Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a gyerekekne...

Miért van az hogy a gyerekeknek csak jogaik vannak?

Figyelt kérdés

Egy 23 éves lány vagyok, aki már nagyon sokszor tapasztalta élete során, hogy a mostani z generációs(amibe én is bele tartozok), illetve alfa generációs csemetéknek abszolút nincsenek kötelezettségei. Ezt a kérdést egy pár nappal ezelőtti történet váltotta ki. Egy 26 éves barátnőm és a majdnem 3 éves kisfia át jött hozzám, egy kis csevegésre, megittunk egy teát stb. Addig pedig a gyerek játszott pár plüss macival, amit én adtam neki, de egy idő után ráunt és jött megkérni az anyját, hogy adjon neki kis kocsikat és még valami robotot. Az anyja megmondta neki, hogy itt ilyen nincs, én pedig azt is felajánlottam neki hogy adok színes ceruzákat és pár lapot, hogy rajzoljon. A kis csemetének ez baromira nem tetszett és oda vágta magát a földhöz, el kezdett rugdosódni és ordibálni. Az anyja megpróbálta felvenni, de csak azt érte el hogy a gyerek megüsse, sőt ami legjobban kiakasztott hogy meg is harapta a saját anyját. Ezután az anyuka gyorsan kiviharzott a lakásból, haza vitte az apjához és visszajött hozzám. Megkérdeztem, hogy mindig ilyen-e és miért nem neveli meg rendesen. Erre ő csak annyit mondott: nem akar rossz anya lenni.

Kérdem én, az az ember, aki próbálja megnevelni a gyerekét, esetleg felemeli a hangját, az már rossz szülőnek számít? Nem azt akarom mondani, hogy a gyereket verni kell, de azért meg kell szabni a határokat, mit szabad mit nem, hogyan kell viselkedni, hogyha valakihez vendégségbe megyünk stb. És örülnék ha ez csak egy eset lenne és a többi gyerek normálisabb, mint ez a három éves kisfiú, de miután egy kicsit körbenéztem rádöbbentem, hogy ez csak egy volt a több ezer eset közül. Mi történt a mostani 2-10 éves korosztállyal?

A 11-18 évesekről ne is beszéljünk, mert szerintem katasztrófa ami ott megy. Tele vannak egoista, nárcisztikus fiatalokkal, akikben egy csepp jó érzés vagy kulturáltság nem szorult. A legtöbbjük buta, üres és sötét. De közben meg verik a mellüket, hogy ők megfogják változtatni a világot, úgy hogy két értelmes összefüggő mondatott nem tudnak mondani vagy ne adj Isten egy LAPRA, a KEZÉVEL leírni bármit is. Persze, nálunk is voltak kicsapongóbbak, lusták és butábbak, de nem ennyien. És mindeközben, pont ők várják el a tiszteletet és a megértést másoktól, miközben ők semmit sem tesznek ezekért a dolgokért. Olyan mintha azt akarnák, hogy az égig legyenek magasztalva csak azért mert megszülettek.

Persze, nem azt mondom, hogy nincsenek kedves, értelmes és okos fiatalok ebben a korcsoportban, de nagyon keresni kell hogy találjál egyet is és sajnos pont az ilyenek vannak kiközösítve és leköpve...



2022. jan. 24. 01:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/187 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy én 25 éves vagyok, 2 évvel idősebb, mint te. Anyámék mssélték, hogy amikor Kisvárdán voltunk a strandon, akkor anyám meg apám kőpapírollóval döntötték el, hogy ki megy értem a gyerekmedencébe, mert ordítottam, visítottam, mint akit élve nyúznak, amikor ki akartak venni a medencéből.
2022. jan. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/187 anonim ***** válasza:
55%
Kissé fent hordod az orrod, kérdező. Ezt a szöveget, gondolom, hallottad vagy olvastad valahol és olyan felbőttesnek tűnik neked. A 11-18 évesekkel pedig egy generáció vagy, de ne zavarjon.
2022. jan. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/187 anonim ***** válasza:
26%
Sokaknak valszeg ezzel belegázoltál a lelkébe ezért támadnak,de ha jól belegondolunk nagy igazságot írtál le 😉
2022. jan. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/187 anonim ***** válasza:
82%

Hagyjuk már ezt.

