Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor és hogy jutottunk...

Mikor és hogy jutottunk idáig, hogy nők így vélekednek a gyermekvállalásról? De jó, hogy nincs, mert:

Figyelt kérdés

"sokat vagyunk együtt, ugyanúgy járok edzeni sportolni, a nyaralas az tényleg nyaralás és nem ment tönkre a testem 27-28 evesen... ha elakarunk utazni megtehetjük bárhol barmikor, új hobbikat tanulhatok és a munkámban is előrébb vagyok"


"Rendezgetjük a házat és nem kell bababiztossá sem tenni elmehetunk megnezni egy filmet ami ejfelkor vagy később végződik. Stb"


2021. aug. 15. 10:34
 31/99 anonim ***** válasza:
8%

Most is magyarázkodsz utolsó :))


Titeket meg mit zaklat fel,ha megkérdezik miért nem szültök? Ja tudom,mert érzitek hogy nagyon nem normálisan gondolkodtok ;)

2021. aug. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/99 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem lehet azért beszélni erről is, manapság nincsenek nagyon tabuk, neten meg pláne. Persze nem mindegy, kinek milyen mélységben mondja el vagy firtatja a magánéletét az ember. De azért úgy vettem észre, pláne nőknél simán felmerülnek ennél talán még intimebb vagy cikibb témák is. Azt mindenki maga kell eldöntse, ha "belemászol" az empatikus vagy bunkó, na meg valaki bármiről nagy hangon nyilatkozik, más meg helyette is szégyelli magát. Anonim fórumon meg aztán sokszor olyat is elmondanak az emberek, amit még a párjuk vagy az anyjuk előtt sem vállalnának ennyire őszintén.
2021. aug. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/99 anonim ***** válasza:
89%
#31: Biztos így van, mert az tök normális gondolat, hogy függetlenül mindentől potyogtassa le a darabszámot mindenki, aztán a gyerek majd felnő, ahogy tud, az már legyen az ő gondja... Na melyik a nem normális?
2021. aug. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/99 anonim ***** válasza:
79%

#31: Nyilván azzal van a baj aki őszintén válaszol az amúgy felé szegezett kérdésnek, nem pedig azzal, aki emiatt degeneráltnak és alsórendűnek hívja a másikat. Kettőnk közül szerintem pontosan tudjuk jól, hogy melyikünk vetíti ki a nyomorát a másikra.

A 10 gyerekmentesből maximum 1 annyira gyerekellenes, hogy lenézze a szülőket, ezzel szemben 10 szülőből 9 felrakná máglyára azt akinek nincs gyereke. Vajon miért pont azokban van ennyi gyűlölet akik a "jövő generációját" nevelik?

2021. aug. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/99 anonim ***** válasza:
6%

Pont hogy nem. A gyakori is tele van azzal, hogy a rigolyás vénlányokat zavarják a parkban játszó vagy szomszédban felsíró gyerekek.

Meg jönnek a túlnépesedés dumával, mintha a modern országok ontanák a gyerekeket,közben pont itt fogyunk el, és az arabok,ázsiaiak száma nő folyamatosan. Konkrétan a magyarok is fogynak.


Akinek van gyereke,kisebb dolga is nagyobb annál,hogy a macskásnőket figyelgesse, szimplán támadtok és emiatt meg is kapjátok a visszaoltásokat.

2021. aug. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/99 anonim ***** válasza:
75%
Én csak itt szoktam ilyen előítéleteket olvasni, hogy akinek van gyereke, az elbutult és örök csapdába került, akinek meg nincs, annak biztos azért, mert nem képes ennyi áldozatot se hozni... ja és különben is minden kínos magánügy. Élőben viszont simán elbeszélgetek erről is bármelyik már/még nem anyuka vagy gyereket egyáltalán nem akaró barátnőmmel, neadjisten még kéretlen tanácsokat is adunk néha egymásnak, mégse szoktak megsértődni vagy megsérteni, legalábbis legtöbbjük már több évtizede megvan és még felhív.
2021. aug. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/99 anonim ***** válasza:
93%

