Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel a lelkiis...

Hogyan dolgozzam fel a lelkiismeret furdalást (terhesen álláskeresés) ?

Figyelt kérdés
Sikerült egy interjúm, megkaptam az ajánlatot. Nagyon örülök! De 5 hetes terhes vagyok, aminek még jobban örülök. 3 éve próbálkozunk, sikertelen. Tavaly novemberben megszűnt a munkám. Ennek az interjúnak a napján teszteltem a pozitívat. 34 éves vagyok. A fellegekben járok, mert annyira szerettünk volna már kisbabát. És aggódok is, hiszen úgy érzem magam mint valami tolvaj. "Hosszú távra keresünk munkatársat" persze, most még nem látszik semmi a hasamból, és valszeg a 3 hónap próbaidő lejártáig is tudom takarni (alapból sem vagyok nádszál), az más kérdés, hogy viselem az állapotomat majd. Tudom, hogy az lenne a korrekt, ha megmondanám, terhes vagyok, de tudom, hogy akkor nem vennének fel. Nem akarok alkalmi munkákat, mert olyan munka kell, ahonnan állományból tudok elmenni, és járna a csed, gyed, stb. Szükségünk van a pénzre, most is, és ha megszületik a baba akkor is, nem elég csak a semmi kis gyes. De közben esz a lelki furdalas is.. Pedig hány meg hány unkorrekt interjúm volt a fél év alatt. A férjem szerint túl jó vagyok, a mi érdekünket kell nézni. Az is rosszul esik, hogy tudom, hogyan fognak majd rám nézni ha letelik a próbaidő, én meg bejelentem.. Ész a lelkifurdalás, nem véletlen írom ezt a kérdést éjjel egykor.. Azért is jó lenne nem ennyit agyalni ezen, mert a babának sem tesz jót a sok aggódás.

2022. jún. 6. 01:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 anonim ***** válasza:
60%

Egyébként home officeból is tudom csinálni, de nyilván, ahogy megy előre a terhesség, úgy lesz egyre fontosabb a baba, és szülés után is legalább egy ev, mire megint dolgozni fogok.


Milyen kis naiv vagy hogy azt gondolod hogy a hazudozás után még vissza fognak várni:-D

2022. jún. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/89 anonim ***** válasza:
84%

Én megértelek, kérdező, de azt mondom, ne okd magad, a rendesen hibájának tartom azt, hogy az ember rákényszerül erre a hazudozásra. Nem tartom ugyanis jogosnak, hogy a szülés idején munkaviszony kell, azt gondolom, le dolgozott X év után járhatna akkor is a gyed, ha valakinek éppen nincs munkája, hiszen befizetett már bőven a közösbe.


És akkor ez a probléma sem lenne, hogy terhesen muszáj munkát keresni és hazudozni, hogy ne huszonpárezret kapjon az ember, ha közben ledolgozott már akár 10 évet is. Ez egyik félnek sem jó, mert egy 34 évestöl nem lehet elvárni, hogy tovább várjon, egy munkáltatótól meg azt elvárni, hogy örüljön a dolognak.


Sz*r a szabályozás szerintem.

2022. jún. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 anonim ***** válasza:
90%
12-es vagyok, nem figyeltem az autokorrekteket :/ Szóval, a rendszer hibájának tartom ezt. Aki egy napot nem dolgozott, pont ugyanannyit kap, mint aki dolgozik évek óta, csak esetleg pont szüléskor nem lenne, határozatlan szerződése, nevetséges.
2022. jún. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 babyboom567 ***** válasza:
65%

Szerintem is a saját érdekedet kell nézned.

Viszont piszok nagy szerencsédnek kell lenni,hogy ez működjön, mert táppénzen csak annyit lehetsz amennyit itt dolgoztál,tehát minimum 4 hónapot dolgoznod kellene,akkor meg már bőven látszódni fog.

2022. jún. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 anonim ***** válasza:
38%

10


És mi alpjàn kerülne bíróságra??????


Mi a jogalap?


Mert az nincs.



Viszont itt más gond is lesz..

Tàppénzre nem fogsz tudni menni, ki fognak rúgni emiatt.


