Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor és hogy jutottunk...

Mikor és hogy jutottunk idáig, hogy nők így vélekednek a gyermekvállalásról? De jó, hogy nincs, mert:

Figyelt kérdés

"sokat vagyunk együtt, ugyanúgy járok edzeni sportolni, a nyaralas az tényleg nyaralás és nem ment tönkre a testem 27-28 evesen... ha elakarunk utazni megtehetjük bárhol barmikor, új hobbikat tanulhatok és a munkámban is előrébb vagyok"


"Rendezgetjük a házat és nem kell bababiztossá sem tenni elmehetunk megnezni egy filmet ami ejfelkor vagy később végződik. Stb"


2021. aug. 15. 10:34
 41/99 anonim ***** válasza:
6%
És ha a férjetek meghal, a barátoknak meg lesz családjuk? Akkor ha egyszer is lerobbantok, ki fog gondoskodni rólatok? Magányos élet az olyan.
2021. aug. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/99 anonim ***** válasza:
22%
#4 vagyok. Én is úgy érzem, hogy teljesen normális választ adtam a kérdésre. Nem ítélem el azokat, akik nem akarnak szülni pedig nekem van gyerekem. Néha nekem is nehéz, hogy mindenben hozzá kell igazodni és nincs az, hogy akkor élj a mának...de semmiért nem cserélném el a kis szarost. Mindenki úgy éli az életét ahogy akarja.
2021. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/99 anonim ***** válasza:
96%

Jóságos ég 41, komolyan még léteznek olyan emberek, akik azért szülnek, mert mi van ha a férjem meghal, legalább a gyereket tudjam majd befogni a saját magam szórakoztatására.🤦🏻‍♀️ És ezt még nyíltan vállalja is. De azért a gyerektelenek az önzők némelyek szerint, mert nem szülnek.

Nem tudom az megvan-e, de a gyerek bizony nem marad örökre gyerek, egyszer felnő, elköltözik és a saját életét fogja élni, ráadásul egyáltalán semmi nincs arra, hogy nem esetleg az ország túlfelére vagy épp a világ túlfelére költözik és örülsz majd, ha fél évente egyszer látod. Hány ilyen ismerős/rokon van csak a közvetlen közelemben. Ugyan van gyerekük, mégis magányosak, mint a kisujjam, mert vagy messze lakik a gyerek és ritkán találkoznak vagy rossz a kapcsolat és nem is beszélnek.

Amúgy ennyi erővel a gyerek is meghalhat sajnos bárhol, bármiben, nem csak a férj, szóval ez az “érv” még viccnek is elég gyenge volt.

Azt fogd fel, hogy aki nem akar gyereket, mert a hideg rázza tőle, azt nem fogod ilyen szánalmas “érvekkel” meggyőzni. Te úgy éled az életed, ahogy akarod, de ez engedtessék meg a másiknak is.

Egyáltalán nem törvényszerű, hogy a gyerek nélküli emberek örök életükre magányosan fognak tengődni, millió és egy ellenpéldát tudnék hozni, de minek, te úgyis eldöntötted, hogy csak az a jó, amit te annak mondasz. Hát akkor élj ebben a hitben.

2021. aug. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/99 anonim ***** válasza:
89%

A közvetlen környezetemből 3 példát is tudok rá, hogy 50-60 évvel ezelőtt is voltak gyerekmentesen gondolkodó nők, csak akkor muszáj volt szülni a társadalmi nyomás miatt.

A saját nagymamám 'leszült' 6 gyereket, a legidősebbik (kb 12-13 évesen) vigyázott az 5 db 10 év alatti gyerekre, amíg a mamám eljárt nyaralni... Papám éjjel nappal dolgozott, hogy el tudja tartani a családot, miközben a mamámnak a buli meg a nyaralás volt a mindene a gyerekek helyett.

A másik mamám kb enni sem adott a gyerekeinek, mert ő aztán nem főz, meg különben is le sem szarja mit esznek a kisgyerekei, volt hogy kristálycukros kenyeret ettek...

Egy másik idősebb ismerős szült 1 gyereket, majd szépen lepasszolta a szomszédnak, ahol volt 10 másik gyerek, szintén az utazgatások miatt. Mikor a szomszéd nem akart a gyerekre vigyázni, akkor meg elküldték a nagymamához, ott is nőtt fel a gyerek. A szülők meg járták a világot...

El sem mondom milyen elcseszett felnőttek lettek ezekből a gyerekekből, akik nem kellettek a szüleiknek, mindenféle gondok vannak...

Miért jó neked, ha minél több gyerek köt ki a rokonságnál lepasszolva/elhanyagolva, mert anyuka apuka még nem élte ki magát vagy esetleg sosem fogja? Miért nem lehet felfogni épp ésszel, hogy sokan nem akarják átadni ezeket a generációs traumákat és inkább megszakítják a sort? Ma már van döntésünk szerencsére és nem a szomszéd Juliska néni véleménye fogja meghatározni a 'falubeli státuszomat', amiért nem akarok gyereket. Turkálj a saját méhedben.

2021. aug. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/99 anonim ***** válasza:
84%

Ejj milyen szép is a gyerekvállalás, elég megnézni a 41-es kommentjét es egyből mindenkinek megjön hozzá a kedve… Ja, nem.

