszomnak 😉

Ha már engem így kiemeltél...

2021. jan. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/185 A kérdező kommentje:
Őszintén tényleg nem tudom mit vártam...Sajnos olyan világban élünk ahol az empátia már majdnem, hogy kihalóban van. Nem hiszed el, hogy igen 18 évesen kimentünk Angliba és igen 2 év alatt összespóroltuk amink van??Igen hihetetlen. De ahogy írták is vidéki házról van szó ami most papíron 15 milliót és amúgy 20-at ankörnyékbeli eladó ingatlanokhoz képest. Mi igen ilyen lehetetlen dolgokat vittünk véghez a férjemmel.Lehet ítélkezni, lehet azt hinni, hogy hazudok de hidd el nem neked fogok bizonygatni. Inkább ezt a rosszandulatot arra fordítom,hogy csak azt lássam ki belőle, hogy valójában milyen sok mindent véghez vittünk ketten a férjemmel.Egyébként ő ugye dolgozik,az első lányunk halála után dolgoztam itthon is majd gyesen voltam utána apa vette igénybe a gyedet. + van kis földünk, baromfikat tartok amiből elég sok plusz pénzt tudtam csinálni.Most is van munkaviszonyom de még csak 3 hónapig. A lányom 2 évet vetöltötte októberben akkor járt le a gyed. Azt a részét én sem értem a férjemtől, hogy hogy lehet, hogy egy hónapha még akar még egy babát aztán már nem.Bennem az is felmerült, hogy talán ez idő alatt lett valakije.Bár állítása szerint nincs. A 8 év alatt mi nagyon sokmindene keresztül mentünk, jó kapcsolat és jó házasság volt, de voltak veszekedések.Ahogy már írtam is nem gondoltam, hogy ezek olyan dolgok ami miatt válni fogunk.Nem kioktatádra meg alaptalan vádaskodásra, és a fejetekből kipattanó elképzelésre meg lenézésre van szülségem. Szóval nem vagyok csóró ahogy már leírtam még ha hihetetlen is!! Nem az adófizetők pénzére hajtok és nem alamizsnát kértem hanem csak csupán annyit szerettem volna tudni, hogy akik voltak ilyen helyzetben azok, hogy döntöttek, hogy alakult az életük és, hogy mi az amire számíthat ilyenkor az ember.Sajnos ilyen helyzetbe kerültem, amit nem gondoktam volna soha te a rosszindulatú és magukat "őszintének" valló de inkább bunkó és érzéketlen hozzászólók is kerülhetnek ilyen helyzetbe bármikor.Nyilván ha nincs már választásom elvetetetm a babát és a lányomra koncentrálok, hogy őt tudjam megfelelően felnevelni.Köszönöm a kedves és normális hozzászólásokat és akik értelmezni tudják amit írok nem pedig bele kötni.
2021. jan. 16. 09:30
 35/185 anonim ***** válasza:
60%

"írta hogy voltak gondjaik, de nem hitte volna, hogy nem tudják megoldani."


Na, hát pontosan ezért szoktuk tanácsolni a rendszeresen ide írosgató 21-23 éves lányoknak, akik a férjük egzisztenciájára akarnak szülni, hogy ne legyenek ilyen felelőtlenek. Nem tudom, mit gondolnak az emberek, mikor úgy vágnak bele a 20+ éves gyerekprojektbe, hogy tisztában vannak vele, ha gond lesz, mennek a bilibe gyerekkel együtt, de nekik aztán nem lehet megmagyarázni, hogy gond is lehet, mert az ő férjük sose "olyan"...


"tudom, nektek tökéletes a kapcsolatotok, vagy ha apa le is lép, több tíz millió áll a rendelkezésetekre felnevelni a gyerekeket."


Nekem speciel nincs tökéletes kapcsolatom - ahogy szerintem senkinek -, sem tízmilliós tartalékom, de olyan hátteret azért megteremtettem a gyerek előtt, hogy ne GYK-n kelljen tanácsot kérnem, vetessem-e el a gyerekem, mert apuka híján nem tudom eltartani... talán érted a különbséget.


