Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a gyerekekne...

Miért van az hogy a gyerekeknek csak jogaik vannak?

Figyelt kérdés

Egy 23 éves lány vagyok, aki már nagyon sokszor tapasztalta élete során, hogy a mostani z generációs(amibe én is bele tartozok), illetve alfa generációs csemetéknek abszolút nincsenek kötelezettségei. Ezt a kérdést egy pár nappal ezelőtti történet váltotta ki. Egy 26 éves barátnőm és a majdnem 3 éves kisfia át jött hozzám, egy kis csevegésre, megittunk egy teát stb. Addig pedig a gyerek játszott pár plüss macival, amit én adtam neki, de egy idő után ráunt és jött megkérni az anyját, hogy adjon neki kis kocsikat és még valami robotot. Az anyja megmondta neki, hogy itt ilyen nincs, én pedig azt is felajánlottam neki hogy adok színes ceruzákat és pár lapot, hogy rajzoljon. A kis csemetének ez baromira nem tetszett és oda vágta magát a földhöz, el kezdett rugdosódni és ordibálni. Az anyja megpróbálta felvenni, de csak azt érte el hogy a gyerek megüsse, sőt ami legjobban kiakasztott hogy meg is harapta a saját anyját. Ezután az anyuka gyorsan kiviharzott a lakásból, haza vitte az apjához és visszajött hozzám. Megkérdeztem, hogy mindig ilyen-e és miért nem neveli meg rendesen. Erre ő csak annyit mondott: nem akar rossz anya lenni.

Kérdem én, az az ember, aki próbálja megnevelni a gyerekét, esetleg felemeli a hangját, az már rossz szülőnek számít? Nem azt akarom mondani, hogy a gyereket verni kell, de azért meg kell szabni a határokat, mit szabad mit nem, hogyan kell viselkedni, hogyha valakihez vendégségbe megyünk stb. És örülnék ha ez csak egy eset lenne és a többi gyerek normálisabb, mint ez a három éves kisfiú, de miután egy kicsit körbenéztem rádöbbentem, hogy ez csak egy volt a több ezer eset közül. Mi történt a mostani 2-10 éves korosztállyal?

A 11-18 évesekről ne is beszéljünk, mert szerintem katasztrófa ami ott megy. Tele vannak egoista, nárcisztikus fiatalokkal, akikben egy csepp jó érzés vagy kulturáltság nem szorult. A legtöbbjük buta, üres és sötét. De közben meg verik a mellüket, hogy ők megfogják változtatni a világot, úgy hogy két értelmes összefüggő mondatott nem tudnak mondani vagy ne adj Isten egy LAPRA, a KEZÉVEL leírni bármit is. Persze, nálunk is voltak kicsapongóbbak, lusták és butábbak, de nem ennyien. És mindeközben, pont ők várják el a tiszteletet és a megértést másoktól, miközben ők semmit sem tesznek ezekért a dolgokért. Olyan mintha azt akarnák, hogy az égig legyenek magasztalva csak azért mert megszülettek.

Persze, nem azt mondom, hogy nincsenek kedves, értelmes és okos fiatalok ebben a korcsoportban, de nagyon keresni kell hogy találjál egyet is és sajnos pont az ilyenek vannak kiközösítve és leköpve...



2022. jan. 24. 01:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/187 anonim ***** válasza:
25%

Én nem tudom, hogy hogy jössz te ahhoz, hogy gyerektelenként belepofázz mások életébe?

Majd ha kipréseltél a nunádon egy gyereket, akkor pofázhatsz, hogy te mit csinálnál másképp, meg te milyen tökéletes vagy, de addig legyél csöndben ilyen dolgoknál, amíg nem tudod, hogy milyen egy gyerekkel éveken át 024-be együtt lenni.

2022. jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/187 anonim ***** válasza:
57%

Kerdezo!

Hidd el, a kommentelok nagy resze nagyon tapasztalt anyuka, ahogy irtad. Nalad legalabbis biztos.

Komolyan nem ertem, hogy mi történik az ilyen emberekkel mint te, miért lesz valaki ilyen?

Ne foglalkozzál mar mas eletevel, foleg ne oszd az eszt, ugy higy rohadtul semmit nem ertesz a gyerekneveleshez. Ha valaha lesz gyereked, elore sajnalom, nert biztos megvered majd, aztan elkpezelem, hogy kiirsz ide egy kerdest, hogy de miert hiszteriazik a gyerekem, amikor en jól nevelem ot?

