Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel a lelkiis...

Hogyan dolgozzam fel a lelkiismeret furdalást (terhesen álláskeresés) ?

Figyelt kérdés
Sikerült egy interjúm, megkaptam az ajánlatot. Nagyon örülök! De 5 hetes terhes vagyok, aminek még jobban örülök. 3 éve próbálkozunk, sikertelen. Tavaly novemberben megszűnt a munkám. Ennek az interjúnak a napján teszteltem a pozitívat. 34 éves vagyok. A fellegekben járok, mert annyira szerettünk volna már kisbabát. És aggódok is, hiszen úgy érzem magam mint valami tolvaj. "Hosszú távra keresünk munkatársat" persze, most még nem látszik semmi a hasamból, és valszeg a 3 hónap próbaidő lejártáig is tudom takarni (alapból sem vagyok nádszál), az más kérdés, hogy viselem az állapotomat majd. Tudom, hogy az lenne a korrekt, ha megmondanám, terhes vagyok, de tudom, hogy akkor nem vennének fel. Nem akarok alkalmi munkákat, mert olyan munka kell, ahonnan állományból tudok elmenni, és járna a csed, gyed, stb. Szükségünk van a pénzre, most is, és ha megszületik a baba akkor is, nem elég csak a semmi kis gyes. De közben esz a lelki furdalas is.. Pedig hány meg hány unkorrekt interjúm volt a fél év alatt. A férjem szerint túl jó vagyok, a mi érdekünket kell nézni. Az is rosszul esik, hogy tudom, hogyan fognak majd rám nézni ha letelik a próbaidő, én meg bejelentem.. Ész a lelkifurdalás, nem véletlen írom ezt a kérdést éjjel egykor.. Azért is jó lenne nem ennyit agyalni ezen, mert a babának sem tesz jót a sok aggódás.

2022. jún. 6. 01:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 A kérdező kommentje:
Meg tálak=meguntalak
2022. jún. 6. 12:27
 72/89 anonim ***** válasza:
8%

44es jössz amjd te még ise sírni hogy de miéééért nem kellesz sehova se miért aláznak meg hiszen te csak babucikázni akartál a gonosz világ nem érti a te ártatlan önzetlen lelkedet :-D :-D


Mindenki szemét lesz mikor munkát mész koldulni csak te leszel a vétlen áldozat.


Amúgy meg mit várunk, miért alkalmazzanak nőket ha ilyen sok a gerinctelen fajta belőlük? Inkább vegyenek fel a cégek férfiakat azok nem hazudnak. a nő meg mehet kapálni az árokba 2 gyerek között.

2022. jún. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 anonim ***** válasza:
97%
72-esnek pszichiáter, minél előbb.
2022. jún. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/89 anonim ***** válasza:
35%

Ha olyan jó szakember vagy akkor ugyan miért nem tudtál NOVEMBER óta dolgozni? Nézd azt elhiszem,hogy ez véletlen volt azt is elhiszem hogy ezek után ugye nem vetted el,de mégis mire szamitottal a kérdés után? Hogy majd nem kell bejelentened a dolgot? Várd ki a próbaidőt és imádkozz többet nem tehetsz. Most már megcsinaltatok a gyereket, ennyit tehetsz remenykedsz és elkezded gyűjteni az ingyen/használt babacuccokat.

A stílusodról meg annyit hogy ritka bunkó kismama vagy. Én vagyok az aki 35 évesen szültem, ja és császárral na annak az utógondozasa is pénzbe került, számolj ezzel is,hogy a szülés csak az első lépcsőfok a költségek lepcsősorán,bármi kozbejohet 😉

2022. jún. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/89 anonim ***** válasza:
97%
72 válaszából kiderül, hogy melyik kategóriával vitatkozunk mi itt. Hidd el kérdező, az utcán sem állnánk le ezzel az alja kategóriával, szerintem itt is hagyhatjuk nyugodtan őket. 😃
2022. jún. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 A kérdező kommentje:

Bunkó vagyok azzal, aki buno velem, ennyi. Tudom, mivel jár a baba.