Azért annál kevesebb gázabb és elkeseredettebb életet tudok elképzelni, mint ahol azért szül az ember lánya, hogy ha neadjisten meghalna a férje akkor legyen majd, aki szórakoztatja őt meg idős korában gondoskodik róla. Milyen önzetlen az ilyen ember. (irónia)

Egy gyerek még mindig nem garancia arra, hogy mindig ott is lesz a közeledben, ahogy arra sem, hogy jó es szoros lesz a viszony. Sétálj be nyugodtan egy idősek otthonába es kérdezz körbe hányuknak is van közülük gyerekük… aztán mégis ott dekkolnak. Gyerekkel a hátad mögött is lehetsz magányos és gyerek nélkül is lehetsz boldog!

2021. aug. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/99 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, én mindig így gondolkodtam :D


Ha az A opció, hogy a jó fizumat ősszel bomba cickókra költöm, hétvégéken alszok és szexelek (hétköznap is csak ott azért mégis munka is van), az új cicijeimet pedig jövő nyáron Mexikóban barnítom, mert 2 európai utazás árát inkább bedobjuk egy távoliba,


a B opció pedig, hogy a fizum kegyetlenül visszaesik, szétkúrom a testemet, minden váladék jönni fog rajtam mindenhol, kialvatlan leszek, sz@rt törölgetek miközben életben tartok egy magatehetetlen kis embert (meg magamat, meg esetleg a párkapcsolatomat is, ugye) és örülök ha hajat mosni eljutok… nem is tudom…

Nehéz döntés lesz de lehet hogy maradok az elsőnél :)

2021. aug. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/99 anonim ***** válasza:
13%

46.

Én nagy ívből rá, hogy ki vállal gyereket, viszont a hozzád hasonlóktól kiakadok. Mit ítélkezel más élete fellett? 2 gyerek után olyanok a melleim, hogy orvos nem nyúlna hozzá. A te tested is öregszik. Az utazás pedig pénz kérdés, ha van gyereked és pénzed, nem akadály Mexikó akkor sem. Ezek nagyon idióta kifogások és nem is értem minek hangoztatnak ilyeneket. Nem akarsz és kész. Viszont, hogy egy szilikoncsöcssel, mert gondolom nem szép a melled, meg egy manapság szinte bárki által elérhető nyaralással pedáloz, lenézve anyákat? A környezetemben tudok vagy 5 anyukát, aki 10/10-es, utaznak minden évben tőbb helyre is. Tényleg felesleges ez a maszlag, egy, te tűnsz szánalmasnak, 2, a kutyát nem érdekli.

2021. aug. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/99 anonim válasza:
94%
19-es, megdöbbentő amit írsz. Szerinted sivár az élet család nélkül. Ez azt jelenti, hogy nem vagy képes önállóan élni? szerinted aki egyedül él, annak sivár az élete? És ha nálad majd fellép a társasmagány, akkor hogy fogod látni a világot? 24 évesen itt magyarázod a házasság lényegét? Semmi garanciád nincs arra, hogy a férjed esetleg 10 év múlva nem fog lelépni. Jó esetben a gyerekeid idős korukra viszonozzák az odaadást... na ez az önzőség, azért szülsz, hogy öregkorodra ne legyél egyedül? Család az az egység, akik együtt vannak szeretetben, törődésben és boldogságban. Létszámfüggetlen a történet, lehet ez két ember is, gyerek nélkül. A te levezetésedben egy nő nem lehet önálló, saját értékkel rendelkező egyén. Magadról is ezt gondolod? Önmagadban értéktelen vagy? Akkor vagy értékes, ha gyereket szülsz? És amikor 25 év múlva az egyetem elvégzése után elköltözik a világ másik végére, akkor 50 évesen belerokkansz lelkileg az életbe?
2021. aug. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/99 anonim ***** válasza:
0%
19. nem biztos, hogy úgy értette, ahogy te leírod. Van munkám életem, 30 évesen szültem az elsőt, szóval a párommal ki is éltük magunkat. Viszont tényleg én is és a párom is mondtuk már, hogy a gyerekeink nélkül nem lenne az igazi. Nincs olyan élet a házban, ha nincsenek ott, én szeretem a társaságukat, a kis életfelfogásukat, nincs meg bennük az a megkeseredettség, ami a legtőbb felnőttben sajnos már ott van.
2021. aug. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/99 anonim ***** válasza:
96%

De türelmesen magyarázzátok hogy miért nem életcélja minden nőnek a gyerek. Pedig úgy látom hogy teljesen felesleges.


44, ez amit írtál nekem is ismerős, folyton le voltam passzolva a nagyszüleimnek, a szüleim meg élték az életüket. Ha egyszer elmennék pszichodokihoz szerintem annyi mentális szarságot találna hogy életem végéig bérelhetnék szobát a zártosztályon. És biztos vagyok benne hogy ha a szüleim elhanyagolás helyett nevelnek, foglalkoznak velem, és a nagyszüleim nem lépnek a helyükbe annyi különbséggel hogy csak elkényeztettek, teljesen más ember lehetnék.

De persze tudom ám az erre kapásból érkező választ: Nem hibáztathatom életem végéig a szüleim mert olyanná nőttem fel ilyen körülmények közt amilyenné.

Szóval igazából tökre megéri szülőnek lenni, nem? Ha esetleg jól sikerül, talán lesz aki ajtót nyit rád amikor vén leszel és kicseréli a pelust. Ha elcseszed még mindig kihúzhatod magad a felelősség alól ezzel a divatos nem hibáztathatod az elhanyagoló szüleid mert elcseszett vagy. És még be se szólogatnak amiért nem szültél. Tiszta haszon. 😑

2021. aug. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!