Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a gyerekekne...

Miért van az hogy a gyerekeknek csak jogaik vannak?

Figyelt kérdés

Egy 23 éves lány vagyok, aki már nagyon sokszor tapasztalta élete során, hogy a mostani z generációs(amibe én is bele tartozok), illetve alfa generációs csemetéknek abszolút nincsenek kötelezettségei. Ezt a kérdést egy pár nappal ezelőtti történet váltotta ki. Egy 26 éves barátnőm és a majdnem 3 éves kisfia át jött hozzám, egy kis csevegésre, megittunk egy teát stb. Addig pedig a gyerek játszott pár plüss macival, amit én adtam neki, de egy idő után ráunt és jött megkérni az anyját, hogy adjon neki kis kocsikat és még valami robotot. Az anyja megmondta neki, hogy itt ilyen nincs, én pedig azt is felajánlottam neki hogy adok színes ceruzákat és pár lapot, hogy rajzoljon. A kis csemetének ez baromira nem tetszett és oda vágta magát a földhöz, el kezdett rugdosódni és ordibálni. Az anyja megpróbálta felvenni, de csak azt érte el hogy a gyerek megüsse, sőt ami legjobban kiakasztott hogy meg is harapta a saját anyját. Ezután az anyuka gyorsan kiviharzott a lakásból, haza vitte az apjához és visszajött hozzám. Megkérdeztem, hogy mindig ilyen-e és miért nem neveli meg rendesen. Erre ő csak annyit mondott: nem akar rossz anya lenni.

Kérdem én, az az ember, aki próbálja megnevelni a gyerekét, esetleg felemeli a hangját, az már rossz szülőnek számít? Nem azt akarom mondani, hogy a gyereket verni kell, de azért meg kell szabni a határokat, mit szabad mit nem, hogyan kell viselkedni, hogyha valakihez vendégségbe megyünk stb. És örülnék ha ez csak egy eset lenne és a többi gyerek normálisabb, mint ez a három éves kisfiú, de miután egy kicsit körbenéztem rádöbbentem, hogy ez csak egy volt a több ezer eset közül. Mi történt a mostani 2-10 éves korosztállyal?

A 11-18 évesekről ne is beszéljünk, mert szerintem katasztrófa ami ott megy. Tele vannak egoista, nárcisztikus fiatalokkal, akikben egy csepp jó érzés vagy kulturáltság nem szorult. A legtöbbjük buta, üres és sötét. De közben meg verik a mellüket, hogy ők megfogják változtatni a világot, úgy hogy két értelmes összefüggő mondatott nem tudnak mondani vagy ne adj Isten egy LAPRA, a KEZÉVEL leírni bármit is. Persze, nálunk is voltak kicsapongóbbak, lusták és butábbak, de nem ennyien. És mindeközben, pont ők várják el a tiszteletet és a megértést másoktól, miközben ők semmit sem tesznek ezekért a dolgokért. Olyan mintha azt akarnák, hogy az égig legyenek magasztalva csak azért mert megszülettek.

Persze, nem azt mondom, hogy nincsenek kedves, értelmes és okos fiatalok ebben a korcsoportban, de nagyon keresni kell hogy találjál egyet is és sajnos pont az ilyenek vannak kiközösítve és leköpve...



2022. jan. 24. 01:07
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/187 A kérdező kommentje:

49. Te miből tudod, hogy otthon mit csinálnak? Együtt élsz mind a 25 gyerekkel? Ismerek sok olyan gyereket, akik iskolában és más emberek előtt kis tündérek, viszont otthon meg démonok.


50. Nem voltam paraszt. Megkérdeztem, hogy sokszor szokott-e ilyet csinálni a gyerek, erre ő azt felelte, hogy igen. És aztán megkérdeztem, hogy rászokott-e szólni és ha nem akkor miért. És akkor mondta azt, hogy azért nem szól rá, mert nem akar rossz anya lenni.

2022. jan. 24. 17:39
 52/187 anonim ***** válasza:
64%

"Megkérdeztem, hogy mindig ilyen-e és miért nem neveli meg rendesen. Erre ő csak annyit mondott: nem akar rossz anya lenni."

A miért nem neveli rendesen, az egy gyökér beszólás. Ne szépítsd most már, felesleges. A gyerek még nem tudja midig kellően felmérni, hogy miket tesz. Vagy csak túl erős éppen benne egy adott impulzus. Ez a kedves megszólalásod a példa, hogy a felnőtt sem bírja mindig reálisan felmérni, hogy mit szabad és mit nem. Ezt pedig akkor sem, ha végső soron igazad is van. Mert annyira magánügy. Ha tetszik, ha nem. Ne szólj már meg egy kisgyereket, amiért átlepi a határokat, ha te is megteszed, mert bizony ez is határátlépés volt. Szóval nem kell eza képmutatás, mert ő csak egy gyerek és még tanulja, hogy mit szabad és mit nem. Te meg már nem. Neked mi a mentséged?

2022. jan. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/187 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor a te barátnődnek lehet, kellene pszichológus, ha nem mer rászólni a gyerekére. Sok szülő kompenzálja túlzott engedékenységgel, ha vele túl szigorúak voltak. Vagy ha nem akarja elveszíteni a gyerek szeretét, mert belecsimpaszkodik (egyedül neveli, rossz a párkapcsolata, vagy versenyzik az anyjával vagy exével, hogy ki a jobb fej... annyi minden lehet). És vannak persze konfliktuskerülők is, akik még 3 éves hisztijébe sem mernek beleállni, annyira nem bírják, ha valaki haragszik rájuk.

