Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a gyerekekne...

Miért van az hogy a gyerekeknek csak jogaik vannak?

Figyelt kérdés

Egy 23 éves lány vagyok, aki már nagyon sokszor tapasztalta élete során, hogy a mostani z generációs(amibe én is bele tartozok), illetve alfa generációs csemetéknek abszolút nincsenek kötelezettségei. Ezt a kérdést egy pár nappal ezelőtti történet váltotta ki. Egy 26 éves barátnőm és a majdnem 3 éves kisfia át jött hozzám, egy kis csevegésre, megittunk egy teát stb. Addig pedig a gyerek játszott pár plüss macival, amit én adtam neki, de egy idő után ráunt és jött megkérni az anyját, hogy adjon neki kis kocsikat és még valami robotot. Az anyja megmondta neki, hogy itt ilyen nincs, én pedig azt is felajánlottam neki hogy adok színes ceruzákat és pár lapot, hogy rajzoljon. A kis csemetének ez baromira nem tetszett és oda vágta magát a földhöz, el kezdett rugdosódni és ordibálni. Az anyja megpróbálta felvenni, de csak azt érte el hogy a gyerek megüsse, sőt ami legjobban kiakasztott hogy meg is harapta a saját anyját. Ezután az anyuka gyorsan kiviharzott a lakásból, haza vitte az apjához és visszajött hozzám. Megkérdeztem, hogy mindig ilyen-e és miért nem neveli meg rendesen. Erre ő csak annyit mondott: nem akar rossz anya lenni.

Kérdem én, az az ember, aki próbálja megnevelni a gyerekét, esetleg felemeli a hangját, az már rossz szülőnek számít? Nem azt akarom mondani, hogy a gyereket verni kell, de azért meg kell szabni a határokat, mit szabad mit nem, hogyan kell viselkedni, hogyha valakihez vendégségbe megyünk stb. És örülnék ha ez csak egy eset lenne és a többi gyerek normálisabb, mint ez a három éves kisfiú, de miután egy kicsit körbenéztem rádöbbentem, hogy ez csak egy volt a több ezer eset közül. Mi történt a mostani 2-10 éves korosztállyal?

A 11-18 évesekről ne is beszéljünk, mert szerintem katasztrófa ami ott megy. Tele vannak egoista, nárcisztikus fiatalokkal, akikben egy csepp jó érzés vagy kulturáltság nem szorult. A legtöbbjük buta, üres és sötét. De közben meg verik a mellüket, hogy ők megfogják változtatni a világot, úgy hogy két értelmes összefüggő mondatott nem tudnak mondani vagy ne adj Isten egy LAPRA, a KEZÉVEL leírni bármit is. Persze, nálunk is voltak kicsapongóbbak, lusták és butábbak, de nem ennyien. És mindeközben, pont ők várják el a tiszteletet és a megértést másoktól, miközben ők semmit sem tesznek ezekért a dolgokért. Olyan mintha azt akarnák, hogy az égig legyenek magasztalva csak azért mert megszülettek.

Persze, nem azt mondom, hogy nincsenek kedves, értelmes és okos fiatalok ebben a korcsoportban, de nagyon keresni kell hogy találjál egyet is és sajnos pont az ilyenek vannak kiközösítve és leköpve...



2022. jan. 24. 01:07
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/187 A kérdező kommentje:

Hát, az biztos hogy az én szüleim jobb szülők voltak, mint a szülőknek egy tetemes százaléka akivel találkoztam. Anyám jó anya volt. Törődött velünk, de jött egy nehéz anyagi helyzet és elment dolgozni külföldre, mert a nővére felajánlott neki egy jó munkalehetőséget. Először el se akarta vállalni, hogy itt hagyjon minket, de csak kellet, mert egyre rosszabb lett minden. Aztán pedig mikor visszajött apámnak a vállalkozása is rendbe jött és minden úgy ment mint régen. Tudjátok, néha áldozatot is kell hozni nem csak rinyálni, hogy milyen rossz az élet.

És igen, tudom, hogy a nevelés nem egyik napról a másikra történik, de ha valaki meg se próbálja elmagyarázni a gyereknek, hogy mit csinált rosszul, rászólni vagy nemet mondani neki, akkor biztos hogy semmi nem fog változni.

