Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a gyerekekne...

Miért van az hogy a gyerekeknek csak jogaik vannak?

Figyelt kérdés

Egy 23 éves lány vagyok, aki már nagyon sokszor tapasztalta élete során, hogy a mostani z generációs(amibe én is bele tartozok), illetve alfa generációs csemetéknek abszolút nincsenek kötelezettségei. Ezt a kérdést egy pár nappal ezelőtti történet váltotta ki. Egy 26 éves barátnőm és a majdnem 3 éves kisfia át jött hozzám, egy kis csevegésre, megittunk egy teát stb. Addig pedig a gyerek játszott pár plüss macival, amit én adtam neki, de egy idő után ráunt és jött megkérni az anyját, hogy adjon neki kis kocsikat és még valami robotot. Az anyja megmondta neki, hogy itt ilyen nincs, én pedig azt is felajánlottam neki hogy adok színes ceruzákat és pár lapot, hogy rajzoljon. A kis csemetének ez baromira nem tetszett és oda vágta magát a földhöz, el kezdett rugdosódni és ordibálni. Az anyja megpróbálta felvenni, de csak azt érte el hogy a gyerek megüsse, sőt ami legjobban kiakasztott hogy meg is harapta a saját anyját. Ezután az anyuka gyorsan kiviharzott a lakásból, haza vitte az apjához és visszajött hozzám. Megkérdeztem, hogy mindig ilyen-e és miért nem neveli meg rendesen. Erre ő csak annyit mondott: nem akar rossz anya lenni.

Kérdem én, az az ember, aki próbálja megnevelni a gyerekét, esetleg felemeli a hangját, az már rossz szülőnek számít? Nem azt akarom mondani, hogy a gyereket verni kell, de azért meg kell szabni a határokat, mit szabad mit nem, hogyan kell viselkedni, hogyha valakihez vendégségbe megyünk stb. És örülnék ha ez csak egy eset lenne és a többi gyerek normálisabb, mint ez a három éves kisfiú, de miután egy kicsit körbenéztem rádöbbentem, hogy ez csak egy volt a több ezer eset közül. Mi történt a mostani 2-10 éves korosztállyal?

A 11-18 évesekről ne is beszéljünk, mert szerintem katasztrófa ami ott megy. Tele vannak egoista, nárcisztikus fiatalokkal, akikben egy csepp jó érzés vagy kulturáltság nem szorult. A legtöbbjük buta, üres és sötét. De közben meg verik a mellüket, hogy ők megfogják változtatni a világot, úgy hogy két értelmes összefüggő mondatott nem tudnak mondani vagy ne adj Isten egy LAPRA, a KEZÉVEL leírni bármit is. Persze, nálunk is voltak kicsapongóbbak, lusták és butábbak, de nem ennyien. És mindeközben, pont ők várják el a tiszteletet és a megértést másoktól, miközben ők semmit sem tesznek ezekért a dolgokért. Olyan mintha azt akarnák, hogy az égig legyenek magasztalva csak azért mert megszülettek.

Persze, nem azt mondom, hogy nincsenek kedves, értelmes és okos fiatalok ebben a korcsoportban, de nagyon keresni kell hogy találjál egyet is és sajnos pont az ilyenek vannak kiközösítve és leköpve...



2022. jan. 24. 01:07
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/187 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem hagyd ra. Nem fogod elerni, hogy igazat adjunk es azt sem, hogy a magyarazkodasodra azt mondja itt bárki is, hogy jaj bocsi,igy mar mindjárt mar mas, hogy nem azt kerdezted, hogy miert nem neveli meg, hanem miért nem szol ra. Ne szolj bele mas gyereknevelesebe, mert semmi kozod hozza! Majd neveled a sajatodat, ahogy akarod.
2022. jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/187 anonim ***** válasza:
80%
Tényleg? Egy ekkora gyerekkel foglalkozni kell? Úristen, micsoda dolog! Lehet, hogy anyuka sincs a toppon, nyilván. De ez téged nem jogosít fel arra, hogy gyökér legyél. Nyilván nem láttál még dackorszakost. Nyilván fogalmad sincs, milyen egy gyerek. Ha lenne, nem osztanád itt azt, ami neked sincs. Egy következetes, határozott anyuka mellett is lehetnek ilyen epizódok. Mondanám, hogy kívánok neked egy jó kis többemberes gyereket, de nem kívánok a gyereknek rosszat, mert a jelen hozzáállássoddal egy tankönyvi, nyugodt természeti kis sült krumpli is kihívás lenne. Ami meg azért gondolom csakis a te érdemed lenne. Szóval vicces dolog ez. Nem elég, hogy a kisgyerekes anyukák szétszedik egymást minden szrért, még az ilyen okoskák is azt hiszik, hogy látatlanban is feltalálták a spanyol viaszt.
2022. jan. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/187 A kérdező kommentje:

Na megjöttek azok az anyukák, akik már 7 gyereknél tartanak és ők a házi tündérek és az összes gyereküknek kinyalják a seggüket.