De ez még mindig nem azt jelenti, hogy minden szülő egyforma. Senki nem tökéletes, mindenki hoz magával valamit akkor is, ha szülő lesz. Aztán vagy felnő a feladathoz, vagy nem. És van, aki ösztönösen jól csinálja, más kiolvas ezernyi szakkönyvet és akkor is elrontja. De mindezt nem kívülről kell/lehet megoldani azzal, meg pláne nem, hogy itt kibeszéled és panaszkodsz az összes anyukára általánosítva, csak ha ő akarja. Beszélgess vele, ha olyan jóban vagytok.

2022. jan. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/187 A kérdező kommentje:
53. Nem azt mondtam neki, amit leírtam a kérdésben, csak gyorsan le akartam írni. És szerintem még akkor sem nagy bunkósság ha így mondanám neki. Igen is nevelje meg azt az elkényeztet kis majmot, ha dackor van, ha nem.
2022. jan. 24. 18:00
 55/187 anonim ***** válasza:
88%
De, bunkóság. Mintha én kérdezném meg tőled egy rosszabb napokon, hogy hogy bírsz így kinézni, szedd már össze magad. Vagy én mondanám rád, hogy hülye kis liba vagy, mert nem tudod, hogy hol a helyed a másik életében. Jaaaj, bszki! Ez mondjuk legalább annyira igaz, mint szerinted a saját igazad. 🙈🤭
2022. jan. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/187 anonim ***** válasza:
59%

Ha te ezeket a gyerekeket közelről ismered, akkor csak a te rokonaid és ismerőseid tűnnek inkompetensnek gyereknevelés kérdésében. Továbbra sem kell ebből általánosítani.

A 3 éves meg egyszerűen ilyen, hiába véred magad.

2022. jan. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/187 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező megint olyan ostabaságot írtál, hogy ordít, hogy a közeledben sincs gyerek. Ami amúgy nem baj, csak épp megint ott tartunk, hogy fejezd be az ítélkezést, mert semmit nem tudsz a kisgyerekek fejlődéséről.

Teljesen normális jelenség hogy egy gyerek mások előtt tündér, otthon meg kibújik belőle a kis ördög, vagy olyan helyen ahol ott a szülő.

Ugyanis mindig ott tudják kiengedni a gőzt mikor biztonságban érzik magukat. És ez általában otthon van. Ő még nem tud elmenni tudatosan, futni, jógázni vagy akármi egyszerűen így jön ki belőle az a sok feszültség amit az oviban leural. Otthon biztonságban, szeretetben pedig kiengedi. Egy egészséges lelkű gyerek pont így viselkedik. Az már temperamentum függő, hogy milyen mértékű ez a gőz kiengedes.

De ha lesz gyereked remélem majd eszedbe jut ez a sok butaság, amit idehánytál.

2022. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/187 anonim ***** válasza:
72%
Persze, teljesen hihető, hogy anyuka még csak rá sem szól. Hidd el, rászól és neveli is. Viszont te megint egy pillanatnyi dologból következtettél és ítélkezel. Ez is egy folyamat, neked az elején az lett volna a nevelés, ha pofn vágja a gyereket. Utána szépítgettél. Amikor anyuka felkapta a gyereket és hazavitte, hidd el, hogy útközben elmagyarázta a gyereknek, hogy miért. Azt tudom elképzelni, hogy a kotnyeleskedésedet unja, hogy beleszólsz ilyen módon a dolgokba és csak le akart rázni ezzel a szöveggel, hogy hanyagold a témát. Szerintem a gyerektelen barátnőjével nem gyereknevelésről akart beszélni, hanem kicsit kikapcsolódni.
2022. jan. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/187 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom, hogy ne engedje ki magából a gőzt. Nekem pl kamasz koromban volt egy korszakom, olyan 12-14 éves koromban, hogy minden düht, szomorúságot stb magamban tartottam. És volt olyan 5 perc mikor minden kijött belőlem és nagyon csúnyán viselkedtem, de szerencsére a szüleim megértőek voltak ebben a szempontból is. DE! Csak azért, mert valaki gyerek vagy kamasz, az még nem változtat azon a tényen, hogy el kell vele beszélgetni és elmagyarázni, hogy bizonyos dolgokat nem kéne csinálni. És ha egy kamaszról beszélünk, akkor meg segíteni kell neki hogy ne nyomja el magában az érzelmeket.

De csak úgy szólok: A gyerek nem hülye, csak kicsi. Ha rájön és megtapasztalja, hogy egy bizonyos viselkedést megtengethet magának, akkor azt többször is megfogja csinálni. Ha látja, hogy a szülei úgy ugrálnak, ahogy ő fütyül, akkor persze hogy kihasználja a szituációt.

2022. jan. 24. 19:40
 60/187 A kérdező kommentje:

58. Jaaj értem már hogy mi a bajod!😀

azért mert nem vagyok anya, nekem már nem lehet véleményem. És nem, nem csak ebből a jelenetből következtettem le az egész nevelését. Voltam én már náluk nem egy párszor és sokszor csinált ilyet, csak akkor éppen otthon volt és az anyja, mint Villám McQueen, rohant hogy nehogy unatkozzon az a szegény csöppség.

2022. jan. 24. 19:44
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!