Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor és hogy jutottunk...

Mikor és hogy jutottunk idáig, hogy nők így vélekednek a gyermekvállalásról? De jó, hogy nincs, mert:

Figyelt kérdés

"sokat vagyunk együtt, ugyanúgy járok edzeni sportolni, a nyaralas az tényleg nyaralás és nem ment tönkre a testem 27-28 evesen... ha elakarunk utazni megtehetjük bárhol barmikor, új hobbikat tanulhatok és a munkámban is előrébb vagyok"


"Rendezgetjük a házat és nem kell bababiztossá sem tenni elmehetunk megnezni egy filmet ami ejfelkor vagy később végződik. Stb"


2021. aug. 15. 10:34
 61/99 anonim ***** válasza:
91%

41. "És ha a férjetek meghal, a barátoknak meg lesz családjuk? Akkor ha egyszer is lerobbantok, ki fog gondoskodni rólatok? Magányos élet az olyan."


Ennyi erővel: ha a gyerek hamarabb meghal mint a szülő akkor azt az embert is kérdőre vonod, hogy ki fog gondoskodni róla és megmondod neki hogy jó magányos lesz?


Merthogy semmire sincs garancia, 30 évesen engem egy busz is elcsaphat. Akkor már legalább úgy éltem ahogy nekem jó, nem másoknak megfelelve, meg arra hazárdírozva, hogy ha szülök egy gyereket 40 év múlva talán megtérül azáltal, hogy rámnéz néhány naponta.


Legrosszabb esetben meg ha öreg leszek és magányos.. akkor is nagyobb aráynban lesz az életemben az a rész ami király volt. Szóval a legrosszabb esetet is jó dealnek tartom. Igazából naphosszat tudnám sorolni még a gondolataimat, de már tapasztalatból tudom, hogy aki nem akarja megérteni ezt az álláspontot, annak bármit mondhatsz.

2021. aug. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/99 anonim ***** válasza:
83%

kérdező az már elég arányos indok szerinted, hogy rühellem a gyerekeket? :D

gyűlölöm a hangoskodást, a visítást, rokon-nem rokon gyerek tök mindegy, nem szeretek a közelükben sem lenni. 12 évvel fiatalabb húgom van, akivel sajnos nem is jó a kapcsolatom, mert amikor már megszületett és kicsi volt se tudtam vele mit kezdeni, bár akkor még azt hittem azért mert tinédzser vagyok.

Szegénnyel sose játszottam vagy foglalkoztam.. most felnőttként kezd alakulni a kapcsolatunk.


na ez elég arányos indok hm?


tudom, tudom, ilyenkor szoktam megkapni, hogy "akkor neked ne is legyen!!!!!!" és akkor azt mondom, köszönöm ez volt a mondanivalóm lényege és ez a célom, hogy ne legyen :D

2021. aug. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/99 anonim ***** válasza:
76%

Rengeteg embernek nem kellene gyereket vállalnia,mégis vállal.Itt inkább az a baj.

Aki nem vállal az tudja magáról,hogy nem akarna,nem tudna vagy anyagi okokból nem férne bele egy gyermek az életébe.

Ellenben más meggondolatlanul fillérek mellé,biztos fedél nélkül,sokszor apuka nélkül is vállal gyermeket.Mindenki azt mondja,hogy dícsérendő,szerintem egyáltalán nem.Az ilyen gyerekek nélkülözésekkel és hátránnyal nőknek fel.Manapság pedig már az is hátrány,ha egy családnak nincs internete az online dolgok miatt.

Vagy épp túl fiatalon vállalják be,és mire eljutnak odáig,hogy 5 éves a gyerekük csonka a családja (valamelyik szülő nincs vagy heti szinten másik félnél van,mint én voltam..),megint anyagi nehézségeik akadnak vagy csak szimplán rájönnek,hogy jó lett volna még vagy 5 évet él szórakozni gyerek helyett.


Lásd itt a legtöbb huszonéves anyukát milyen kérdéseket tesznek fel,amit máshol nem mernek nyílvánosan.

El akarják vetetni a gyerekeket,de már késő.Vagy épp képtelenek megoldani a gyerekeikkel a problémáikat,mert egyszerűen nem készek még vagy a gyerekre vagy arra a korú gyerekre akijük már van.

Vagy épp az a nem régi kerdező aki depressziót kiállt mert a párja dolgozik neki meg nincs mit csinálni..


Az ilyenek miatt is mondom,hogy gyereket inkább jobb,ha sokan nem vállalnak.A gyerekeknek is jobb,ha nem egy káros környezetben,vagy nem megfelelő szülőkkel nőnek fel.

2021. aug. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/99 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem mindenki olyan életet él, amilyen szeretne. Nekem van gyerekem, mert szerettem volna, de miért baj az, ha nem mind ugyanazt akarjuk az élettől?

Különben utolsó, nekem egy kicsit a lelkembe gázoltál Nekem is nehéz sokszor a fiammal, van úgy, hogy valamilyen viselkedéséval kapcsolatban tanácstalan vagyok, nem tudom hogy oldjak meg vele helyzeteket, vagy kezdek kissé befordulni az állandó itthonléttől, de mégis jó anyának tartom magamat...Miért kell ennyire ítélkezni és bántani másokat?

2021. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/99 anonim ***** válasza:
33%
Hát igen, anyának lenni nem mindig happy, de attól még az anyák igen nagy többsége szereti a gyerekét és nem csinálná vissza. (Egyébként meg a gyermektelen barátnőim is szoktak elég sok mindenre panaszkodni... pasik, szülők, munka, egészségügyi problémák, hiába kergetett álmok...) Nincs tökéeltes élet, ennyiből nem lehet kijelenteni, hogy valakinek, vagy inkább annyi embernek nem való gyerek, mint ahányan belefáradnak egy nehezebb időszakba. A gyk-ra meg eleve az ír, akinek problémája van vagy csámcsogni akar másén.
2021. aug. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/99 anonim ***** válasza:
45%

"volt hogy kristálycukros kenyeret ettek..."


