Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor és hogy jutottunk...

Mikor és hogy jutottunk idáig, hogy nők így vélekednek a gyermekvállalásról? De jó, hogy nincs, mert:

Figyelt kérdés

"sokat vagyunk együtt, ugyanúgy járok edzeni sportolni, a nyaralas az tényleg nyaralás és nem ment tönkre a testem 27-28 evesen... ha elakarunk utazni megtehetjük bárhol barmikor, új hobbikat tanulhatok és a munkámban is előrébb vagyok"


"Rendezgetjük a házat és nem kell bababiztossá sem tenni elmehetunk megnezni egy filmet ami ejfelkor vagy később végződik. Stb"


2021. aug. 15. 10:34
 81/99 anonim ***** válasza:
17%

De ember,hogy lennétek már egy család,ha a családalapításban a gyerekek a lényegesek.Pont attól lennétek egy család,ha lenne gyereketek.


De nincs,miért rossz az neked,ha ti házastársak vagytok? Nem akarsz gyereket,teljesen jó az,hogy te házasságban élsz,a házastársad mellett.:D


Tudom,tudom most az a menő hogy a család az család és még a kutyád is a gyereked,de nem értem mire jó az,hogy családnak nevezed magatokat miközben kikiáltod,hogy te párkapcsolatban érzed jól magad,gyerek nélkül.Fucked up.

2021. aug. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/99 anonim ***** válasza:
83%

“A család emberek közössége vagy több közösség kapcsolata, ahol a tagok között leszármazotti, házassági vagy örökbefogadási kapcsolat van.”


Pont. Nem értem mit kell kötekedni olyan dologban, amiben ráadásul nincs is igazad. Tökéletesen lényegtelen, hogy te mit gondolsz és szerinted mi a család, mert egy házastárs akkor is családnak minősül, ha földhöz vered magad. Ennyit írtunk, mi így vagyunk egy család, de muszáj az élő fába is belekötni és odamondani, hogy “de nem is”. De igen. Nekem aztán nem rossz, engem a tudatlanság és az indoktalan kötekedés zavar max. Őszintén sajnálom, ha valakinél a család kizárólag a gyereket jelenti, de ez legyen a ő problémája.

2021. aug. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/99 anonim ***** válasza:
83%

Ugye mikor elfogynak az alapból sem létező “érvek”. Nyugodtan meg lehet nézni bárhol máshol, a házastársak családnak minősülnek, csak magadat égeted azzal, hogy fogalmatlanul próbálsz okoskodni. :D

Amúgy komolyan érthetetlen miért fáj némelyeknek, hogy gyerek nélkül is létezik család.

2021. aug. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/99 anonim ***** válasza:
92%

Hát,ha már két férfit és két nőt is családnak nevezhetünk nem ez a legnagyobb baj.Mindenki annak nevezi magát manapság aminek akarja.Még saját szexualitásod is lehet.


Gyereket az vállaljon aki akar,aki tud és akinek megvannak hozzá a megfelelő feltételek.Jobb is,hogy aki nem érzi magát gyerek mellé valónak az nem csinál egyet,nem? Minek? Hogy ne szeresse,ne adja meg neki azt a törődést ami járna? Inkább ne.Sokan vagyunk a földön,van elég nő és férfi aki akar gyereket vállalni.Olyat kell keresni aki ugyan úgy gondolkozik mint te.Ha te gyereket akarsz olyan párt válassz aki akar,ha nem akarsz olyat aki szintén nem vállalna.És mindkét esetben jobb,ha ez az első amit tisztáztok a kapcsolatban..

2021. aug. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/99 anonim ***** válasza:
93%

Én meg szimplán azt szarom le, hogy te mit gondolsz, főleg hogy tudatlan vagy és úgy akarod másnak megmondani a tutit. Hát ne akard. Az csak téged minősít, hogy te letojod, hogy mindenhol világosan le van írva, hogy a házaspárok igen is családnak számítanak, mert te eldöntötted, hogy nem és akkor az úgy is van. Ez nem így működik. Az, hogy te tényeket mellőzöl és figyelmen kívül hagysz saját kedvedre az egyéni szoc.probléma, attól még nem lesz igazad, ez ilyen egyszerű.


Nem, nem lesz gyerekünk, és DE, család vagyunk. És ha fejreállsz is azok leszünk. Nyugodtan megfeszülhetsz, de a gyerek NEM elengedhetetlen tényezője egy családnak. Javaslom kicsit tájékozódj a világban és olvasgass, mert rádfér.

2021. aug. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/99 anonim ***** válasza:
94%

Nem akartam belefolyni a “vitába”, de azért azt rettentő szánalmasnak tartom, mikor vadidegen akarja megmondani a másiknak, hogy márpedig ő és a férje nem számítanak családnak, mert csak az lehet család, ahol megvan a kötelező minimum egy gyerek.

Én abszolút nem zárkózom el a gyerekvállalástól, sőt, de mi a férjemmel már most is egy család vagyunk, egy életközösséget alkotunk, szeretjük és támogatjuk egymást, mind érzelmileg, mind bármilyen más formában. Egymáshoz igazítjuk a napirendünket, együtt megyünk programokra, együtt vezetjük a közös otthonunkat, együtt töltjük az ünnepeket stb stb. Már hogy a viharba ne lennénk család?! Egy házaspár is családnak minősül, ami amúgy egy egyszerű tény, innentől kezdve lehet bármit makogni, érvényét veszti. Az, hogy te tagadod a tényeket és kijelented, hogy márpedig az nem úgy van, mert te nem úgy gondolod, az a te szegénységi bizonyítványod, nem azé, aki alapvető fogalmakkal tisztában van.

2021. aug. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/99 anonim ***** válasza:
17%
Hihetetlen, hogy felnőtt, értelmes emberek miken nem tudnak összeveszni.
2021. aug. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/99 anonim ***** válasza:
78%

Ja szóval ez így működik, magasról teszek az alátámasztott és kész tényekre, mert az nem igazol és akkor máris hirtelen igazam lesz? :D Ilyet se hallottam még. Irtózatosan gyenge annak a “vita kultúrája”, aki ugyan érvelni nem tud, a tényekkel és alapvető fogalmakkal nincs tisztában és még büszkén döngeti is a mellkasát, hogy engem aztán nem érdekel, hogy amúgy hülyeségeket beszélek, mert akkor is igazan van. Durva.

Véleményed lehet, bár ugye a vélemény olyan, mint a segglyuk, mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra. Ám ez ne tévesszen meg, attól hogy van egy véleményed, még nem lesz automatikusan igazad. Mint ahogy nincs is. Férj és feleség bizony család, ha tetszik ez neked, ha nem.

2021. aug. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/99 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó mielőtt elmész légyszi linkeld ide a család fogalmát ami alátámasztja amit mondasz különben vergődésnek tűnik amit csinálsz, köszi:)
2021. aug. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/99 anonim ***** válasza:
84%

Nézzük az ALAPTÖRVÉNYT:


"Az Alkotmánybíróság munkálta ki a család fogalmát is az Alkotmány 15. §-a alapján, amely úgy rendelkezett, hogy „[a] Magyar Köztársaság védi a házasság és a család intézményét”.


"A korai gyakorlat értelmében családnak a gyermekes házaspár tekintendő;

A későbbiekben az alkotmányos védelmet kiterjesztette a szociológiai családra, az olyan párra, akik közös háztartásukban gyermeket nevelnek;

Az életközösség fennállása esetén a gyermektelen házaspár is családnak minősül."



Utolsó mondat khm.. alaptörvény khm..

2021. aug. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!