Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért neveli bele a legtöbb...

Miért neveli bele a legtöbb szülő a gyerekébe, hogy a meztelenség bűn? /tisztelet a keveseknek, akik másképp gondolják/

Figyelt kérdés

Nyáron sport tábort tartottunk és voltak olyan tizenévesek (fiúk és lányok is), akik egész idő alatt nem voltak hajlandóak zuhanyozni (6 nap!!!), a másik fele meg bugyi/melltartó illetve alsó nadrágban zuhanyozott. Csak páran mertek levetkőzni.

Én nő vagyok és a lányokat kérdeztem (de a fiú szakasz is ilyen), a válasz általában csak röviden annyi volt, szégyenlik magukat. Teljesen le voltam döbbenve. Hát kérdem én, milyen szülő az ilyen, aki ilyenné neveli a gyerekét? Mert erről vastagon nem a gyerek tehet!



2021. okt. 10. 13:20
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim válasza:
86%
Nem a szülő neveli bele sok esetben,hanem a társadalom.
2021. okt. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
19%
El vagy tévedve. Erről a gyerek tehet . Ő nem fürdik. Ja mindig mindenért a szülő a hibás!
2021. okt. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
88%

De, erről javarészt a gyerek "tehet". Ugyanis a testi változásokkal együtt kialakul bennük egy teljesen normális szeméremérzet. Emiatt járunk ruhában, emiatt vécézünk csukott ajtónál és emiatt nem szexelünk a falu főterén.

Ahogy nőnek, elvileg kicsit oldódik a dolog, de én a mai napig kicsit idétlenül érzem magam az uszodában, ahol szembe velem 3 méterre zuhanyozik egy vadidegen.

2021. okt. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
97%
Nem a szülő neveli belénk. Nekem anyám mindig mondja, hogy ne legyek ennyire szégyellős, de nem tudok, mit csinálni azzal, hogy rosszul érzem magam, ha más meztelenül lát. Természetesen én az ottalvós táborokban fürödtem, de ott zárható volt a fürdő, meg ilyesmik. Szóval belém például egyik szülőm sem nevelte, nekem egyszerűen furcsa és undorító érzés, ha nincs rajtam ruha.
2021. okt. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
88%

Belém sem a szüleim nevelték ezt, szégyellős vagyok és kész, ez kamaszkorban még inkább jellemző.

Egyébként, tudom, hogy nem kapcsolódik ide annyira, de milyen tábor volt ez, egymás előtt kellett mindenkinek zuhanyoznia, hogy te láttad, hogy alsóneműben vannak, így inkább nem is zuhanyoztak? Vagy ezt mégis, hogy kell értelmezni?

2021. okt. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
91%
Attól, hogy a mezzelenség nem bűn, meg utáltam magam mutogatni tesióra után, táborban, stb.
2021. okt. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
92%

Engem mindig kinevettek, mert nekem nőtt először mellem, nagy volt és lógott. Amikor látod, hogy néznek, és sutyorognak, vagy kuncognak, akkor te is elkezded takarni magad. És nem én voltam az egyetlen, akin találtak kuncogni valót.


Nem tűnik fel, hogy mi nem az a társadalom vagyunk? Miért van itt mindig valami pucérság mániás, akit elszomorít, ha nem meztelenkednek mások?

2021. okt. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
75%

Paradigma

Az emberek kigúnyolják egymást a meztelenség miatt


És ez sajnos az utóbbi években csak felerősödött

Amikor én gyerek voltam a csajok felső nélkül napoztak


Ma meg még egymás előtt sem merik levenni a melltartót

2021. okt. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
87%

A családok 90%-ában nem meztelenkednek egymás előtt. És nem azért mert “bűn”, hanem mert ízléstelen.

A táborokról?

A mai világ olyan szinten a külsőségeken alapszik, hogy az már nem normális!

Ezért a fiataljaink, akik sérülékenyek és nincs toppon az önbizalmuk, közössegben nem mutogatják magukat, mert kegyetlenül ki lennének gúnyolva. Ha nem a szemükbe, akkor a hátuk mögött, ezt mindnyájan tudjuk.

Ehhez köze nincs a szülőnek.

2021. okt. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
94%

#10 ezt sokszor felhozzák, és én sosem értek vele egyet.

A strandon mindenki fürdőruhában nyomul, konszenzus alapján vetkőzöm, ha odamegyek. A fehérneműt meg nem terveztem mutogatni, sokkal intimebb helyzet ha valaki rámnyit, kukkol, bámul, pláne, hogy ő meg ruhában van, ergo csak én érzem magam kellemetlenül.

2021. okt. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!