De a napjaid pörögnek legalább.


Tudom, hogy szörnyű, de most a gyereket nézd..a munkahely úgysem hálàlja meg ( ha 5 èvet lettèl volba ott előtte mondjuk akkor sem)


Nem fair..de ez van..

Ha kirúgnak, akkor meglesznek a napjaid, a szülés idejére elmész munkakeresésire.

Onnan is kapsz 3 havi pénzt egyben.( jelenleg így van)

Akkot a szüléskor biztosított vagy.

2 èv alatta szülést megelőzően, ha megvan a 365 napod akkor minden oké lesz.


Dolgozol lehetőleg végig..

Ennyi.


( én 37 hetesen amiatt mentem el, mert már nyaggattak, hogy nem tudok lelkileg rákészülni)

2022. jún. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/89 anonim ***** válasza:
71%
Jézusom, milyen tanácsokat kaptál, szegény! Először is: küzdd le a lelkiismeretfurdallást, és ne szólj a próbaidő alatt. Megteheted, senki nem von felelősségre, hihetetlen, hogy az egyik válaszoló még munkaügyi bírósággal is jött, röhej, ne aggódj. A munkáltatók is képben vannak, hogy az ellátásokhoz szükség van arra, hogy állományban legyen az ember, és hogy ezt mekkora luxus lenne önként feladni. És ne feledjük, a munáltató nem szívességet tesz, ha alkalmazza a munkavállalót! Ha a munkáltatód mégis bunkó lenne, az az ő baja, te elhúzol gyedre, és majd gondolkodhatsz rajta, hogyan akarsz-e családbarátabb munkahelyet keresni 2 év múva. De hátha már ez is az. Meglátod. Mindenesetre élj a lehetőségeiddel, dolgozz, és ne kösd a munkáltatód orrára a próbaidő alatt az állapotodat. Ez teljesen rendben van. Én ugyan most nem dolgozom, a negyedik gyerekünket várjuk, de a férjem is multinál dolgozik, és ott totál megértőek minden olyan helyzetben, amikor a munkavállaló magánéleti krízisei, szükséghelyzetei vagy váratlan eseményei közbeszólnak. Ne érezd rosszul magad, egy jó munkahelynek tolerálnia kell az ilyen helyzeteket.
2022. jún. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/89 anonim ***** válasza:
68%
Már miért rúgnák ki? Terhesen hogyan? A harmadik hónaptól valóban nem tud majd táppénzen lenni végig, de simán dolgozhat mondjuk 6 hónapot, és majd utána megy táppénzre és csedre.
2022. jún. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 anonim ***** válasza:
29%
Hát bocsi, de ha tavaly november óta nincs munkád, akkor nem folyamatos a jogviszony. Azt hiszem 42 nap szünet lehet. Tehát ne vedd úgy, hogy a csed-hez megvan az öt év. Ha novembertől mostanáig volt olyan, hogy nem voltál biztosított, akkor csend szempontból semmit nem ér az öt év. Az sem számít, ha a Tb-t fizetted magad után. Ez így nagyon necces.
2022. jún. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/89 anonim ***** válasza:
94%

Írták itt annyi hülyeséget...


Egyrészt nem kötelező a munkáltatónak beszámolnod arról, hogy terhes vagy, nem "hazudsz" ha nem szólsz róla és ebből semmiféle jogi probléma nem adódhat.

(Amíg nincs szívhang hivatalosan nem is vagy terhes, az otthoni teszt az nem számít semminek)


Másrészt ha lejárt a próbaidő másnaptól védett vagy. Nem rúghat ki semmi olyan indokkal "hogy elhalgattad hogy terhes vagy".


Táppénzre tényleg annyi időre leszel jogosult, amennyi ideig már dolgoztál, úgyhogy szurkolj, hogy jól legyél, és minél tovább tudj dolgozni, de akkor se rúghat ki, ha "elfogy" a táppénz, kiveheted a szabadságaidat is.

2022. jún. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 anonim ***** válasza:
83%
18, te minek írsz, ha hülye vagy? Nem kell 5 év, se folyamatos jogviszony.
2022. jún. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!