2022. jan. 25. 10:22
 82/187 anonim ***** válasza:
89%
Ok, szuper anyukád volt, én el nem tudnám képzelni, hogy a 7 és 9 éves gyerekektől távol legyek egy évig és a 14 éves lányom vegye át az anyai szerepet. Ott volt apad is, lehetett volna más megoldást találni. De biztos én vagyok a az.r anya, mert pár nagyon okos ember egy ilyen kis részletbő, amit épp lát, ki tudja következtetni a nevelésemet. Mert ugyebár az meg sem fordul a fejében, hogy a barátnője hazafelé elmagyarázta a gyereknek, hogy most büntetésből viszi haza stb. Komolyan mondom, hogy szánalmas vagy.
2022. jan. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/187 anonim ***** válasza:
89%
Te egy 5 percnyi szeletet lattal a gyerek eletebol es az anyuka modszereirol, ez alapjan itelkezel. Tegyük fel, meglátsz a boltban a gyerekemmel, amint eppen ordit, mert nem veszek meg neki egy kindertojast, de nem allok le beszelgetni a gyerekkel, hanem kiviharzom a boltból. Te ebbol arra fogsz kovetkeztetni, hogy mekkor la egy szar vagyok es nem nevelem. Mikozben fogalmad nimcs arrol, hogy miutan nem latsz bennunket, mi tortenik.
2022. jan. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/187 A kérdező kommentje:
Látom figyelmesen elolvasni pár mondatot még most sem tudtok. Nem csak 5 percet láttam a gyerek életéből. Mint már mondtam, elég sokszor voltam ott náluk és bármikor amikor 1 percig nem az történik amit akar, akkor azonnal elkezd ordibálni (nem úgy mint egy gyerek, hanem konkrétan mint egy állat), el vörösül a feje és ökölbe szorul a keze. És az anyja EGYSZER nem szólt rá, hanem rohan össze-vissza, mint egy sózót egér, hogy ez a elkényeztetett kis nyomi, ne unatkozzon. És egyszer nem szól rá. Ezt meg is kérdeztem tőle, hogy rászokott-e szólni ilyenkor és erre azt mondta, hogy nem akarja hogy a gyereke megutálja.
2022. jan. 25. 13:07
 85/187 anonim ***** válasza:
69%
Hát legalabb nem hagyja ott egy évre, hogy egy másik kiskorú gondoskodjon róla.
2022. jan. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/187 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként tipikusan ilyenkor elég, ha megfogja a kezét és azt mondja, hogy nem szabad, inkább simogass meg így és így és megmutatja. A gyerekek ekkora korban nem feltétlenül tudják, hogy a másiknak fáj, amit csinálnak, csak rájuk tör a vadulás.
2022. jan. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/187 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neked ezzel a szerencsétlennel barátkozni. Elég neki, hogy magától hülye, nem kell neked segíteni a saját hülyeségeddel.
2022. jan. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/187 anonim ***** válasza:
80%

Nekem nincs gyerekem, szóval az én lelkembe cseppet sem tapostál bele, de ilyen megkeseredett huszonéveset is ritkán látni.

Nyilván amiatt, mert a te anyád sem volt túl jó (ha 14 évesen te láttad el a háztartást, akkor nem volt az, akárhogy is mentegeted). De ezen nem segít, hogy kárálsz mint egy vénasszony. Mindig voltak neveletlen gyerekek és bunkó kamaszok, mindig lesznek is. És a buta emberek, akik nem képesek távlatokban látni, mindig azt fogják hinni, hogy ez a mostani generáció a mélypont, és itt aztán most már tényleg vége a világnak. Annyira vicces, mikor ezen pattognak emberek, mikor ez a világ természetes rendje, az új generáció mindig kiakasztja a régit. Csak a régi általában az öregeket jelenti, nem a huszonéveseket. De nyilván a nevelésed miatt lettél ilyen koravén és szemellenzős.

2022. jan. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/187 anonim ***** válasza:
100%

"XxXHb2695


😄


ma 15:43


Tiltás


Az üzenet előzménye:A kérdésre írt válaszod: Miért van az hogy a gyerekeknek csak jogaik vannak?

""Megkérdeztem, hogy mindig ilyen-e és miért nem neveli meg rendesen" Erre nekem az lett volna a válaszom, hogy látod, nyuszika, anyadnak se..."



Az üzenet szövege:Besavanyodott kis gyökér momzilla🤣🤣🤣🤣🤣"


Agyatlan kis pöts.


Ne faradj, tiltottalak

2022. jan. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/187 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ne legyél büszke anyád nevelésére, mert elég nyilvánvalóan félresikerültél.
2022. jan. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!