Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nők,akik nem akartok gyermeket...

Nők,akik nem akartok gyermeket, karrier vagy más miatt.Titokban nem szoktatok irigykedni azokra a nőtársaitokra ,akiknek ilyen szinten bejött az élet?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy gyerekük,családjuk van.Nagyon sokat számít, főleg olyan szempontból,hogy egy nőből anya lesz.Belépett egy másik szerepbe,ami sokkal fontosabb és felelősségteljesebb,mint mondjuk egy jó állás.Egy másik dimenzió,amit csak az a nő érthet, amely életet adott.Ugye, férfiként is másként tekintünk rájuk.Úgymond,értékesebbek.Gondolom ti is ábrándoztok arról hogy szeretnétek anyává válni(mégha nyílvánosan mást is mondtok),csak ugye meg kell felelni a környezetnek.Hiába építed a karriered,ha nem lesz kire hagyjad annak gyümölcsét.Ott leszel egyedül,a barátok elpárolognak.Sokan biztos félnek a felelősségvállalástól,ezért mennek az ellentétes irányba,ami jobban hangzik,de magányossá tesz egy egész életre.
2022. febr. 20. 12:22
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/130 anonim ***** válasza:
94%

Vasárnapi beteg provokáló. Ebédeltél már, vagy amíg elkészül addig elütöd itt az időt, felbosszantod az embereket?

De rendben...

Az a megrázó, amikor gyerekes nőismerősök mondják, hogy mennyire irigyelnek. Látnád a szemüket.

Miért is érdekelné a házaspár nő tagját, hogy a gyerekével érdekesebb a férfiak számára:-O? Jaa, hogy a fejedben úgy él egy nő, egyedül neveli a gyerekeit? Nos, ez esetben ne magadban keresd a hibát. A gyerekre bizony-bizony a legtöbb manusz a nő hobbijaként tekint, ezért hívja "segítségnek" a lakóhelyével kapcsolatos mindennapi munkát: segít a nőnek. Bár ez utóbbiak közül is sokan így mondják, kell még 100 év mire kikopik a tudatból ez a gusztustalan hozzáállás.

A másik része -még mindig ezen az érdekesebb kifejezésen lovagolva- Kaleta gábornak és fajtájának biztosan érdekesebb egy gyerekes nő, egyéb esetekben nem.

2022. febr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/130 anonim ***** válasza:
100%
9. vagyok. Egyébként meg erre a Covidhisztire éppen nem akarnék semmiképp sem gyereket. Gondolj már bele, a korlátozások, a médiahírek meg az iskolaleállítások miatt milyen beteg generáció fog felnőni.
2022. febr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/130 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem akartam gyereket, függetlenül mindentől. Az utolsó dolog ami eszembe jutegy anyáról, hogy irigylem
2022. febr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/130 anonim ***** válasza:
100%

Irigykedni? Egyáltalán nem. Engem személy szerint kiráz a hideg a terhesség és a szülés gondolatától és a szülői feladatok is hidegen hagynak. Nem ábrándozom az anyaságról sem titokban, se sehogy (miért titkolnám, ha így lenne?)

A környezetnek megfelelést én pont fordítva tapasztalom, időről-időre feljön, hogy mikor akarok gyereket és az emberek általában elhűlnek, mikor azt mondom, hogy soha.

Stabil alapokon nyugvó, egészséges párkapcsolathoz nem feltétel a gyerek, a barátságokat tekintve pedig új emberek is beléphetnek az életbe, ha a régi kapcsolatok esetleg elkopnának.

Csak azért nem fogok szülni, hogy "ne magányosan haljak meg" vagy legyen kire hagyni a felhalmozott vagyont. Az pedig elég visszásnak hangzik, hogy az anyákat a férfiak értékesebbnek tekintik, legalábbis abból kiindulva, hogy a gyerekes nők mennyivel nehezebben találnak maguknak új párt egy válás után.

2022. febr. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/130 anonim ***** válasza:
100%
Anyaként és karrierista nőként mondom, hogy te beteg vagy. Ez megint ilyen hergelő kérdés. Aki tudatosan vállalt gyereket pont letojja, hogy más hogyan él és az is aki tudatosan nem vállal. Aki meg szeretne, de nem jön össze annak meg minek kell még egy tört döfni a szívébe, hogy nem értékes? Minden ember értékes, még te is, bár sokkal értékesebb lennél ha nem ilyen barom kérdések megírására fecsérelnéd az életet. Az anyaság számomra az életem egy csodája, de ettől nem szűntem meg feleség, barátnő, kolléga lenni. És még egy, a gyerek nem garancia arra, hogy nem leszel magányos öreg korodba. Menj be egy idősen otthonába és kérdezz körül, meg fogsz lepődni.
2022. febr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/130 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok,nincs gyermekem.Én sem kezdenék gyermekes nővel.Nem ilyen szempontból írtam.Saját magam így látom a dolgokat.Azért tartom értékesebbek az anyákat,mert élet képesek adni.Nevelni,óvni,a gyerekből embert faragni.Ezek a dolgok túlmutatnak azon,hogy valaki csak a karrierjét építgeti.
2022. febr. 20. 12:56
 17/130 anonim ***** válasza:
100%
Világ életemben azt hittem karrierista leszek de végül nem jött be. Nyomorult diplomás eladó vagyok :D ettől függetlenül nem akartam gyereket és főleg nem anyává válni (a miérteket most nem részletezném). Mégis úgy alakult, hogy babát várok a férjemmel, az ő kívánsága teljesül ezzel. Én meg próbálok minél jobban helytállni, de elég durva az anyaság, már csak ha itt beleolvasok a gyerekvállalás témakörbe. Agyonhajszolt, halálra fáradt, aggódó, egyedülálló anyák akik nem tudják mikor jönnek helyre lelkileg és fizikailag. Közben meg a reklámokban mindenki mosolyog és boldog a kinder buenójával.
2022. febr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/130 A kérdező kommentje:
"értékesebbnek,életet"
2022. febr. 20. 12:57
 19/130 anonim ***** válasza:
100%
Ja és aki sok férfi szerint, aki fiút szül, az értékesebb asszony. No ezért nem érdekel engem, mit gondol egy férfi. Nem egy VIII. Henrikhez megy hozzá egy magyar nő, aki mellett jól él és híres történelmi személy lesz, még akkor is, ha lefejezik. Szerinted miért csak egy férfi kiváltsága, hogy nem akarhat gyereket? Mindkét nemre kihegyezhetted volna a kérdésedet. Van olyan házaspár is, akik nem akarnak gyereket, nem csak nők.
2022. febr. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/130 anonim ***** válasza:
100%

A tökfőzelékes hasonlatot olvasd még el párszor. Tökéletesen igaza van annak a válaszolónak.

Én a pacalhoz hasonlítanám.

Soha nem enném meg, de szerinted én irigylem, aki megeszi, mert az az ember értékesebb, és titkon én is a pacalra vágyom. 🤷🏼‍♀️

👏👏👏

2022. febr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!