Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a gyerekekne...

Miért van az hogy a gyerekeknek csak jogaik vannak?

Figyelt kérdés

Egy 23 éves lány vagyok, aki már nagyon sokszor tapasztalta élete során, hogy a mostani z generációs(amibe én is bele tartozok), illetve alfa generációs csemetéknek abszolút nincsenek kötelezettségei. Ezt a kérdést egy pár nappal ezelőtti történet váltotta ki. Egy 26 éves barátnőm és a majdnem 3 éves kisfia át jött hozzám, egy kis csevegésre, megittunk egy teát stb. Addig pedig a gyerek játszott pár plüss macival, amit én adtam neki, de egy idő után ráunt és jött megkérni az anyját, hogy adjon neki kis kocsikat és még valami robotot. Az anyja megmondta neki, hogy itt ilyen nincs, én pedig azt is felajánlottam neki hogy adok színes ceruzákat és pár lapot, hogy rajzoljon. A kis csemetének ez baromira nem tetszett és oda vágta magát a földhöz, el kezdett rugdosódni és ordibálni. Az anyja megpróbálta felvenni, de csak azt érte el hogy a gyerek megüsse, sőt ami legjobban kiakasztott hogy meg is harapta a saját anyját. Ezután az anyuka gyorsan kiviharzott a lakásból, haza vitte az apjához és visszajött hozzám. Megkérdeztem, hogy mindig ilyen-e és miért nem neveli meg rendesen. Erre ő csak annyit mondott: nem akar rossz anya lenni.

Kérdem én, az az ember, aki próbálja megnevelni a gyerekét, esetleg felemeli a hangját, az már rossz szülőnek számít? Nem azt akarom mondani, hogy a gyereket verni kell, de azért meg kell szabni a határokat, mit szabad mit nem, hogyan kell viselkedni, hogyha valakihez vendégségbe megyünk stb. És örülnék ha ez csak egy eset lenne és a többi gyerek normálisabb, mint ez a három éves kisfiú, de miután egy kicsit körbenéztem rádöbbentem, hogy ez csak egy volt a több ezer eset közül. Mi történt a mostani 2-10 éves korosztállyal?

A 11-18 évesekről ne is beszéljünk, mert szerintem katasztrófa ami ott megy. Tele vannak egoista, nárcisztikus fiatalokkal, akikben egy csepp jó érzés vagy kulturáltság nem szorult. A legtöbbjük buta, üres és sötét. De közben meg verik a mellüket, hogy ők megfogják változtatni a világot, úgy hogy két értelmes összefüggő mondatott nem tudnak mondani vagy ne adj Isten egy LAPRA, a KEZÉVEL leírni bármit is. Persze, nálunk is voltak kicsapongóbbak, lusták és butábbak, de nem ennyien. És mindeközben, pont ők várják el a tiszteletet és a megértést másoktól, miközben ők semmit sem tesznek ezekért a dolgokért. Olyan mintha azt akarnák, hogy az égig legyenek magasztalva csak azért mert megszülettek.

Persze, nem azt mondom, hogy nincsenek kedves, értelmes és okos fiatalok ebben a korcsoportban, de nagyon keresni kell hogy találjál egyet is és sajnos pont az ilyenek vannak kiközösítve és leköpve...



2022. jan. 24. 01:07
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/187 anonim ***** válasza:
72%
Huha kerdezo a valaszaid alapjan sokkal idegesitobb stilusod van mint az emlitett gyereknek.
2022. jan. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/187 A kérdező kommentje:

huuh, biztos nagy traumáim vannak amiatt mert anyám picivel több mint egy évre kiutazott és nekem baromi nehéz volt. Figyi, szerintem abszolút nem nehéz valamilyen levest és egy egyszerű második fogást megcsinálni, rendet rakni és három naponként egyszer elmosni a ruhákat. De gondolom, az olyan szuper anyákat mint titeket ez lefáraszt.

Nagyon ráléphettem egyeseknek a tyúk szemére, ha ennyire idegesek lettetek a valóságon. Na, menjetek és dicsérjétek meg a kis kölykötöket, ti szuper anyák!🤣🤣🤣

2022. jan. 25. 06:00
 73/187 anonim ***** válasza:
86%
Nem, nem nehéz, de egy 14 éves általános iskolás gyerek nyakába nem teszünk ilyen terhet, hogy egy komplett család háztartását vigye tanulás mellett. Ő még gyerek. Itt te vagy ideges egyébként egyedül, ha nem tűnt volna fel. Ja és bocs, de nálunk szerencsére a gyerekeim apja, nem olyan balfek, hogy nekem kelljen külföldre mennem gürizni, otthagyva a gyerekeimet, hogy meg tudjunk élni és elvárná, hogy az épp tini gyereke szolgálja ki. Hidd el, semmivel nem tett hozzá ez az életéhez többet, mint akinek meghagyták a gyerekkorát, sőt inkább elvett a tiedből. Nem kell kiforgatni, nem az a gond, hogy egy 14 éves gyerek rendet rak, elmosogat, hanem, hogy anyád lelépett és a szerencsétlen apad elvárta ezt tőled, hogy anyád helyébe lépjél, a testvéreidről gondoskodjál stb.
2022. jan. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/187 anonim ***** válasza:
86%

Itt egyedül te lettél ideges 😄 Olvasd vissza magad, te szidtál habzó szájjal egy HÁROM éves gyereket, mert nem tudtál miatta zavartalanul trécselni a barinőddel. Aki amúgy semmi abnormálisat nem csinált, az anyja pedig korrektül lereagálta, kiemelte a helyzetből. Mit vártál? Hogy majd nálad nekiáll prédikálni?