Boldog, gyerekszerető családokban ideál anyával és apával is sokan ettünk vajas-cukros kenyeret...nyami :)

Ma már nem adnánk, de régen az véletlenül sem az elhanyagolás jele volt.


Egyébként, 41, ha meghalna a férjem, könnyebben boldogulnék gyerekek nélkül. Sokkal könnyebben talpraállnék. Anyagilag egyáltalán nem viselne meg, de két gyerekkel, nem hazudok, nem lenne könnyű. Nem a férjem tart el, normális állásom van, de azért na. Nem mindegy hogy két fizetés, vagy egy.


Megértem azt, aki nem vállal gyereket, ez életem legnehezebb melója.

2021. aug. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/99 anonim ***** válasza:
75%
Nem csoda, hogy annyi kirekesztett, bántalmazott gyerek van az iskolákban, az imént kaptunk belőle bemutatót hogy már a szüleikből is micsoda tömény lenézés és fennhéjazás árad. Mindez csupán amiatt mert valaki mer máshogy gondolkodni, máshogy cselekedni, eltérni attól mint amit ő tart fontosnak. A saját életében. (Ami szerint az egész világnak cselekednie kellene. Vessük is tűzre a gyermektelen nőket, a sátánok képviselői mind!)
2021. aug. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/99 anonim ***** válasza:
86%
Aha. Én meg azt mondom, hogy az itt jelenlevő értelmesen válaszoló gyermektelenek fele is jobb szülő lenne nálad, mint akiből süt a rosszindulat és a lenézés amit majd továbbad az utódainak. Undorodom a stílusodtól, úgyhogy részemről elbúcsúztam ettől a meddő kommenteléstől.
2021. aug. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/99 anonim ***** válasza:
78%

Olvasni is fáj a gusztustalan, fröcsögő, személyeskedő, beképzelt, rosszindulatú kis kommentjeit ennek a 3 pipásnak. Saját magadat égeted és minősíted ezzel a szánalmas "kihaénnem" stílussal és még csak észre sem veszed. Aztán csodálkozunk mennyi gonosz kisgyerek van, akik piszkálják, csúfolják, kirekesztik a társaikat. Hát nem kell csodálkozni, mikor az anyjuk is egy rosszindulatú kígyó, aki a saját méhe helyett máséban turkál könyékig és huszadik nekifutásra sem éri fel ésszel, amit itt jó néhányan leírtak már.


Mondjuk azt nem tudtam, hogy némelyek már 2-3 sor alapján profi távdiagnózist is tudnak adni, persze kéretlenül, mert hát aki szeret egyedül lenni és idegesíti, hogy mindig van valaki körülötte az ugyebár egyértelműen auti gyanús vagy épp szociálisan sérült. No komment.


"valaki azt írta hú de f..sza a családja, előtte meg azt,hogy a sz..r családi mintát nem akarja tovább vinni"


Várj segítek, mert látom meghaladta a képességeidet értelmezni mi is történt itt: annyi történt, hogy NEM UGYANAZ az ember írta az említett két kommentet. Elképesztő, nem? :D


"a gyengébbek kedvéért vázolni a szitut"


Bármilyen irányból nézzük itt TE vagy a rettentően "gyengébb", akinek ha még 25 különböző ember 25x leírná ugyanazt sem értené meg miről van szó. Te kritizálsz és szólsz le másokat, miközben azt ecseteled, hogy mennyire nem normális gondolkodású az, aki nem akar kölköz. Hagyjuk már.


"Rám nyitja valaki az ajtót,"


Még egyszer: a világon nincsen semmi, de semmi garancia arra, hogy pusztán mert ügyesen kinyomtál magadból 1-2 gyereket, azok majd rád is nyitják az ajtót. Nem kell ahhoz rossz viszony se, elég ha több száz vagy épp ezer km-re lakik tőled. Egyébként megnyugtatlak, arra is rányitják az ajtót, aki nem szült kötelezően gyereket. Óriási tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy csak a gyerekeseknek adatik meg ez, meg a szeretet, boldogság stb. Az is csak téged minősít, hogy szerinted, akinek nincs kölke, az már nem is tudhatja mi az a szeretet és törődés, őt mindenki leszarja, az ilyen csak rigolyás vénasszony. Elkeserítő, hogy neked ezek szerint gyerek előtt fingod nem volt arról milyen az a szeretet, milyen szeretni és szeretve lenni. Nem kell sajnálni a gyerektelentől, hogy ő ezt szülés nélkül is tudja. Az ilyenek, akik "legyen aki idős koromban rám nyitja az ajtót" típusú önző mamik lesznek aztán azok, akik csüngnek a felnőtt gyerekük nyakában is és lazán elvárják, hogy szerencsétlen a saját életét szorítsa háttérbe, mert ő nem bírja elvágni a köldökzsinórt.


A törvény pedig nem csak a gyerekeseket védi, el vagy tájolva. A gyerek nélküli és gyerekes ember tökéletesen egyenrangú, nem vagy te semmivel sem több/értékesebb a gyerekedtől, hogy téged jobban kelljen védeni. Az egy dolog, hogy az isten összes támogatását odaígérik csak azért, hogy szülesszék a népet, de ettől te még nem leszel értékesebb, sőt..

2021. aug. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/99 anonim ***** válasza:
0%
#64 vagyok, miért lettem lepontozva?
2021. aug. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!