2022. jan. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/187 A kérdező kommentje:

Akkor remélem, hogy a ti gyereketek is ütni verni és harapni fog titeket, még nagy korában is!😂

Hát most erre mit is mondjak? Sok szerencsét hozzá. De csak hogy tudjátok, egyre több pszichológus is elkezdett panaszkodni csomó szülőre, hogy nem tudják rendesen nevelni a gyereküket, mert a neten azt látják, hogy a gyereknek mindent meg kell venni, nem szabad nevelni és nem szabad neki NEMET mondani.

Mint ahogy a kérdésemben is volt, én már elég sok gyerekkel találkoztam, és csomóan úgy ugráltatják a szüleiket, mintha a kapcájuk lenne. Ezt vedd meg nekem, azt add meg nekem, ezt akarom csinálni, nem ezt akarom csinálni stb. Én pl konkrétan ismerek egy családot, ahol van egy 8 és 10 éves gyerek. Na ott aztán mindent a gyerek diktál! Mikor eszünk, hova megyünk, milyen mesét/filmet nézünk stb. És a hülye szülő hagyja. És aztán mikor ez a gyerek felnőtt lesz és munkát vállal, azt hiszi hogy ott is ő a király.

Nem azt mondom, hogy a gyereket verni kell. Engem sem vertek meg a szüleim, soha. Ha volt valami probléma, akkor azt mindig megbeszéltük. És én sem voltam mindig egy tökéletes gyerek. Így visszanézve csodálkozom, hogy nem kaptam egy atyai pofont. De így, mint a mostani gyerekeknek a nagy része, biztos nem viselkedtem és a legtöbb kortársam sem. Ezt ki is emeltem, de látom annyira hülyék vagytok, hogy egy mondatot nem tudtok értelmezni.

2022. jan. 24. 12:53
 44/187 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem meg te vagy a hülye, kedves kérdező.
2022. jan. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/187 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk ez úgy működik, hogy vagy hozzánk jönnek trécselni, és akkor ott vannak a játékai a két és fél évesemnek, vagy mi megyünk, de akkor viszek játékot és megyünk, ha már dehogy sem jó. Ez ezzel jár. Kávézóba belülni meg nem viszem. Anyuka gondolhatott volna erre, hogy neki baromi unalmas lesz. Az én fiam is olyan, hogy pörög és nem köti le sokáig egy dolog és impulzív, és lefutom mellette a magam kilométereit, ezt dobta a gép. Ezek mellett amúgy rettentő okos és empatikus. De egy séta alatt csak egyszer próbál meg elszaladni mondjuk, mert utána ha tetszik, ha nem, végig fogni kell a kezem. A verekedés meg a harapás teljesen ki van zárva. Nyilván próbálkozott, de én meg az anyja vagyok, szóval na. Le kell ezeket a viselkedéseket állítani. Gyerek, magától nem tudja csak akkor, ha meg van neki tanítva. Az meg a gyakorlatban megy csak. Ha földön fetrengős hisztit rendez, akkor is. Szóval azért ahhoz is pofa kell, hogy te ilyen megjegyzéseket tegyél az anyjának. De te meg majd rájössz, hogy nem minden ilyen fekete-fehér. Én is hittem dolgokat, amíg nem volt gyerek, most meg csak nevetek rajta. Tudod, mindneki tud gyereket nevelni, csak az nem, akinek van. Most még te is ezt hiszed. Aztán majd koppansz, mint mi mindannyian.
2022. jan. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/187 anonim ***** válasza:
87%

De nem csak az a két véglet van, hogy vered a gyereked, vagy ő ver téged, és uralkodik rajtad. Közte van még kismillió lehetőség, amit amúgy lehet, hogy az általad is ismert szülők már rég végig próbáltak. Nem látsz bele mindenki életébe 0-24 órában, szerencsére. Nem tudod, mekkora küzdelem sokszor az élet egy dackorszakossal, és mekkora türelem kell ahhoz, hogy egy semmiséggel kezdődött hisztiroham alatt is nyugodt tudjál maradni. Mert ugye nem kiabálunk a gyerekkel, nehogy sérüljön a lelke.

Na, mindegy. Te vagy a mindentudó, aki mindenkinek megmondja a frankót. Kívánom, hogy mielőbb tapasztald meg saját magad, milyen is gyereket nevelni.