Magyarázkodik a hóhér! Fel lett téve egy kérdés, amire itt a többség kulturáltan tudott válaszolni, leírva a saját nézőpontját, hogy ő miért vélekedik úgy, ahogy. Bár senki nem tartozik semmiféle magyarázattal, főleg nem egy rakat idegennek, mégis kifejtettük miért nem akarunk és miért nem akarnak sokan szülni, amire egyből jött a fröcsögés, hogy ez “aránytalan indok” és aki nem potyogtat az nem normális. Hát de, semmilyen párhuzam nincs a normalitás és a gyerekcsinálás között, itt max az a nem normális, aki ilyenekkel vagdalkozik! 2021 van, ébresztő, minden nőnek jogában van (idehaza legalábbis mindenképpen) eldönteni, hogy kíván-e gyereket szülni vagy sem. Ennyi, mit kell ezt ragozni? Érdekes, elmagyarázni senki nem tudja miért is lenne jó, ha kötelezően szülne mindenki, az is, aki a háta közepére sem kíván egy gyereket.. Talán nincs így is elég lelki sérült? Még több kell? Gyereket meg mindenki magának és a párjának szül, nem a hazának. Ha fogy a magyar, akkor szüljél, amennyi a csövön kifér, összeségében akkor is túlnépesedés van a földön és soha meg nem fordulna a fejemben azert szülni, hogy még több magyar legyen.

És ez a kérdés is ékes példája annak, hogy a gyerekesek azok, akik képtelenek elfogadni és tiszteletben tartani a másik véleményét és magánéleti döntését, ugyanis még mindig ti vergődtök, hogy milyen nem normális dolog így

gondolkodni és nem szülni! Meglepő módon én le sem tojom ki akar szülni és ki nem, nem megyek a monitor mögül osztani az eszemet, hogy pff milyen nem normális az, aki a mai világba gyereket vállal, akkor tegyétek már meg azt a szívességet, hogy ti sem személyeskedtek ismeretlen emberekkel, csak mert azok másképp élik az életüket, mint ti!

2021. aug. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/99 anonim ***** válasza:
21%

"És ez a kérdés is ékes példája annak, hogy a gyerekesek azok, akik képtelenek elfogadni és tiszteletben tartani a másik véleményét"


Elég sok gyerekes válaszolt pozitív módon, nem kellene az általánosítás.

(11-es voltam)

2021. aug. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/99 anonim ***** válasza:
78%

Ritka szánalmas némelyik momzilla megnyilvánulása. Adott egy kérdés, leírod miért nem fogsz soha szülni, amire visszakapod, hogy nem vagy normális, ezek aránytalan indokok meg megy ezerrel az általánosítás és személyeskedés, mert ugye aki nem tolja ki magából a gyerekeket, az csak “macskásnő” meg “rigolyás vénasszony” lehet. Logika lvl99.

Hihetetlen módon sem én, sem egyik barátnőm sem, aki nem akar gyereket nem olyan rosszindulatú és megkeseredett, mint pl a 31 vagy 35. Boldogan éljük a kis életünket a férjeinkkel, barátokkal és valahogy nem érzünk mindent elsöprő késztetést arra egy anonim oldalon, hogy beszóljunk a másik magánéletébe és minősítsük őket, persze szigorúan ismeretlenül, csupán amiatt, mert ők nem a gyerekben látják életük egyetlen értelmét. Ha annyira boldog és kiegyensúlyozott lennél, akkor nem itt vekengenél, hanem tiszteletben tartanád, hogy más másképp éli a saját életét és nem süllyednél le ilyen mélységekig, hogy megállás nélkül személyeskedsz és szapulod azt, aki nem szül. Miért fáj neked ez ennyire amúgy? Talán valamiféle összefüggésben áll veled meg az életeddel az, ha én vagy XY nem szülünk? Attól te még nyugodtan szülhetsz amennyit csak akarsz, akkor meg hol a probléma?

Inkább a stílusodon dolgozz, mert ezek a kommentek rólad állítanak ki bizonyítványt, méghozzá nem túl fényeset.

2021. aug. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/99 anonim ***** válasza:
73%

Rendben 38, nem ez a lényeg, de akkor tisztelet a kivételnek. Gondoltam, akinek nem inge..

Persze, vannak normális gyerekesek, szó se róla, de valahogy az ilyen jellegű kérdéseknél mindig az a történet vége, hogy a gyerektelenek vannak szidva/mocskolva/minősítve a semmi miatt.

2021. aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!