Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mikor akar szülés után...

Ki mikor akar szülés után vissza menni dolgozni?

Figyelt kérdés
Én leginkább 1 éves kora körül tervezem, hogy közösségbe legyen, illetve a pénz is motiváló szempont

2021. febr. 16. 09:00
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
59%

"Ezt én sem értem minek szül valaki 2-3-4 gyereket,"


Van bármi közöd hozzá? Amíg nem hozzád megyek koldulni addig neked nem mindegy? Akik szeretnének 3 vagy több gyereket miért ne lehetne?

Nem sírt itt emiatt senki, csak egyszerű tény, hogy több gyerek esetén lényegesen kényelmesebb az egész családnak ha anyuka nem rohan vissza azonnal amint a legkisebb mondjuk 2 éves.


A házasság egy csapat munka is. És egy csapatban nem mindenkinek ugyanaz a feladata. A közös sikerhez apa pénzért dolgozik, anya meg otthon gyerekek, háztartás, vetemény, haszon állatok. Tök elfogadott volt sok sok éven át.

De ha valakinek más működik akkor az is lehet jó. Csak ezt az egymás fikázását ("mereszti") hanyagoljuk már légy szíves!

2021. febr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
70%

Nem téved a 46-os, pusztán nem fejtette ki, hogy az államnak ér annyit az illető munkája, nem nekünk, minket nem kérdeztek meg. Ha rajtam múlna, akkor pl a pedagógia lenne az egyik legjobban keresett szakma, elvégre a gyermeket bízom rá a tanárra és a megfelelő oktatását, ez nekem elég sok pénzt megér, cserébe persze jó volna egy elég szigorú felvételi rendszer, hogy csak a legkiválóbbak kerülhessenek be, és ne legyen ejtőernyős szak.


Ugyanakkor itt van a "két diplomás minimálbéres" példája is. Ha egy másik perspektívából vizsgálom meg a dolgot, akkor azt is lehet mondani, hogy az illető 2x is rosszul döntött az életben, ha az állítólagos 2 diplomájával nem sikerült egy minimálbérnél többet összeszednie. Egyébként is elég szkeptikus vagyok már ezzel a diplomás szóval, hiszen már az is annak hívja magát, aki egy 3 éves alapképzést a Tápiósági Főiskolán 10 év alatt elvégez, de barátnőm is a 2 diplomájára veri a mellét, ami egy alap és egy mester kommunikáció szakon (ami ugye egy, mert a diploma nem 3 éves, és a Bologna rendszerrel nem az volt a cél, hogy sokdiplomásokat képezzenek, hanem hogy könnyebben lehessen lavírozni az egyes szakok között. Még a nevében is benne van: alap). Meg mikor itt is leírja valaki, hogy milyen sok szakmája van, azt kiderül, hogy mindegyik olyan, ami lutri, hogy lesz-e vele munkája, vagy lehet pontosan tudni, hogy nem abból fog meggazdagodni, esetleg mindenképpen nagyvároshoz kötött a végzettség. Pl aki egy kis faluban ped asszisztensként nem talál magának semmit, annak pont annyi csodálkozni valója van, mint ugyanilyen körülmények között a lakberendezőnek. Őszintén szólva - mindamellett, hogy azt fenntartom, hogy rengeteg munka rendkívüli módon alulfizetett - azt látom, hogy sokan saját magukat keverik olyan anyagi helyzetbe, amilyenbe. Mint ahogy fentebb is írtam, oda kell költözni, ahol munka van, aki ezt megfordítja és emellé nem is tud egy piacképes végzettséget hozzárakni, az ne háborogjon.

2021. febr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
20%

#50: a baby sitter nem keres olyan nagyon rosszul, tessék csak felszorozni mennyibe is kerül 2-3 gyerek hétköznap napi 10 órával?

(utazassal együtt kb ennyit van távol apuka egy átlag irodai munka esetén és feltételeztem, hogy a nap többi részében 50/50% gondozzák őket)

Ja és egy sima bébi csősz nem fog főzni, mosni, takarítani, hanem "csak" vigyáz a gyerekekre. Szóval ilyen munkát igencsak magasabb órabérben tudsz szerezni.

2021. febr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
52%

#53

A babysitternek az a munkája, azért fizetnek, hogy vigyázzon a gyerekre. Egy anyának meg egy apának viszont az a kötelessége, hogy megtegye. Azért senki nem ad neki 5 forintot sem, mert vigyáz a gyerekeire. Rossz a példa.

2021. febr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
67%
Nem rossz a példa mert anya elmehet pénzért dolgozni de jó sokat kell keresnie, hogy ki tudja fizetni annak a költségeit amit ő maga meg tudna csinálni. Ezzel kell összevetni. Szép kis összeg jön ki.
2021. febr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
46%

Soha 🤣🤣

Najo nemigaz .. 10 ev mulva

Addig meg szulok 😉

2021. márc. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
57%
Pacsi #56, jól teszed :)
2021. márc. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
36%
Haha koszi ilyet se irnak sokan😊❤
2021. márc. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
72%
51, lelked rajta, nekem fontosabb hogy a gyerek az apját is ismerje meg töltsön vele időt, mert szerintem az apa szerepe ugyanannyira fontos mint az anyáé, csak főleg nők ezt elfelejtik sokan, és jóvanazúgy hogy apa dolgozik reggel 5től éjfélig meg ilyeneket hallok sok ismerősnél ha hiszed ha nem, nekem nem bejövős ez, mert a gyerekek is megsínylik igen. Szerintem mindig a meglévő gyerek fontos nem a tervben levő. Ha tudom hogy nem tudok úgy vállalni még 2-3at hogy a férjemnek ne kelljen megszakadni azért mert én otthon ülök, akkor nem vállalok többet, nem veszem el a már meglévőtől az apját kb.
2021. márc. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
32%
#59: nekem cimezted, akkor tisztázzuk: apa vagyok, jelenleg is homeofficeban otthon, 3 pici gyerekünk nem terv hanem valóság és pont ugyanúgy heti 5x8 óra a munkaidőm mint évek óta mindig. Nyilván ahol csak plusz munkával oldható meg, ott nem jó ha csak apa keres pénzt. Nálunk a fizum fedezi a havi költségeket, így a gyed, gyes, csp, adokedvezmeny mind mehet megtakarításba.
2021. márc. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!