Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért neveli bele a legtöbb...

Miért neveli bele a legtöbb szülő a gyerekébe, hogy a meztelenség bűn? /tisztelet a keveseknek, akik másképp gondolják/

Figyelt kérdés

Nyáron sport tábort tartottunk és voltak olyan tizenévesek (fiúk és lányok is), akik egész idő alatt nem voltak hajlandóak zuhanyozni (6 nap!!!), a másik fele meg bugyi/melltartó illetve alsó nadrágban zuhanyozott. Csak páran mertek levetkőzni.

Én nő vagyok és a lányokat kérdeztem (de a fiú szakasz is ilyen), a válasz általában csak röviden annyi volt, szégyenlik magukat. Teljesen le voltam döbbenve. Hát kérdem én, milyen szülő az ilyen, aki ilyenné neveli a gyerekét? Mert erről vastagon nem a gyerek tehet!



2021. okt. 10. 13:20
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
100%
Engem továbbra is érdekel, hogy az emberi kapcsolataikat miben befolyásolja, hogy szívesen mutogatják-e magukat pucéran.
2021. okt. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
82%

51 - Ha jól értem, amit a kérdező ír, akkor nem az befolyásolja az emberi kapcsolataikat, hogy nem mutogatják magukat pucéran, hanem az, hogy olyan gátlások vannak bennük, hogy még az alapvető higiéniát is hanyagolják a gátlásaik miatt. Ebből következtetett a kérdező arra, hogy ilyen gátlásokkal nehezen alakítanak ki kapcsolatokat.

Jól értettem, kérdező?

2021. okt. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy a kapcsolat egy választott emberrel, akinek *meg akarok nyílni* teljesen más, mint összezárva lenni idegenekkel, *akik előtt muszáj* levetkőzni.
2021. okt. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
82%

53 - ezzel tökéletesen egyetértek, de abban is látok rációt, hogy a nem fürdésnek, amit a kérdező írt, valóban gàtlásos okai vannak.

Én is úgy érzem, hogy egy kicsit drasztikusabbnak véli a helyzetet, mint amilyen az valójàban, de néhányan itt tényleg extrémen agresszíven reagáltak a válaszokban.

2021. okt. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy gátlásosak, ami teljesen normális.


Engem az jobban aggaszt, hogy egy tábornyi gyerek közül egynek sem jutott eszébe, amit mi csináltunk annak idején. Törölközővel takartuk azt, aki épp zuhanyzott, aztán cseréltünk.

2021. okt. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
85%
Ez a fürdés / meztelenkedés téma egyébként nálam is probléma volt gyerekként. Azért is akartam megnyugtatni a kérdezőt, hogy felnőttként viszont gátlástalan vagyok :D
2021. okt. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
100%
Engem a mai napig 35N puccosnak hív a nagy bátyám. Mert egyfolytában pucér al testtel voltam kicsinek. De nagynak szégyenlős lettem. Ez szerintem tök normális.
2021. okt. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: Nem igen értem a kérdést.Egymás között szégyelik a testüket a gyerekek?.Te is velük zuhanyoztál meztelenûl? Csak lányok? Vagy vegyes?
2021. okt. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 A kérdező kommentje:

Te is velük zuhanyoztál meztelenûl?

Igen. Mármint a zuhany alatt. egyébként törölközőt használok én is.


Csak lányok?

Volt külön férfi-nő zuhanyzó. Függöny nem volt, de elválasztó igen.

Tök átlag zuhanyzó.

[link]


"Engem továbbra is érdekel, hogy az emberi kapcsolataikat miben befolyásolja, hogy szívesen mutogatják-e magukat pucéran."

Hát ha neked a zuhanyozás magamutogatás...

2021. okt. 12. 14:37
 60/69 anonim ***** válasza:
84%
Azt írod, sport tábor. Eddig soha nem voltak ilyen táborban? Ha sportoltak máshol, utána sem zuhanyoztak soha? Ennyi idő alatt ennyi gyerek nem tudott egy jó kis egymást takaró módszert kifejleszteni?
2021. okt. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!