Dolgozni pedig tudtam volna, de válogattam. Ennyi. Pénzügyi asszisztensnek v könyvelőnnek bármikor el tudtam volna menni, de én a szakmámban akartam maradni, utazni meg nem voltam hajlandó (nem Bpn élek). Egy munka lett volna, de ott meg nevetségesen kevés volt az összeg, azért nem vallaltam


Őszintén elszomorodok, akárhányszor itt gykn olvasok. Annyi a képmutatás, rosszindulat, bezzeg én, hogy mindig beleborzondok, nem tudom (illetve el tudom, de nem akarom) eljönni, hogy ilyen emberek vannak.

Annyi összegyűjtött pénz a világon nincs, amivel azt mondanám egy kismamának, ne dolgozzon. Az sem korrekt, h én, 12 (ha belevesszuk a diakmunkakat is 16) év munkaviszonnyal, amiből ez a fél év, plusz diploma után 5 hónap kihagyás volt csak, ugyanannyi gyest kapnék, mint Orsós Dzsenifer az 5 gyereke után, 20 evesen, nulla munkaval.

Nem vagyok dühös, nem vagyok mérges rátok, de őszintén elszomorit ez a sok gyalazkodas, frocsoges, utálat, amit ezen az oldalon tapasztalok, nem csak az én kérdésemnél maradva most.

2022. jún. 6. 12:46
 77/89 anonim ***** válasza:
75%
Tényleg borzasztó válszokat kaptál, teljesen értetlenül állok én is előttük. De hiszem, hogy nem reprezentálják a társadalmat. A valódi világ szerintem jobb hely, mint a gyk. Tök rendben vagy, ne hallgass a károgókra.
2022. jún. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/89 anonim ***** válasza:
97%

Ugyanígy jártam.

Megvolt az interjú, masnap kezdtem is es aznap teszteltem pozitívat. Nem szóltam senkinek, megvartam a 3 hónap próbaidőt+ még egy kicsit. Így en 18 hetesen közöltem hogy terhes vagyok,es évek ota vártunk ra. Nem néztek rám csúnyán, megertettek. Amugyis óriási cég volt. Így alakult, miért b@sztam volna ki magammal? Kellett a pénz, es nem volt Mind1 hogy 25.000 kapok vagy 225.000

2022. jún. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg sajnos nagyon is reprezentálja a társadalmat. Csak 100 %, hogy ezek az emberek élőben a szemedbe mosolyognának, és biztatnának, itt meg kijön az állatkert.

Minden kérdés alatt ott vannak, egyből hülyéznek, sértegetnek stb - és élvezik, ha válaszolsz, mert ezért csinálják. Itt lehet anonimként okoskodni, hülyézni, holott lehet otthon meg az egész élete egy romhalmaz sajnos.

2022. jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/89 anonim ***** válasza:
100%

Fú, egyesek mennyire nincsenek tisztában az ide vonatkozó jogszabályokkal... De pofa az van.


Én sem szóltam anno, mondjuk én nem próbaidőn voltam, hanem szerződéshosszabbítás/véglegesítés előtt álltam. Senki, de senki nem szólt egy rossz szót sem, sőt, örültek a bejelentésemnek.


Egy volt munkahelyemen (kisebb könyvelőiroda) pedig az egyik könyvelő úgy jött vissza GYEDről, hogy a főnök nyomatékosan jelezte, hogy hatalmas szüksége van a munkájára, jó lenne, ha a kövi pár évben nem hagyna ki hosszabb időt (=ne menjen szülni). Nos, mikor mindebbe beleegyezett, már ismét kismama volt... Végül volt egy kis szájhuzogatás főnök részről, de kb 1 év után részmunkaidőben már vissza is jött a kollegina. :)


Csak azért írtam le a sztorit, hogy lássák az okosok, hogyha valaki jó munkaerő, akkor a főnökség nyel és túlél, de várja vissza a munkavállalóját. Egy ilyen helyzet miatt meg, ha valakit kitesznek/nem várnak vissza, jobb nem is alkalmazásban lenni ott.

2022. jún. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!