Megemlíteném, hogy az én édesanyám 14 éves koromban kiutazott Spanyolországba dolgozni és ÉN főztem, mostam, takarítottam az egész családra, emelet meg a 7 illetve 9 éves öcséimre is vigyáztam és még jó tanuló is voltam az iskolában. szóval "baba", nekem nem az az életem legnagyobb teljesítményem, hogy kinyomtam a nunámon 1-2-3 vagy akár 4 gyereket is és aztán csináljon azt amit akar, mert neki, az én kicsi elkényeztetett majmomnak mindent lehet.

Ezekből az elkényeztetett majmokból, egy buta, semmirekellő, felelőtlen generáció lesz, akik semmiért nem fognak felelősséget vállalni se magukért, se másokért. És kb ezzel kifog halni az emberiség, mert az ilyeneknek még családjuk sem lesz.

2022. jan. 24. 20:34
 64/187 anonim ***** válasza:
86%
Sajnálom, hogy ilyen sors jutott neked és ilyen megkeseredett lettél. Anyád nem igazán volt felelősségteljes ember maradjunk annyiban. 2 gyerekem van és vállalkozásom. Csináltak a gyerekeim olyanokat 2-3 évesen, hogy a hajam égnek állt. Nem más előtt kezdtem bele a nagy nevelésbe. A maguk szintjén neveltem és láss csodát, mindkettő jólnevelt és jótanuló. És nem, nem az a normális, amit anyád művelt, gondolom ez az oka, hogy ilyen lettél.
2022. jan. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/187 anonim ***** válasza:
79%
Így már az is érthető, a kommentjeidet olvasva, hogy miért akadsz ki, ha valaki szeretve neveli a gyerekét.
2022. jan. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/187 A kérdező kommentje:

Anyám csak 14 hónapra ment ki, mert apámnak a vállalkozása eléggé hadilábon állt, de aztán minden rendbe jött.

És kérdem én, az már nem számít szeretett teli nevelésnek, ha rászólunk a gyerekre és elbeszélgetünk vele?

Megkeseredett meg abszolút nem vagyok. Van 2 hónapja egy tök jó párkapcsolatom, csomó barátom, jó munkahelyem s mikor tudok utazok. Csak azért mert anyám elment 14 hónapra, attól még nem lettem megkeseredett. Túl lehet élni. De gondolom a ti porontyaitok 5 percet nem bírnak ki anyuci nélkül és csicskáztatnak titeket.

2022. jan. 24. 20:53
 67/187 anonim ***** válasza:
86%
Jaaaj, hogy a te anyád olyan, amilyen, leginkább semmilyen, ezért haragszol az összes anyukára, aki nem dobja el a kölykeit magától, mint a tied? Hát, oké. Neked ezt tanította a jó anyád. Biztosan büszke magára, hogy a nagylánya az ő hülyesége miatt lett mentálisan alkalmatlan az anyaszerepre. Normális minta nélkül valóban nehéz. Egy 7 éves meg nem dackorszakos, maradjunk már annyiban. Mit szenvedhettek az öcsik melletted. Szóval üljél le szerintem és keress egy szakmbert. Mondjuk nekem csak egy fiam van, így nem tudatom, hogy milyen lehet egyszerre hármat is elhagyni. Ezt az egyet se. Gratulálok!
2022. jan. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/187 anonim ***** válasza:
88%
Jaj, játszad az áldozat szerepet. Apád ott maradt veletek, de a 14 éves lánynak kellett kompletten átvenni az egész háztartást és ez neked normális. Képzeld nem akarom, hogy a gyerekemnek " túlélhető " gyerekkora legyen. Nevelve van, vannak dolgok, amiket meg kell csinálnia, ennyi, nem fogom többel terhelni. Anyádék, főleg apád szégyellheti magát és, de, süt az egész irományodból a rosszindulat. Sajnálom, hogy ilyen szüleid vannak, ne vedd át a példájukat.
2022. jan. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/187 anonim ***** válasza:
81%

66.

Leírták többen is, hogy hidd el, a barátnőd is biztos rászól a gyerekre, ahogy a példádban is felkapta és hazavitte, útközben megbeszélte vele.

2022. jan. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/187 anonim ***** válasza:
68%

Nem unod meg csillagvirag?

Vagy van meg meselni valod?

2022. jan. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!