Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor és hogy jutottunk...

Mikor és hogy jutottunk idáig, hogy nők így vélekednek a gyermekvállalásról? De jó, hogy nincs, mert:

Figyelt kérdés

"sokat vagyunk együtt, ugyanúgy járok edzeni sportolni, a nyaralas az tényleg nyaralás és nem ment tönkre a testem 27-28 evesen... ha elakarunk utazni megtehetjük bárhol barmikor, új hobbikat tanulhatok és a munkámban is előrébb vagyok"


"Rendezgetjük a házat és nem kell bababiztossá sem tenni elmehetunk megnezni egy filmet ami ejfelkor vagy később végződik. Stb"


2021. aug. 15. 10:34
 51/99 anonim ***** válasza:
13%
Jó, mondjuk a mi családunk meg olyan, hogy számíthatunk egymásra, én a szüleimre, ők ránk, ők majd a gyerekeinkre....meg úgy mindenki mindenkire. Ha egyszer itt ez a rendszer, miért akarna elkövetni az ember "generációs öngyilkosságot", hogy megszakítsa a sort, mikor a sor kapcsán jók az élmények. Azt amúgy megértem, hogy ha valaki nem akar azért szülő lenni, mert csak rossz mintája van vagy éppen semmilyen sincs, de ha már itt tartunk, a megszakítást az által is meg lehet oldani, hogy az ember kikupálja magát, aztán belőle kiindulva már ismét jó a sor. Persze nyilván könnyebb vagy szórakoztatóbb váltogatni a mókuskereket a rekreációval míg rátok nem dobják az egyhatvanat, mondván nincs garancia. Persze, hogy nincs semmire sincs. Pl nyugdíj
2021. aug. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/99 anonim ***** válasza:
95%

41,én nem is akarom,hogy a gyerekeim öreg koromban rólam gondoskodjanak.

Kb mire én megöregezem 30-40 évesek lesznek saját családdal vagy saját olyan élettel amibe nem akarok én mint pelenkázandó,ellátandó öreganyó bekerülni.


Nem azért szülünk,hogy legyen aki vénkorunkra ellát majd..Ők se azért alapítanak családot,ha AKARNAK.

Meg ezt nem is lehet így felfogni,hogy szülök egy gyereket hogy ne maradjak egyedül..


Ha családot akarsz alapítanod kell.Ha nem akkor mindig keresel társat akivel jól érzed magad.

2021. aug. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/99 anonim ***** válasza:
82%

51 Képzeld a mi családunk is olyan, hogy számíthatunk egymásra, anélkül is, hogy én kötelező jelleggel, akaratom ellenére gyereket szülnék. Hihetetlen, mi? Szülőkön és a rokonainkon túl számos nagyon jó barátunk van, akikkel együtt nőttünk fel és akikre bármikor számíthatunk és termesztésen ők is ránk. Te tényleg tök komolyan azt hiszed csak a gyereket vállalók életében vannak jelen olyan emberek, akikre számíthatnak, akik boldoggá teszik őket? Mert akkor neked nagyon sivár és szomorú életed lehet.


"Ha egyszer itt ez a rendszer, miért akarna elkövetni az ember "generációs öngyilkosságot", hogy megszakítsa a sort, mikor a sor kapcsán jók az élmények."


HOL ez a rendszer?? Mindenki maga dönti el számára mi a követendő "rendszer" és biztosan nem fogok csak azért beállni a sorba, mert néhány szűklátókörű egyed képtelen ép ésszel felérni, hogy az életet másképp is lehet élni, pl gyerek nélkül! Millió és egy oka van annak, hogy valaki nem akar szülni, ezek fel is lettek sorolva, de te csak kötöd az ebet a karóhoz és értetlenkedsz. Aki nem bírja felfogni, hogy számos okból dönthet úgy valaki, hogy nem fog gyereket szülni és ennek ellenére is teljes és boldog életet él, abba kár a szó.


Szomorú, hogy te csak akkor látod értelmét az életednek, akkor találod azt értékesnek és boldognak, ha gyereket szülhetsz. Aztán, ha felnőttek és a saját életüket élik, akkor mit csinálsz? Céltalanul bolyongsz magányosan az életben, mert gyerek nélkül nem tudsz magaddal mit kezdeni? Ez nagyon-nagyon szomorú. Sokkal szomorúbb annál, mint hogy valaki nem tudatosan nem szül.

2021. aug. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/99 anonim ***** válasza:
76%
Mikor és hogyan kezdtek az ösztöneik és a társadalmi agymosás helyett REÁLISAN gondolkodni a nők (+férfiak)....?
2021. aug. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/99 anonim ***** válasza:
84%

Egyszerűen csak nem kell belemenni ezekbe a vitákba. Az olyanok, mint a kérdező, el sem tudja képzelni, hogy létezik más életcél a gyereken kívül.

El kell érni oda, hogy magasról tegyél az ilyenek véleményére, közük meg aztán semmi ahhoz, hogy szülsz-e egyáltalán, vagy hogy mikor szülsz. Nem kell válaszolni, el kell engedni a kérdést.


