Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért várják el a mai nők a...

Miért várják el a mai nők a férfitől,hogy megszakadjanak még munka után is,csak mert van egy pici baba?

Figyelt kérdés

Egy napokkal ezelőtti kérdés ihletett,miszerint minek vállal másik gyereket az,akinek a férje nem segít otthon?

Nem nagyon tudok ezzel azonosulni,bár latom 80%-a a nőknek szétszakítaná a férjét,azután csodálkozik ha válás lesz a vége.


Igen,ketten vállalták,DE!egy nőnek most otthon van a munkahelye. El sem tudnám képzelni,hogy a férjemet beállítsam mosogatni,porszívózni,bármi,miután hajnal 5-18ig dolgozik. Itthon vagyok,ez tényleg annyira bonyolult? Ráadásul ikreim vannak,nem is voltak álombabák,na de ez volt a feladatom. Nekem itthon volt a munkahelyem,a férjemnek a munkahelyén. Azért 100x ezt választanám,mint a férjem fizikai munkájat.


Vagy nagyon eltunyultak már a mai anyukák?

Nyílván hétvégén segített kérés nélkül,na de munka után beállítani a férfit? ? Szeretik ezek a nők a férjüket? Miért akarják szétszakítani?


2021. febr. 23. 07:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
83%

Ott kezdődik a story hogy olyan férfinak nem szültem volna gyereket, akinek nem természetes, saját igénye, hogy foglalkozzon a gyerekével munka után. Az én férjem nem éli meg megszakadásnak, neki ez a kikapcsolódás, hogy vele lehet. Felelősségteljes munkaköre van, nagyvállalatok IT infrastruktúráját kell kitalálnia és lemenedzselni az egész folyamatot. Mégis az neki a természetes, hogy segít nekem. Hisz tudja hogy én is elfáradok abban a 24 órás szolgálatban. Mert a gyerek jó ideig 24 órás munkakör. Ha anyának sosincs kikapcs, mert a férfi felteszi a kezét, hogy ő ledolgozta már a sajátját a "gyárban", ez meg a nő "munkahelye most", akkor azt mindenki megsínyli egy idő után, de a gyerek a legelőször és leginkább. Egyébként akinek 5-18ig dolgozik a férje, azt remélfm megfizetik annyira, hogy tudnak heti egy takarítónőt fizetni és esetleg bébiszittert néha, hogy ne anya szakadjon meg.


Ez egy érdekes videó:

[link]

2021. febr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
86%

Kár, hogy a kérdést nem lehet pontozni...

Milyen nő már az, aki ilyen kérdéssel challengeli a többi nőt, anyát?

2021. febr. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy vagyok vele, hogy nyilván az itthoni munka nagy részét nőként én csinálom meg, de elvárom, hogy a párom is segítsen. Ő 8 órában dolgozik a munkahelyén(ráadásul sokszor csak bent van és nincs is semmi dolga), míg én a baba mellett 24 órában "dolgozom". Nyilván éjjel hagyom aludni a férjemet. De szabadnapokon azért jó, hogy bevállal itthon dolgokat, hiszen én meg elfáradok a sok éjszakai kelésben meg az egész napos házimunkában és babázásban. A másik oldala a dolognak meg az, hogy ő is így tud igazán a gyerek apukája lenni, hogy rendszeresen minőségi időt tölt vele, amit sokan úgy értelmeznek, hogy "segít" az anyukának a gyereknevelésben...
2021. febr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
85%
Csak nálunk kel éjjel a férjem? Szinte ugyan annyit vagyunk fent, nem nehézség neki.
2021. febr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
79%
54: az én férjem is kel a lányunkhoz. Sőt ma először volt olyan, hogy én átaludtam egyébredését és csak reggel mondta a férjem, hogy viszonylag könnyen sikerült visszaaltatnia. 1 éves lesz a lányunk jövő héten.
2021. febr. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
68%

Nyilván sokaknál kel a férj, ez egyéni megegyezés kérdése.


Nálunk már alapból én nem akartam, hogy ő keljen a babához, hiszen reggel megy dolgozni, jó lenne, ha nem karambolozna vagy nem rontana annyit a munkahelyén a fáradtságtól, hogy kirúgják.


Én napközben le tudok feküdni a kicsivel, ha fáradt vagyok az éjszakázástól, ő nem. De amúgy minden másban partner, meg néha azért csak felkel ő is, de alapvetően ez az én feladatom.

2021. febr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:
81%
Az én férjem is minden éjjel kel a hármas ikrekhez, cumisuvegben adja nekik az anyatejet. Nekünk jó így, nem is szültem volna neki, ha még ennyit se lenne képes megtenni..
2021. febr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
80%

57 Nem feltétlen azon múlik képes-e rá. Az én fiam pl nem fogadta el soha a lefejt tejet. Se cumisüvegből se máshogy. Szóval konkrétan cseszhetném, hogy felkel, ha egyszer nem tud vele mit kezdeni. Sőt nem is altatja, mert csak cicin alszik el. Majd ha már nem így lesz, akkor ő is tud altatni, kelni és fog is.

De ezen kívül bármit megcsinál. Eteti, fürdeti, pelenkázza (ami különösen nagy szó hogy el is mossa, mert mosit használunk)..... Stb. Egyszóval ha hazajön, nyugodtan rábízhatom a gyereket, hogy utolérjem magam. De ha nem is érek a dolgom végére, akkor sincs egy rossz szava sem. Felnőtt férfi. Meg tud csinálni bármit és nem esik nehezére

2021. febr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:
93%
Az mondjuk akár oké is lehet, hogy házimunkát nem sózok rá hétköznap. De hogy a gyerekével se foglalkozzon?? Akkor az úgy tök rendben van, hogy apukának nulla kapcsolata van a saját gyerekével, illetve nulla igénye időt tölteni vele? Az tök természetes, hogy a gyerekkel való foglalkozást apuka egy kellemetlen feladatként fogja fel, amitől megkíméli a drága neje? Hát nekem ez a hozzáállás több, mint gáz, biztos, hogy nem lenne igényem olyan férjre, aki így áll a gyerekeinkhez... De az is tuti, hogy egynél több gyerek nem lenne, ha ez valamiért csak szülés után derült volna ki.
2021. febr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:
87%
Az a durva 59, hogy tök rendben van, hogy apu max 5 percet gügyög a gyerekkel, meg jajj férfi úgyse tud vele mit kezdeni, amíg ugye együtt van anyuval. De abba a pillanatban ahogy betelik a pohár és válnak, apu azonnal hőbörög, hogy hát a gyerek fel sem ismeri, meg nem szeret vele lenni, mert biztos anyu ellene neveli...
2021. febr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!