Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai világban komolyan...

A mai világban komolyan akkora csodának, szó szerint "speciális esetnek" számít az, aki rendelkezik annyi önismerettel, hogy tudja előre, ha neki nem való a gyerek? Egy másik kérdésnél ezt írták nekem.

Figyelt kérdés
Elképesztőnek tartom, hogy sokan csak úgy fejest ugranak bele, majd mindenki mást hibáztatnak magukon kívül, ha a dolog nem jön be nekik. Mindig fontosnak tartottam az önismeretet, számomra ez a beleélek a vakvilágba hozzáállás teljesen ismeretlen és nem logikus.

2022. máj. 30. 20:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/135 A kérdező kommentje:
Továbbra is úgy gondolom, hogy összekeversz valakivel, direkt elolvastam, és semmilyen kárra nem "bezzegeltem", és a kommentet, amit odaírtál sem nekem címezted, mert nem én voltam a 2. hsz.
2022. máj. 30. 21:36
 32/135 Derjaderja ***** válasza:
76%
Igen, azt nem Neked, de nem is állítottam ilyet.
2022. máj. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/135 anonim ***** válasza:
94%
Az élet nem fekete-fehér. Mégis sokan honnan tudták volna, mi vár rájuk? Nincs gyereked, ezért nem tudod, hogy a gyerekek sem egyformák,mint ahogy semmi, az életben. Nekem mázlim van a fiammal. Két éves és születése óta annyit alszom mellette, amennyit nem szégyenlek. Komplett 4 fogásos ebédet/vacsorát is simán megfőzök mellette. Nem én vagyok szuperanya, hanem óriási mázlim van, hogy ezt dobta a gép. De képzeld, létezik ennek az ellenkezője is, a 20 percenként ébredő, állandóan síró, többemberes gyerek. Fogalma sem lehet senkinek, hogy mit hoz az élet. Ha valakinek extrán nehéz, én teljesen megértem, hogy panaszkodik, ugyanis egyik ember sem robot. Tehá tanuld meg, nem minden fekete-fehér. Vágyhat valaki gyerekre de attól még lehet dögnehéz. De lehet könnyű is. Lehet átlagos is. Könnyű úgy bíráskosni, hogy nem is vágysz gyerekre. Ha vágynál, bevállalnád,akármilyen is lesz.
2022. máj. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/135 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem meg borzalmasan önhitt vagy, ha azt hiszed tévedhetetlen vagy és így meg úgy jól ismered magad. Gondolod, hogy akik pl direkt szültek, majd megbánták, nem ugyanazt gondolták, mint te? Tudod mikor fog kiderülni, hogy jól gondoltad? Majd, ha már nem lehet visszacsinálni. És akinek pillanatnyilag az idegeire megy a gyereke és bánja, az is csak a saját élete végén fog bizonyosságot nyerni, hogy tényleg jól gondolta e, és neki nem való gyerek.


Én ostobaságnak tartom, ha valaki ennyire "biztos" magában. Nem tudhatod. Ez nem önismeret kérdése. Van valami sejtésed, elképzeléseid(mivel még sosem volt gyereked), hogy milyen lehet, és elképzeléseid, hogy hogyan reagálnál. De ezek csak a te, egyszerű emberi halandó elképzelései. Hogy a saját önhittségem miatt maradjak ki olyanból, ami akár életem fénypontja is, lehet, én tuti, hogy nem hagynám elúszni az esélyt. Ha meg nagyon gyűlölném az egészet, örökbe adnám a gyereket, csodálatos családok ezrei várnak egészséges fehér 5 év alatti gyerekre a világon, vagy akár az országban:) Vagy hagynám, hogy a másik szülő nevelje.


Fene se gondolta volna, hogy én valaha megerőltetem magam egy nyafogó síró akarnokért naponta több órában viselem az üvöltést.. Aztán most mégis, és nem is rossz:) Valahogy a tiéddel más, ha üvölt az nem olyan, ha kakil nem olyan büdös, ha nyafog nem is nyafogás, hanem meglágyul a szíved és együtt érzel. A többiek hisztisek és borzalmasak és fárasztóak, az enyém nem(csak néha:). Sokat ad hozzá a saját genetika, meg a hatalmas hormonbomba. Mint a szerelmnél, a tiéd jobb szagú, a te pasid kevésbé idióta, mint a többi, csak mert nem is tudod miért, egyszerűen őt szereted, másokat meg nem. Így van ez a gyerekezéssel is. Persze nem változunk, én is próbálom megúszni a dolgokat, pl rühellek főzni, ha nincs kedvem, na ilyenkor a gyerek gabonapelyhet eszik, és 4 éves kora óta el tudja magának készíteni, mert van, hogy felkelni sincs kedvem reggel. De azért odateszem magam, csak vannak pihenőidőim is.

2022. máj. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/135 A kérdező kommentje:

Csak nem volt érthető, hogy a másik kérdés alatt nekem reagáltál-e, mert ott nem láttam a nevedet, csak a 2.-ra adott reakciódat.


Mindenesetre ez a kérdés is tanulságos volt, egy-két kommentelőt leszámítva most is előjött a szokásos kérdező szapulása, a projektálás, és a hamiskás pszichologizálás. 😃 Megtudtam, hogy üldözöm a gyerekeseket, hogy gyereknevelési szakértőnek tartom magam (holott nem nevelési témában szóltam hozzá eredetileg), aztán valami sz.ros kukáspelenkát akartak eladni nekem, majd, hogy nekem nem lett családom és emiatt szomorú vagyok, holott van anyám, apám, testvéreim, nagybátyám, unokahúgom, párom, és a párom komplett családja, hála Istennek! 😃 Kicsit szomorú vagyok, hogy a macskás sztereotípia nem jött elő, ez így olyan snassz.

2022. máj. 30. 21:50
 36/135 anonim ***** válasza:
91%

Az volt kérdező a baj, hogy szokás szerint hoztad a sablon fellengzős gyerektelen szöveget, hogy minek csinalt gyereket, bezzeg én milyen okos és előrelátó voltam. Rajtunk kívül hülye mindenki.

Az élet baromira nem ilyen egyszerű.

2022. máj. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/135 A kérdező kommentje:
34.: Köszönöm, de hidd el, tényleg ebben a témában ismerem magam. A saját genetikámért sem vagyok úgy oda. Lett volna lehetőség gyerekre, nem éltem vele. Nincsenek ilyen ösztöneim.
2022. máj. 30. 21:55
 38/135 anonim ***** válasza:
80%
És amikor nem tudsz mit mondani marad az önismétlés és a mártírkodás. Nagyon fáj, hogy senki nem jött a macskákkal és nem tudsz rajta megsértődni, ugye? :)
2022. máj. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/135 A kérdező kommentje:
36.: A gyereket vagy akarja valaki maximálisan, vagy nem. A kérdező utalt rá, hogy a haverjainál jön a nagy boldogság, nála nem. Ebből gondoltam, hogy esetleg lehet, hogy inkább a nyomásnak engedett, és nem annyira ő akarta ezt.
2022. máj. 30. 21:57
 40/135 A kérdező kommentje:
38.: Ki mártírkodik? 🤣 Tök vicces volt ez a kuláspelenkás agymenés, bár sajnos nem tudtam meg, mi az eredete és mit jelent. 🤷
2022. máj. 30. 21:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!