Be kéne fejezni a turkálást mások méhében. 😘

2021. aug. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/99 anonim ***** válasza:
70%
A 19-es válaszoló tökéletesen leírta, hogy sokan miért NEM akarnak gyereket.
2021. aug. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/99 anonim ***** válasza:
88%

Annyi állapítható meg ezekből a kérdésekből, hogy van frusztrált gyermektelen, meg frusztrált gyermekes is. Én gyermektelen vagyok, én írtam a történelmi válaszokat az elején, mert azok tények, nem személyes érvek. Nehéz velük vitatkozni, de a 65 és 56%-os válaszolóknak azért sikerült lepontozniuk, mint mindenkit, aki gyerektelen választ írt. Na, hát ők a feszkós gyerekesek. :( Na de a másik tábort sem kell félteni, feszkós gyerektelenek is oda tudnak mondani.

Teljesen felesleges bármit is érvelni, mikor a gyerekvállalás érzésből fakad, az ember vagy vágyik rá, vagy nem. Semelyik nem jobb, vagy rosszabb ettől a másiknál. Ha valaki nagyon ezen pörög és mindenáron megakarja győzni a másik felet, inkább magán gondolkozzon el, hogy neki ugyan miért olyan fontos ez. Mint pl. a kérdező, aki direkt provokatív hangnemben, és nem őszinte kíváncsisággal írta ki a kérdést, majd a reakciót.

Hála égnek van egy jó pár elégedett gyerekes és gyerekmentes is, aki nem áll neki érvelni, mert jól érzi magát a bőrében. Ők nem válaszolnak ilyenkor, csak csendben figyelnek, vagy tovább görgetnek, ami valahol sajnálatos, mert a frusztráltak így róluk nem értesülnek, csak a saját önigazolásukat érintő válaszok érkeznek el hozzájuk.

2021. aug. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/99 anonim ***** válasza:
88%

Második gyerekkel vagyok terhes,de még én is azt mondom,hogy mint életcél pusztán gyereket szülni elég silány.

Nekem is gyerekek mellett van célom,és értem is el dolgokat az életben amire szintúgy büszke lehetek.Nem kell elakadni annál,hogy szülni elég,és semmi más nem számít.


Bárki szülhet emellett,nem nagy ügy a legutolsó putri is legalább 5 gyereket (nyomokban,ha már elvitte őket a gyámügy,az ilyen bár ne szülne..) tartalmaz.

Valamelyik nap olvastam egy friss hírt,hogy 5 másik gyerek mellett éhen halt egy 1,5 éves (azthiszem,az egyre és a pár hónapra emlékszem..) gyerek.Úgy,hogy a szülők minden nap eljártak mellette (persze részegen többnyire..).Nem egyik percről a másikra gyengül le annyira,hogy bele haljon az éheztetésbe.Napokig ott fekhetett gyengén és éhezve mire meghalt.

Egy másik földhöz vágta a frissen híd alatt szült csecsemőt (idézőjelben elejtette,na persze..),feldarabolta és a tisztába szórta.Ez is idei.Azért,mert a palija nem akart gyereket,ő meg már elvetetni nem tudta.

Megint egy másik élve,úgy ahogy van kidobta két utca közé egy kuka mellé a csecsemőt.Tavaly télen,fiatal korú volt.Szerencsére ez a baba él és virul,ellenben napi szinten több ezret próbálnak meg gyilkossággal eltűntetni..


ERRE SZÜLJÖN MINDEN NŐ NEMŰ? Erre b*zdmeg? Ha valaki nem akar gyereket SEMMILYEN indok nincs ami miatt rá kell beszélni,hogy essen teherbe,hordja is ki vagy tartsa is meg.

Van akinek nem való gyerek,már csak amiatt is ha ő nem akar.Mindegy milyen okkal,az magánügy.


Ha valaki úgy esik teherbe,hogy nem akar annak millió egy következménye és jövője van,de abban sem az anya,sem a gyermek nem él olyan életet amilyet szeretnének.Szeretet nélkül nem lehet gyereket nevelni,és nem is érdemes kényszerből csinálni.Ez nem olyan mint az iskola amit mindig magadra tuszkolsz mondván,hogy túl leszel rajta pár év alatt.A szülő élete végéig szülő marad.

2021. aug. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/99 anonim ***** válasza:
77%

Miért azonosítja mindenki az egyedüllétet a magánnyal?

Magányos a fene, engem zavarnak az emberek, a családtagok meg főleg.

Sőt, fura, de a szüleim is egyedül érezték jól magukat: alig várták, hogy elköltözzek, ők is szépen megoldották, hogy külön legyenek, és mindenki elmolyolt a saját kis világában.

2021. aug. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/99 anonim ***** válasza:
77%

53-as válaszoló én szerintem tudom a választ mi lesz ha kirepülnek a gyerekei, elkezdi őket szekálni, hogy mikor lesz unoka xDDD


Egyébként a 24-es válaszban minden benne van szerintem, ha a kérdést feltevő ezek után sem érti, akkor egyszerűen nem akarja megérteni mert a terhességi hormonok blokkolják vagy nem tudom.

2021. aug. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!