37 éves vagyok.

Az én általános iskolai osztályomban is voltak csapnivalóan rossz gyerekek, és most is vannak nagyon ügyes értelmes fiatalok.

A kérdésfeltevés maga pedig… egy három éves gyerek esetében jogokról és kötelezettségekről beszélni elég meredek, azzal gondolom nem mondok újat, hogy egy ekkora gyerek nem képes még ilyen elvont fogalmakban gondolkodni.

2022. jan. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/187 anonim ***** válasza:
63%
Mondjuk, hogy valaki 23 évesen már ilyen megkeseredett banya legyen, 0 empátiával, azért durva.
2022. jan. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/187 anonim ***** válasza:
83%

23!


Anno a gyerekem kb ennyi idős volt, amikor a semmiből hirtelen őrült őrjöngésbe kezdett az élelmiszerbolt előtt, sikítva hogy Anya éhes vagyok, vegyél nekem ennivalót. Az anyjaként tisztában voltam vele, hogy ebéd után volt, az uzsonnáját par perccel azelott tuntette el, tehat nem volt ehes. Igy aztan tudtam azt is, hogy miért csinálja és úgy kezeltem, ahogy az nekem addig bevált, vagyis még se hallottam. Ilyenkor gyorsan abbahagyta a műsort, de most volt közönsége is. Idősebb hölgy úgy nézett rám, mint a véres rongyra, ha tudott volna simán gyilkolt volna a szemeivel, lehajolt a gyerekemhez: jaj drágám, éhes vagy, majd én veszek neked ennivalót, mit szeretnél. Mire a kis Lucifer tanonc: kindertojast. Nos, a hölgy pislogott párat, aztán elnézést kérve eltűnt.


Ha esetleg nem jönne át a lényeg a szamodra: a szülő nem hülye, ő ismeri a gyereket, ellenben a kívülálló egy adott pillanatot lát, a háttérrel fogalma nincs

2022. jan. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/187 anonim ***** válasza:
58%

Azért ne haragudjatok már meg, de komolyan ez normális viselkedés, hogy üt, vág, harap??? Ne már! Nekem 2 van, egyik se angyal még most sem, pedig nagyobbak már, 9 és 12 évesek, de agresszív megnyilvánulásaik sosem voltak. Elmenni velük barátnőzni, vásárolni abszolűt nem lehetett, mert nyilván unatkoztak és és nem hagytak békén. De ez kimerült abban, hogy nyavajogtak, rajtam lógtak, szóval tartottak. Az anyuka abban hibás volt hogy nem vitt neki játékot, vagy máshol kellett volna találkozni, ahol a gyerek le tudja kötni magát. Mondjuk az enyémek mindenhol engem akartak.

De ezt hogy üljön csendben mint egy szobanövény, én nagyobbtól sem vártam el. Azonban ez a viselkedés a gyerek részéről akkor se normális szerintem.

2022. jan. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/187 anonim ***** válasza:
48%

27!


Kérlek másold ide, ki szerint volt normalis az ütés, vagy harapás

2022. jan. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/187 anonim ***** válasza:
86%

3 évesen még egyszerűen nincs kész a gyerek és éppen dackorszakos. És totál személyiség kérdése, mennyire hisztis. Nekem két fiam van, az egyik órákig tudott ordítani, ha valami nem úgy volt, ahogy szerette volna, a másiknál meg sem éreztem a dackorszakot (mert ő nem kért engedélyt, csak kaján mosollyal megcsinálta, amit akart), pedig hát ugyanazok a szüleik. Ettől még szerintem jól nevelt gyerekek lettek, most sulisok.

Viszont ha egy háklis néni látja az egyiket 3 évesen épp utcahosszat ordítani, miközben rezignáltan húzom magam után, vagy a másikat, amint egyszercsak kitépi a kezét és elszalad a szupermarket közepén, hogy elbújjon, biztos nem azt gondolta volna rólam, hogy én vagyok az anyák gyöngye.

2022. jan. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/187 anonim ***** válasza:
30%
Kedves 28-as! 1,3,7,16,20,25-ös válaszolók szerint.
2022. jan. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!