Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel a lelkiis...

Hogyan dolgozzam fel a lelkiismeret furdalást (terhesen álláskeresés) ?

Figyelt kérdés
Sikerült egy interjúm, megkaptam az ajánlatot. Nagyon örülök! De 5 hetes terhes vagyok, aminek még jobban örülök. 3 éve próbálkozunk, sikertelen. Tavaly novemberben megszűnt a munkám. Ennek az interjúnak a napján teszteltem a pozitívat. 34 éves vagyok. A fellegekben járok, mert annyira szerettünk volna már kisbabát. És aggódok is, hiszen úgy érzem magam mint valami tolvaj. "Hosszú távra keresünk munkatársat" persze, most még nem látszik semmi a hasamból, és valszeg a 3 hónap próbaidő lejártáig is tudom takarni (alapból sem vagyok nádszál), az más kérdés, hogy viselem az állapotomat majd. Tudom, hogy az lenne a korrekt, ha megmondanám, terhes vagyok, de tudom, hogy akkor nem vennének fel. Nem akarok alkalmi munkákat, mert olyan munka kell, ahonnan állományból tudok elmenni, és járna a csed, gyed, stb. Szükségünk van a pénzre, most is, és ha megszületik a baba akkor is, nem elég csak a semmi kis gyes. De közben esz a lelki furdalas is.. Pedig hány meg hány unkorrekt interjúm volt a fél év alatt. A férjem szerint túl jó vagyok, a mi érdekünket kell nézni. Az is rosszul esik, hogy tudom, hogyan fognak majd rám nézni ha letelik a próbaidő, én meg bejelentem.. Ész a lelkifurdalás, nem véletlen írom ezt a kérdést éjjel egykor.. Azért is jó lenne nem ennyit agyalni ezen, mert a babának sem tesz jót a sok aggódás.

2022. jún. 6. 01:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 A kérdező kommentje:
Ja persze, gyerek csinalas.. Hogy kehet így fogalmazni, neked tuti nincsen, akkor nem így írnád. Ha meg van akkor no komment. 3 évet vártam erre a babára,orvostól orvosig rohangaltunk nem jött, most itt van. 34 vagyok, 35 leszek bőven, mire megszülök. Mucikák, hova vártam volna még? Nem kell válaszolni költői kérdés. Köszönöm a pár korrekt választ, a többieknek jó savanykodast kívánok a további kérdések megvalaszolasakor is.
2022. jún. 6. 12:01
 52/89 anonim ***** válasza:
70%

Ne foglalkozz velük, biztos ők is a főnök érdekeit néznék. Főleg 3 év próbálkozás után. Hagyjuk már.

Amúgy meg aki ilyenkor leáll szemétkedni, az hosszabb távon sem fogja megérteni, ha beteg a gyerek, nem tudsz menni stb.

2022. jún. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 anonim ***** válasza:
28%

50, nyugodj meg, nulla is van nekik.

Ha lenne valamennyi, elhúzna egy tb-tanácsadóhoz 20 ezerért, mert nincsen megtérülne, és nem kellene átverni a munkáltatót.

Szoktam itt tanacsot adni, de a kérdező az a kategória, aki olyan ellenszenves, hogy essen csak arcra.

2022. jún. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 anonim ***** válasza:
44%

tiszta lelkiismerettel sajnos nem tudom fizetni a számlákat, nem tudom megvenni a kis ágyat a gyereknek


Megtakarítás, mi?

2022. jún. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 anonim ***** válasza:
44%
35 évesen szültem és igenis inkább vártam. Nem lett volna kedvem a semmire szülni. Így most a gyesem 120 ezer körül van és vár vissza a m6nkahelyem tehát nem parázok. És ez csak gyerekcsinalás vagy szex. Nincs benne semmi disney szerű varázslatos abban ahogy készül a gyerek. 😅
2022. jún. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 anonim ***** válasza:
60%
44 és 45 vagyok. Nagyon örülök, hogy nektek a gyerek 18 éves koráig van megtakarításotok! (Mert a válaszaitokból csak erre tudok következtetni.) Tudjátok, bármikor jöhet egy újabb csapás, ahol csoportos leépítések lesznek, bármikor elválhattok, neadj Isten meghalhat bármelyikőtök, a másik meg örökre tolókocsiba kényszerül. Bármikor megtörténhet a legrosszabb forgatókönyv, így valószínűleg nektek, akik ennyire a megtakarítást hajtogatjátok és abból akartok megélni, biztosan van minimum a gyerek 18 éves koráig megélhetésre tartalékotok. Mert ugye néhány millióval baj esetén sokra nem megy az ember. Gratulálok!
2022. jún. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 A kérdező kommentje:
Tökéletesen igazad van az 56os.A megtakarítás azért megtakaritas, hogy ne felelőtlenül feléljük. De ezek itt úgysem értik meg.
2022. jún. 6. 12:08
 58/89 anonim ***** válasza:
83%

Mi közötök van más pénztárcájához? Majd bent hagyja a közösben a pénzt, amit a gyerekre költene, mert nehogy rosszul essen már a multiknak, ráadásul napi szinten előfordul ilyen.

Ha valaki meg ennyire retteg, minek vesz fel 30-as még egyelőre gyerek nélküli, férjezett nőt?

Undorító amúgyis amit a cégek csinálnak a nőkkel, majd pont saját kárára fog az ember nekik korrektkedni.

2022. jún. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 anonim ***** válasza:
29%

56, én pl a Bokros-csomag idején szültem, amikor nem volt gyed, csak hat hónap tgyás majd gyes.

Nem arról van szó, hogy milliókkal vágj bele. De ha csalni, hazudni kell ahhoz, hogy legyen majd pénz a gyerekre, akkor mi a francot csinált volna, ha nem jön ez a munka???

2022. jún. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/89 anonim ***** válasza:
14%

Mi közötök van más pénztárcájához?


Ő mesélte el, hogy kell a pénz...

2022. jún. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!