"nem tudom mit éreztek, amikor belerúgtok valakibe, gondolom örültök a fejeteknek hogy ti milyen f.szán megteremtettetek mindent, és mindenki egy lúzer, aki nem pont ugyanazt az életutat járta be"


Azt érzem, hogy k*rvára elegem van már ebből a sok felelőtlen, gyereke életét elcsesző, folyton mások segítségére kuncsorgó szülőből, akiknek annyira elborítja az agyát a rózsaszín babafosköd, hogy minden körülményre tojnak, mert nekik csecsemő KELL, azonnal, amúgy meg még maga a gyerek sem érdekli őket annyira igazából, hogy végiggondolják, tudják-e hosszútávon biztosítani az eltartásukat. Ha tízezerszer elpofázzák neki, hogy egyedül maradhat, ha ezt leadják a TV-ben, a neten, a rádióban, ha száz példát lát maga körül erre, egyszerűen akkor sincs olyan értelmes, hogy felfogja, tényleg megtörténhet és őszintén, nem is érdkeli, meg bele a vakvilágba, "majd lesz valahogy" felkiáltással.


Na, hát így lesz, hogy most mehet abortuszra, mert GYES-ből nyilván nem fogja tudni eltartani a gyerekeket, akkor sem, ha lakbért nem kell fizetnie, annyit meg senki nem fog segíteni neki, hogy megéljenek, ez az igazság. Reméljük, látják ezeket a kommenteket mások is, és nekik lesz elég eszük.

2021. jan. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/185 anonim ***** válasza:
67%

Ki utasítgatott itt egyébként bárkit is bármire?! Mindenki azt írta ő mit tenne, szerinte mit kell/kellene tennie a kérdezőnek, a döntés úgyis az övé. De ha egyszer kiteregeti ide a magánéletét és tőlünk kér véleményt, akkor igen is vállalja, hogy nem mindenki fog mézes-mázasan kertelni, hanem igen is elmondja, hogy így még egy gyereket vállalni óriási felelőtlenség!

Hisz a férje elhagyta, GYED-et nem kap, nincs amiből eltartsa magukat, a kis monológja végén is afelől érdeklődik, hogy honnan tudna segélyt puncsolni, de azért ő erre a semmire vállalna még egy gyereket.

Hát ne is haragudj, de jó érzésű embernek erre azért kinyílik a bicska a zsebében.

Adott már egy gyerek, ő az, akiért maximális felelőséggel tartozik, az anyagi helyzete már így sem rózsás, de ezt tetőzné még egy gyerekkel....


Ő kérdezett, mi válaszoltunk: eszünkbe nem jutna a nincsre szülni! Némelyek meg csak hőbörögnek, hogy pff milyen rosszindulatúak itt gykn az emberek és hogy képzelik, hogy így beszélnek és mire fel utasítgatnak (amiről egyébként szó nem volt), miközben ők is csak kötekedni tudnak, mert másnak más a véleménye, ők is utasítani akarják a másikat, hogy hogyan és mit írjon plusz, ami a legnagyobb “poén”, hogy ők maguk sem tudnak semmit tanácsolni arra, hogy a semmiből, vagyis bocsánat pár tízezer forintból mégis hogy a rossebbe tartson el 2 gyereket és magát a kedves kérdező. Ti is csak az észt osztjátok, de túl sok konkrétumot ti sem tudtok ám felmutatni. Mégis miből fogja munka nélkül eltartani a két gyerekét, hmm? Ki fogja neki azt a hiányzó pár tíz/százezret odaadni, ami szükségeltetik a gyerekek neveléséhez? Az állam? Vagy ki?!

2021. jan. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/185 anonim ***** válasza:
33%

Szia kerdező! Nagyon sajnalom a helyzetedet.

Minden lehetőseget jól gondolj át ird le papírra úgy átláthatóbb. Írd le számszerűen mennyi kiadás várható ha megtartod a babát..

.mennyi lenne a bevételed(gyes, vagy amit a ferjed esetleg tudna segíteni)

Esetleg olyat mepróbalhatnal ha lemondod a gyest es beregisztrálsz a munkanelkülibe ott van támogatas munkanelkülieknek vállalkozas alapitasahoz. Csak üzleti tervet kell írni az alapján bírálják el. Kb havi 160ezret adnak félévre abból kifizezed az 50ezres katat marad 110 ezer havonta. Tudom ez is kevés, de jobb mint a gyes.

2021. jan. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/185 anonim ***** válasza:
0%

37-es, ne adj már neki hülye ötleteket...


Ehhez a támogatáshoz alapból el kell végezni egy képzést, ami jelenleg nem is indul.

2021. jan. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/185 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell elvegezni. Ha pl takarítasra csinal vallalkozast még okj vegzettseg se kell.
2021. jan. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/185 anonim ***** válasza:
38%
39-es, de, kell. Ez nem a vállalkozási tevékenységnek, hanem magának a pályázatnak a feltétele, nézz utána..
2021. jan. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!