Egyébként kell határt szabni a gyereknek, és nem attól lesz jó szülő valaki, hogy soha nem emeli fel a hangját, és hagyja a gyereknek, hogy verje. Határok kellenek, normálisan felállított, a gyerekkel is megbeszélt határok, amik átlépése következményekkel jár. Nálunk például szabad ovi után otthon hangosan énekelve, kiabálva táncolni, rohangálni, hat dologgal egyszerre játszani, a határ ott van, amikor bennünk a szüleiben, a macskánkban, vagy a játékaiban akar kárt tenni. Ezeket nem engedjük neki, olyankor van büntetés. Ha dobálja a játékokat, akkor minden ledobott játék bekerül egy időre a büntetésdobozba. Ha minket vagy a macskát próbálja bántani, akkor nem nézheti meg a napi egyszer 10 perces mesét, ha tovább csinálja, akkor nem olvasunk neki aznap mesét. Természetesen miután lehiggad, elbeszélgetünk vele, hogy miért nem szabad bántani mást, de amíg őrjöng, addig felesleges bármit mondani neki, úgyse jut el. Na ehhez kell türelem.

2022. jan. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/187 anonim ***** válasza:
80%

#42 vagyok

Aruld mar el, hol irtam en olyat, hogy hagyom, hogy megharapjon a gyerek meg megusson? Nyilvan nem. De nem tagadom, hogy csinalt mar ilyet. Raszoltam es tobbet nem csinalta.


"Mint ahogy a kérdésemben is volt, én már elég sok gyerekkel találkoztam"


Tenyleg? Kepzeld en is eleg sok gyerekkel talalkoztam, gyanitom en 2 gyerekes anyukakent tobbel, mint te. Attol, hogy egyszer latsz egy gyereket, az nem jelenti azt, hogy de rohadt neveletlen. De tenyleg te annyira konnyen beszelsz, aztam fogalmad nincs, hogy mas gyereke mondjuk ADHD-s vagy autista vagy barmi ea azért olyan, amilyen. Te pont az az ember vagy, aki meghallja a tomegkozlekedesen, hogy megnyikkan egy gyerek es rogton itelkezel, meg forgatod a szemeidet.

2022. jan. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/187 A kérdező kommentje:

Én nem azt mondom, hogy nem lehet a gyerek hiperaktív és akár agresszívabb is. Hanem azt akarom mondani, hogy itt azzal van a baj, hogy a szülők képtelenek megnevelni a gyereket (egyes szülők), mert akkor azt hiszik, hogy ők rossz szülők.

Mint ahogy az előttem lévő írta, rá kell szólni és elmagyarázni, hogy vannak dolgok, amiket NEM szabad csinálni. De pl. vannak olyan gyerekek, akik életükben nem hallották a "nem" szót. Nekem azokkal szülőkkel van bajom, akik rá se szólnak a gyerekükre és hagyják hogy ő irányítsa őket. Az öcsémnek pl. volt egy olyan barátja, aki alig evett 3 féle ételt és a szüleit pattogtatta. 5 évesen már jobb számítógépe volt mint nekem. És mind ezeket leszámítva a gyerek a mai napig egy buta, felelőtlen kis majom, aki a mai napig pattogtatja a szülőket. És nem ő az egyetlen.

Persze, biztos hogy vannak nagyon okos, jól nevelt gyerekek, de lassan már oda tartunk, hogy a gyereknek szabad mindent, mert neki jogai vannak és ha a szülő erélyesen rá mer szólni, akkor az egész ország őt szidja.

2022. jan. 24. 14:27
 49/187 anonim ***** válasza:
82%

De csak azt hajtogatod, hogy minden gyerek hülye, mert te ismersz 10-et. És mi vagyunk az idióták, amiért azt merjük mondani, hogy "nem, nem minden gyerek hülye".

A fiam osztályában van eleve 25 gyerek és egyik sem üt vagy harap. Sőt a legtöbbnek nincs telefonja vagy számítógépe, és nem verik a szüleiket.

Akkor én mondjam azt, hogy nincs neveletlen gyerek, mert én ismerek 25 ellenpéldát? Te meg 10 neveletlent. Kinek van igaza?

Fogd fel, hogy van neveletlen is meg normális is. Ahogy a felnőttek között is. Bármelyik generációban.

2022. jan. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/187 anonim ***** válasza:
75%
És arra miért nem reagálsz, hogy te miért voltál paraszt az anyjával? Téged sem nevelt meg édesanyád, hogy meg merted engedni magadnak. A te korodban illene ezt már tudni.
2022. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!