Ez a MEGnevelés amúgy a kedvencem. Azt hogy kell? Nevelni lehet, de megnevelni nem. Az nem úgy működik, hogy ma megnevelem Pistikét, és holnaptól jól viselkedik. A nevelés egy folyamat.

2022. jan. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/187 anonim ***** válasza:
80%

Fogja mar fel minden gyerektelen hogy NEM emlekszik arra milyen gyerek volt 2-3 evesen. Beugorhatnak emlekek jatekokrol illatokrol de ezek nem adnak semmilyen komolyabb emleket. Nevetseges hogy mindenki ugy emlekszik hogy ult a sarokban es jatszott magaban 0-24. Ezt maguk sem hihetik el komolyan. Mas onigazolast keress az eletedben. Hidd el ha lenne gyereked rajonnel hogy nem korulotted forog a vilag es edesanyadra is mashogy tekintenel.


"Figyi, szerintem abszolút nem nehéz valamilyen levest és egy egyszerű második fogást megcsinálni, rendet rakni és három naponként egyszer elmosni a ruhákat. De gondolom, az olyan szuper anyákat mint titeket ez lefáraszt."


Ezt ki kene himezni egy falikepre 😂annyira vicces

2022. jan. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/187 A kérdező kommentje:

73. Amíg nem tudod, hogy milyen volt akkoriban az anyagi helyzetünk, addig ne kommentáld azt, hogy anyám mit csinált jól és mit nem. Jól tette amit csinált, ki lehet bírni. Apám meg amikor csak tudott besegített, főleg hétvégenként. Nem nagy dolog. Még arra is volt időm, hogy találkozzak hetente 2-3 a barátaimmal.


74. Még most sem vagyok ideges. És még szép hogy elmondom, hogy az ilyen kis beképzelt ugráltató kölyköket meg kell tanítani arra, hogy normálisan viselkedjenek. Mondom, ha ez csak egy esett lett volna abból a párból, akkor még jól is szórakoztam volna rajta. Ismerek olyan 3-4 éves gyereket, akiknek a dackorszakán tök jól elszórakozok és nagyon cukinak tartom, de azok nem csinálnak olyat, hogy bele harapnak az anyjukba és megütik, utána meg az anyja azt mondja, hogy ő nem szól neki hogy ez nem szép és úgy ugráltatja a gyerek az anyját, mint egy rabszolgát. Még ha el is kezd sírni a gyerek vagy hisztizni nem baj, de rászólni, rá lehet, még ha dackorszakban is van.

2022. jan. 25. 07:10
 77/187 anonim ***** válasza:
81%
Nekem mindegy, mentegesd a szüleidet, de legalább ne őket hozd már fel példának gyereknevelés okán. Az meg, hogy látsz cuki 2-e éves gyerekeket, na olyat viszont még én nem láttam, hogy mindig cukik. Nincs olyan, nekik is vannak kilengéseik. Az meg slussz poén, hogy felhánytorgatod, amikor beszélgetés közben, anyuka foglalkozik a 3 éves gyerekkel. Az a normális, sajnos valószínűleg neked nem volt benne részed. Ha esetleg gyereket vállalsz, bár nem hiszem, hogy fogsz, akkor remélem rájössz, hogy a szüleid mit rontottak el és megváltozik a gondolkodásod.
2022. jan. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/187 anonim ***** válasza:
81%

Értsd már meg hogy a nevelés nem máról holnapra történik. Vannak dolgok amiket elég párszor elmondani, de többnyire milliószor kell elmondani valamit, hogy azt stabilan beépüljön a kis fejükbe.


Én nem bántom a szüleidet, biztos nekik is nehéz volt ezt a döntést meghozni. És biztos nem örömmel tették ezt.


Amúgy én is nagyon jó szülő voltam, míg nem lett egy gyerekem. Majd rájössz, ha lesz sajátod.

Az persze valóban nem szülői erény, ha valaki soha nem mondd nemet a gyerekének, de szerintem ilyenből nagyon kevés van.

2022. jan. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/187 anonim ***** válasza:
86%

Annyira sut minden egyey mondatodbol, hogy teged nagyon bant valami. Kulonben nem írnal igy.

Hozzatennem, hogy minden kommentedbrn elhangzik a kovetkezo 3 kifejezes: bekepzelt, majom, szuper anya. Tenyleg mast nem tudsz irni? Miert nem erted, hogy nincs igazad basszus? Hiaba mentegetozol, meg talalasz ki mindig valamit, nem ersz el semmit. En mar reg abbahagytam volna ezt a kommenthaborut, de nem birom az ilyen embereket, mint te. Akik folyamat ugyanazt a dumat hajtják es pont leszarjak mit mond a masik, csak azért is ok a legjobbak. Hiaba írsz ilyen ironikus hozzaszolasokat, hogy nektek szuper anyaknak biztos nehéz megfozni egy levest stb, nem hinnem, hogy ezen barki hu, de megsertodne. De te elvezed ezt nem? Mar ugy erzem amugy valami kabarebe csoppentem es varom a csodat, hatha megjon az eszed. De asszem arra varhatok.

2022. jan. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/187 anonim ***** válasza:
80%
Elég sérült vagy te. Ez nem a kisgyerekek és nem az anyjuk hibája. Azért próbálod rajtuk leverni, mert különben szembe kéne nézni azzal, hogy bizony a te szüleidi voltak alkalmatlanok. Nem véletlenül lettél te ilyen. Gondolom, amikor nem külföldön volt, akkor sem volt egy "minta anya". Semmi baj, hogy ez fáj neked, bárkinek fájna. Te inkább az életben ne vállalj gyereket, mert nem fogsz tudni anyaként jól funkcionlni. Javaslok továbbá egy pszichológust.
2022. jan. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!