Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért várják el a mai nők a...

Miért várják el a mai nők a férfitől,hogy megszakadjanak még munka után is,csak mert van egy pici baba?

Figyelt kérdés

Egy napokkal ezelőtti kérdés ihletett,miszerint minek vállal másik gyereket az,akinek a férje nem segít otthon?

Nem nagyon tudok ezzel azonosulni,bár latom 80%-a a nőknek szétszakítaná a férjét,azután csodálkozik ha válás lesz a vége.


Igen,ketten vállalták,DE!egy nőnek most otthon van a munkahelye. El sem tudnám képzelni,hogy a férjemet beállítsam mosogatni,porszívózni,bármi,miután hajnal 5-18ig dolgozik. Itthon vagyok,ez tényleg annyira bonyolult? Ráadásul ikreim vannak,nem is voltak álombabák,na de ez volt a feladatom. Nekem itthon volt a munkahelyem,a férjemnek a munkahelyén. Azért 100x ezt választanám,mint a férjem fizikai munkájat.


Vagy nagyon eltunyultak már a mai anyukák?

Nyílván hétvégén segített kérés nélkül,na de munka után beállítani a férfit? ? Szeretik ezek a nők a férjüket? Miért akarják szétszakítani?


2021. febr. 23. 07:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
21%
Nagyon kevés olyan van ki anyuka.A többség a gyereket beválalja hogy a kapcsolat megmaradjon és az anyagiakért ez a baj.
2021. febr. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
100%

41-es.

Az ilyen anyuka ki is lehet. Megérdemli.

A barátnőm is így vállalta a gyereket. Csalta az ura folyamatosan. Azt mondta neki, hogy ha szül egy gyereket befejezi mert neki az a baja, hogy nem akar gyereket a felesége. Vagy elválnak. Szegény hülye persze belement. Persze életében nem dolgozott de mondjuk a férje sem, a férje szüleit pumpolják mert milliomosak. Most is csalja csak nyíltan sőt a gyerekekkel(!) sincs egy percet sem mert vagy a csajnál van van a PS-t nyomja.

Hiába sír nem lehet már visszacsinálni a gyerekeket.

Az ilyen megérdemli. Ha egy kapcsolat eleve sz*r egy gyerek nem változtatja meg, sőt akkor azért veszekszenek. Hát köszi én így nem vállaltam volna gyereket az anyagiak és a kapcsolat megmentése miatt.

2021. febr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
91%

1. A férfit a munkahelyén a munkája végzésében senki nem akadályozza. A nőt otthon a házimunka végzésében simán tudja akadályozni a gyerek, ha olyan típus (nem, nem akkor, ha nincs megnevelve).

2. A gyerek a nő "munkája", vele van otthon. NEM pedig még pluszban a házimunka teljes egésze is. Ez két külön munkakör, míg a férfi általában egyetlen munkakört tölt be.

3. A gyerekkel való foglalkozás keményen leszív. Mármint ha tényleg foglalkozol vele kb. nonstop, nem pedig csak elnézelődik, később eljátszik magának - nyilván egy ilyen típusú gyerek nem szív le annyira. A bölcsis gondozónők és az óvónők sem napi tizenórában, a hét mind a hét napján végzik a gyerekfoglalkoztatást, az anyáktól viszont elvárnák ezt, ráadásul úgy, hogy mosolyogva, derűsen, maximális lelkesedéssel tegyék. Az apáktól nem, tőlük hasra kell esni, ha hétköznap fürdetés előtt egy kicsit elprüntyögnek a gyerekkel, félig oda sem figyelve rá, meg hétvégén elviszik állatkertbe vagy valahová kirándulni a családot, pedig ez lóf*sz, főleg, hogy akkor is a nő pakol be, ő gondolkozik azon, hogy hogy legyen a gyerek evése, pelenkacseréje, alvása, váltóruha, ezazamaz.

2021. febr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
94%
Az én párom napi 10 órát dolgozik.El is fárad tudom mert magam is ugyanazt csináltam évekig, mint ő.Megis volt a gyerekünk születése után 8 hónappal egy nezetelteresunk,mert mondjuk addigra lettem zombi mindenfél értelemben attól, hogy egy éjszakát sem aludtam végig a szülés utántol kezdve.(amúgy 2.5 éves koráig sűrűn ébredt utánna már nem annyira). Igen egy ideig az ember azt mondja, itthon vagyok ez az én dolgom,de ha valóban nehéz a baba akkor a napi 24-be belefárad és kell neki a másik fél segítsége.Tapasztalatom alapján ott nem jelent gondot ha a férfi nem igazán veszi ki a részét munka miatt,ahol van bőven nagyszuloi segítség, testvér vagy valaki.Ikres család 2 van a környezetemben,mindegyik kap elég sok segítséget a nagyszuloktol.Azt el tudom képzelni hogy még az elején vagy és úgy érzed ez meg se kottyan,de lesz idő mikor igencsak kellene a plusz erő, mert ki leszel.Mondjuk ne legyen igazam.
2021. febr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
92%
Jaj, ne vicceljünk már.. Mindeki elfárad a melóba, ki jobban, ki kevésbé.. Én is szívesebben lazulnék meló után, mint, hogy bármilyen házimunkát végezzek és ha lesz gyerek, amit tudok megcsinálok. Viszont nem nagyon értem az ilyen érvelést🙄 Ha mindkét fél dolgozik mert a gyerek már ovis, akkor anya és apa is csak ül a tv előtt este, a gyerek meg rendezi magát? Gondolom el is hozza magát az óvodából... Vagy hogy kell ezt elképzelni?? Vagy ez a munka után jár a pihenés dolog, csak addig érvényes míg anya otthon vakarja a seggét és apa rohad a melóba? Ha anya is dolgozik, az már más ugye? Ő oldja meg munka után a "munkát" 😀 Az a legszomorúbb, hogy ezt nők mondják.
2021. febr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ez engem is érdekelne, hogy mennyi idősek a gyerekeid.
2021. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
76%

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__hazas..



Itt a másik kérdése nincs gyereke az anyjával él 40 évesen.

2021. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként most nagyon megszaporodtak ezek a polgárpukkasztó kérdések, ahol egy idő után fel is szívódik a kérdező, mert nagyjából senki nem áll mellé.


Pl ez is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Vagy ez:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Nem lennék meglepve, ha ugyanaz az ember írogatná ki ezeket. Mert egy közös tulajdonság mindegyiknél van: nem tud érveli a kedves kérdező sőt, sokszor átmegy személyeskedésbe, sértegetésekbe, ha valaki sarokba szorítja.

2021. febr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
100%

Ha a faszinak "megszakadás" hogy foglalkozik a saját gyerekével, akkor bocs, de mi a retkesistenf_száért csinálta? A legtöbb anyukának ugyanis az sokkal inkább "segítség" lenne, hogy végre, hosszú órák után kivegye valaki a kezéből a csimpaszkodó gyereket, mint egy 10 perces mosogatás.

Ezt a jajj a családjáért dolgozik baromságot is el kéne már felejteni. Ha nem lenne családja nem dolgozna? Meg azt is nagyon sokan szeretik elfelejteni, hogy nem csak apuka keres pénzt. Egy normális nő dolgozik gyerekvállalás előtt így kap "fizetést" amíg otthon van. Nyilván kevesebbet, de ezt tudta apuka is előre, nem utólag kell meglepődni.

2021. febr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
72%
A "pici gyerekről" ismerni fel. "Pici baba" "pici gyerek", nem tudom ő biztos látott már nagy hatalmas babát meg nagy óriás gyereker.
2021. febr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!