Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor és hogy jutottunk...

Mikor és hogy jutottunk idáig, hogy nők így vélekednek a gyermekvállalásról? De jó, hogy nincs, mert:

Figyelt kérdés

"sokat vagyunk együtt, ugyanúgy járok edzeni sportolni, a nyaralas az tényleg nyaralás és nem ment tönkre a testem 27-28 evesen... ha elakarunk utazni megtehetjük bárhol barmikor, új hobbikat tanulhatok és a munkámban is előrébb vagyok"


"Rendezgetjük a házat és nem kell bababiztossá sem tenni elmehetunk megnezni egy filmet ami ejfelkor vagy később végződik. Stb"


2021. aug. 15. 10:34
 11/99 anonim ***** válasza:
96%

Na ahhoz mit szólsz, hogy nekem ugyan két gyerekem van, akikkel mindig együtt megyünk nyaralni, nincs nagyszülő, nincs bébiszitter... élvezem is a velük töltött időt,

DE

időnként bizony visszasírom azokat a nyaralásokat, amikor még csak ketten voltunk, nem kellett alkalmazkodni. Jóval olcsóbban is kijöttünk, mégis messzebb jutottunk.

Miért lenne ez bűn?

2021. aug. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/99 anonim ***** válasza:
31%
Én 42 éves vagyok, emlékszem anyu barátnője nem akart gyereket, nem is volt neki. 5 éves lehettem, csináltam valami rosszat és simán odavágta anyunak, hogy miért nem ad intézetbe, később is elcsíptem beszélgetéseket, ahol anyunak ecsetelte, hogy elszúrta az életét velünk stb., szóval ilyenek régen is voltak. Anyukám meghalt már rég, a bátyám tartotta vele a kapcsolatot, azért az jól esett neki, hogy évente többször áthívta a bátyám, meglátogatta, Karácsonyra elhívta stb., mert egyébként a kutya nem nyitotta rá az ajtót.
2021. aug. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/99 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene mindenkinek gyereket vállalnia? Így is túlnépesedett a föld.

Ha valaki nem akar gyereket akkor ne legyen gyereke.Egyrészt nem lenne belőle jó szülő,hiszen mindenre nyűgként és hátrányként tekintene ami egy gyerekkel jár,másrészt ő úgy döntött,hogy neki nem kell családot alapítania ahhoz,hogy boldog legyen.Boldog a párkapcsolatában vagy épp anélkül is.Tiszteletben lehet ezt tartani.


Nem is kell bele magyarázni másokba,hogy rosszak vagy kevesebbek azzal,hogy nincs gyerekük és nem szabad őket bele kergetni abba,hogy igenis kell a gyerek.Semmivel nem kevesebbek.Ők úgy boldogok ahogy vannak.

2021. aug. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/99 anonim ***** válasza:
89%

És aki boldog a gyerekével, van élete, rendszeres szexuális élete, az hogy jut el odáig, hogy egy anonim oldalon kérdezgeti, hogy más miért ilyen okokra hivatkozva vállal gyereket?


Amúgy meg nem kell ide ok, elég az az ok, hogy nem akar. Ennyi. A miértje az, hogy nem akar gyereket. Az meg, hogy lefeministázod (degradáló kifejezésként), az rád nézve szégyen, mert ha anya vagy, akkor neked is feministának kellene lenni, főleg, hogyha lányod van.

2021. aug. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/99 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is mindig voltak ilyenek egyrészt.

Másrészt ma sokkal több a választási lehetőség, hogy az ember mivel tölti meg a hűtőjét, a lakását, az életét. 40 éve még a hűtők tartalmában se volt sok különbség, ma meg...

Emellett az egyre gyakoribb klíma szorongás, a tudatosság növekedése is rátesz. Indiában ma is sokan szülnek...

2021. aug. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/99 anonim ***** válasza:
92%
Gyerekápoló voltam. Szívvel lélekkel csináltam, de annyira lefárasztottak a gyerekek, hogy otthonra már nem akartam. Most mással foglalkozom, de még mindig nem bántam meg. Egyszerűen jó, hogy most olyan dolgokat is megtehetek, amit korábban nem. A boldogságot nem mindig a gyerek jelenti.
2021. aug. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/99 anonim ***** válasza:
93%
Ha olvasnál történelmet, tudnád, hogy régen, hogy bántak a gyerekekkel. Az ősember nem "épített" neki saját barlangot, csak megvédte a tigristől, míg felnőtt, mert ösztönösen kódolva volt. A középkorba 12 évesen hozzáadták vmi gazdaghoz hogy ne kelljen rá költeni. Azért szültek, mert nem volt sok választásuk. Ma már van. A mai gyerekvállalás romantizált és a társadalmi gyereknevelési elvárások sok lemondást követelnek a szülőktől, amit nem mindenki vállal. Mi ezzel a gond?
2021. aug. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/99 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem hol a “probléma”, meg úgy alapjáraton mi ezzel a probléma..

A gyerekvállalás magánügy és hihetetlen meglepő módon nem akar mindenki. Nagyon is van igazság a fent felsorolt dolgokban, ha valaki nem kívánja feláldozni az életét egy gyerek miatt, hát szíve-joga.

Nekem sincs kedvem éveken át kakis pelenkákat cserélni, éjszakánként nem aludni, stresszelni, folyton fáradtnak lenni, idegeskedni, gyerekbőgést hallgatni, minden programot a gyerekhez/gyerek köré igazítani és még sorolhatnám.

Őszintén nem értem neked ez miért fáj. Ha te akarsz gyereket szüljél, ne más magánéletében turkálj!

2021. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/99 anonim ***** válasza:
13%

Hát kinek mi,nekem az hogy megnézhetek egy éjféli filmet, valahogy nem egyenlő szinten van azzal, hogy életet adok a saját véremnek.

Ez a jó test dolog hülyeség, nem minden gyerektelen jó alakú (sőt), és nem minden szülő nő hízik el. Sokakról meg nem mondod,hogy 1-2-3-4 gyereke van.


Szerintem sivár lehet az az élet, ami család nélkül telik, mert a fiatal évek elmúlnak,idővel más lesz az értékrend. A barátok elkopnak, a pasik jönnek mennek ha nincs egy stabil házasság, de hát ez az én véleményem.


Valamelyik válaszra reagálva, azért itt lógok én például, mert épp ágynyugalomra vagyok ítélve várandósan, a férjem pedig szorgoskodik a konyhában hogy egészséges és finom ételt főzzön nekem, mindezt munka után,mert egy család vagyunk és számíthatunk egymásra.

Én pedig 24évesen képes vagyok heteket hónapokat ágyban feküdni, egyébként sportos típusként, mert a kisbabám érdekében most ezt kell tennem.


Ilyen egy család, jó esetben a gyerekeink idős korunkra viszonozzák az odaadást, ha amúgy jó a kapcsolat.

2021. aug. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/99 A kérdező kommentje:

19 tökéletesen megfogalmazta, amire én is készültem

Teljesen aránytalan indokok, amiket ír a többség!


Kb nem megyek el érettségizni, mert most vágják meg tesóm szülinapi tortáját...

2021. aug. 15. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!