Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel a lelkiis...

Hogyan dolgozzam fel a lelkiismeret furdalást (terhesen álláskeresés) ?

Figyelt kérdés
Sikerült egy interjúm, megkaptam az ajánlatot. Nagyon örülök! De 5 hetes terhes vagyok, aminek még jobban örülök. 3 éve próbálkozunk, sikertelen. Tavaly novemberben megszűnt a munkám. Ennek az interjúnak a napján teszteltem a pozitívat. 34 éves vagyok. A fellegekben járok, mert annyira szerettünk volna már kisbabát. És aggódok is, hiszen úgy érzem magam mint valami tolvaj. "Hosszú távra keresünk munkatársat" persze, most még nem látszik semmi a hasamból, és valszeg a 3 hónap próbaidő lejártáig is tudom takarni (alapból sem vagyok nádszál), az más kérdés, hogy viselem az állapotomat majd. Tudom, hogy az lenne a korrekt, ha megmondanám, terhes vagyok, de tudom, hogy akkor nem vennének fel. Nem akarok alkalmi munkákat, mert olyan munka kell, ahonnan állományból tudok elmenni, és járna a csed, gyed, stb. Szükségünk van a pénzre, most is, és ha megszületik a baba akkor is, nem elég csak a semmi kis gyes. De közben esz a lelki furdalas is.. Pedig hány meg hány unkorrekt interjúm volt a fél év alatt. A férjem szerint túl jó vagyok, a mi érdekünket kell nézni. Az is rosszul esik, hogy tudom, hogyan fognak majd rám nézni ha letelik a próbaidő, én meg bejelentem.. Ész a lelkifurdalás, nem véletlen írom ezt a kérdést éjjel egykor.. Azért is jó lenne nem ennyit agyalni ezen, mert a babának sem tesz jót a sok aggódás.

2022. jún. 6. 01:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
24%

Nem kérdezősködtek a családi állapotodról, hogy tervezel e gyereket stb? Tőlem minden alkalommal megkérdezték..


Amúgy lépj le, mielőtt ők küldenek el. Ha addig valami csoda folytán nem is, majd akkor elbocsájtanak, amikor 2 hetente otthon maradsz a folyton náthás gyerekkel.

2022. jún. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 A kérdező kommentje:
Na és? Akkor már jár a gyed. Nekem az a lényeg, hogy állományból mehessek szülni, raadasul szakmából. Nem kérdezősködtek magánéletéről, pénzügyi terület angol-német felsofokkal, 5 év tapasztalattal, örültek, h minden elvarasnak megfelelek.
2022. jún. 6. 01:34
 3/89 anonim ***** válasza:
2%
Egy jó gyeshezb366 munkanapot kell ledolgoznod minimum,ez az előző munkahellyel teljesült, nem? Amúgy idővel látszódni fog a terhesség. Ha egy hónapos a próbaidő addig bírd ki, utána mondhatod még azt hogy eddig nem vetted észre, mert mondjuk rendszertelen a menzeszed.
2022. jún. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 anonim ***** válasza:
8%
365 nap akart lenni 😅
2022. jún. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 A kérdező kommentje:
A szülést megelőzően számít az idő. Az előző munkahelyen én 5 évig voltam, de kitorolhetem vele, ha most munka nélkül maradnék. Plusz kell az is, hogy állományban legyek, mikor szülök.
2022. jún. 6. 01:38
 6/89 A kérdező kommentje:

Szabadkozni nem fogok utána, főleg nem azzal, h rendszertelen a menzeszem. Nem 16 éves csitri vagyok, aki az ofőnek próbál magyarázkodni. Az kellene, h utána az egész cég a menzeszemről beszéljen.

Egyébként home officeból is tudom csinálni, de nyilván, ahogy megy előre a terhesség, úgy lesz egyre fontosabb a baba, és szülés után is legalább egy ev, mire megint dolgozni fogok.

2022. jún. 6. 01:42
 7/89 A kérdező kommentje:
De nyilván azt nem fogom elarulni, h tudtam már felvételkor a terhéssegem.
2022. jún. 6. 01:43
 8/89 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem, kár ezen pörögni. A te életed, magadnak teheted jobbá. Senki nem köszöni meg ha korrekt vagy. Várd ki a próbaidő végét, mondd el, dolgozz amíg bírsz és élvezd a terhességet. Ha úgy gondolod pedig visszamész dolgozni.

Most pedig örülj a várva várt babádnak, munkahelyed még lehet ezer, de a babád most születik, egyszer.

2022. jún. 6. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 anonim ***** válasza:
0%

Miért már most bűntudatod van mint egy 16 eves csitrinek. Ha felnőtt vagy kivarod a próbaidő és aztán meglepődsz hogy terhes lettél, hisz 1 hónap után ez még simán belefér.

Amúgy ez illik rád:

"1. Amennyiben az igénylő a csecsemőgondozási díjra való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számítva rendelkezik a jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában 180 naptári napi jövedelemmel, akkor csecsemőgondozási díj naptári napi alapját ezen 180 napi jövedelem figyelembevételével kell megállapítani, ha a biztosítási idő folyamatos. A folyamatos biztosítási idő megszakítása esetén, a megszakítást megelőző jövedelmet nem lehet figyelembe venni. A 180 napi jövedelem keresésekor legfeljebb az ellátásra való jogosultság kezdő napját megelőző naptári év első napjáig lehet visszamenni.


2. Ha az 1. pontban meghatározott időtartamban nincs 180 naptári napi jövedelem, de ezen időtartam alatt a jogosultságot közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafelé számítva rendelkezik az igénylő legalább 120 naptári napi jövedelemmel a jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában, akkor a csecsemőgondozási díj naptári napi alapját a 120 naptári napi tényleges jövedelem figyelembevételével kell megállapítani.


Ezt a szabályt alkalmazni akkor lehet, ha van az ellátásra való jogosultságot közvetlenül megelőzően legalább 180 nap folyamatos – a társadalombiztosítás ellátásaira jogosultakról, valamint ezen ellátások fedezetéről szóló 2019. évi CXXII. törvény 6. §-a szerinti – biztosítási jogviszonya az igénylőnek.


3. Amennyiben az 1. és 2. pontban meghatározottak szerint nem lehet a csecsemőgondozási díj naptári napi alapját megállapítani, akkor azt a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének a harmincad részében kell meghatározni. Kivételt képez ez alól, ha a csecsemőgondozási díjra való jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában elért – legalább 30 naptári napi – tényleges jövedelme, ennek hiányában szerződés szerinti jövedelme a minimálbér kétszeresénél kevesebb. Ez esetben a tényleges, ennek hiányában a szerződés szerinti jövedelem alapján kell a csecsemőgondozási díj alapját megállapítani azzal, hogy a naptári napi alap a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének harmincad részét nem haladhatja meg."

2022. jún. 6. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 anonim ***** válasza:
21%
Hát ha tudják bizonyítani hogy az interjú napján már terhes voltál, akkor munkaügyi bíróságra is vihetnek. Meg arra ne számíts, hogy ha megtudják hogy hazudtál, akkor kedvesek lesznek veled.
2022. jún. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!